Warmte schrikt rijders af sport 129 Joziasse/De Vos sterk bij veteranentoernooi Wemeldinge doet het na rust rustiger aan Dennie le Comte scoort vier keer iséwm maandag 20 augustus 2012 Omdat DFS zich terugtrok uit de beker oefende de beoogde tegenstander Duiveland zaterdag tegen Jong Ambon. Deze zondag-derdeklasser werd met 6-0 verslagen. Bij rust leidden de Oosterlanders al met 3-0. Trainer Ko Stout- jesdijk zag een trefzekere Dennie le Comte, die vier keer scoorde. Bjom Wijnstekers en Ronald Zwager tekenden voor de overige twee treffers. Frank Kristelijn (rechts) en Lars Holm jagen op de bal namens MZC'11. Houterman voor de gelijkmaker. In de tweede helft kwam de ploeg uit Zoutelande via Houterman aan de leiding, maar uit een vrije trap kopte Mare Dirksen het elftal van trainer Ruud Linders naar de 2-2. Meeuwen, dat iets sterker was en gedurende de wedstrijd nog twee opgelegde kansen miste, kreeg daarmee eigenlijk iets te weinig. Groep 15. MOC'i7-Apollo'69 0-3: Apollo'69 boekte een ietwat geflat teerde zege op bezoek in Brabant. In het eerste halfuur was de ploeg de bovenliggende partij. Dat resul teerde in goals van Robin Braam en Stijn Buijsrogge. Na de pauze kon de ploeg van trainer los Wes- dorp achterover leunen en gokken op snelle tegenaanvallen. MOC'17 kreeg voldoende kansen om dich terbij te komen, maar verzilverde die mogelijkheden niet. Apollo'69 gaf de Brabanders daarvoor het deksel op de neus; Kees-Jan Ver- strate schoot de derde goal bin nen. Groep 16. Serooskerke-Zeelandia Middelburg 3-1: Serooskerke had het betere van het spel en boekte een verdiende overwinning. De ploeg van coach John Bentschap Knook kwam al na vijf minuten foto Dirk-Jan Gjeltema op voorsprong. Renco Francke schoot de thuisploeg naar de lei ding. Lang duurde die voorsprong niet; Niels Luteijn bracht de ploe gen weer op gelijke hoogte. Vlak voor de rust benutte Alex Jobse een strafschop voor Serooskerke. In de tweede helft kreeg de thuis ploeg enkele opgelegde kansen, waarvan alleen nog Bas Rooze pro fiteerde. MiDDElBURG - Wemeldinge was za terdag eigenlijk al na één helft klaar tegen Vosmeer. De ploeg van trainer John Tahapary leidde toen al met 4-1. Het werd uiteindelijk 5-1. Concurrent in deze bekerpou le is Sluiskil dat met 0-7 won bij Stavenisse. Groep 57. Wemeldinge-Vosmeer 5-1: De wedstrijd was met een 4-1-voorsprong bij de rust al ge speeld. Niels Köle bracht de thuisclub aan de leiding, maar Vos meer kwam niet veel later via Ric ky de Klerck langszij. Daarna scoor de Wemeldinge uit een aantal kan sen nog een keer via Kole, Barrie Vleugel en Nigel Beenhakker. Voor Wemeldinge hoefde het na rust niet zo nodig meer. Vleugel bepaal de de eindstand op 5-1. Stavenisse-Sluiskil 0-7: De Zeeuws-Vlamingen hoefden zich niet bovenmatig in te spannen voor de zevenklapper. Sluiskil zet te de thuisclub via goedlopende combinaties op 0-3 bij de rust door treffers van Shegbert van Uy- trecht (2x) en Ali Eryürük. In de tweede helft ging de ploeg van trai ner Carlo Vanhijfte op jacht naar een hogere score. Dat werd be loond met doelpunten van Jos Westerhout; Shegbert van Uy- trecht en tweemaal Timucin Yil- maz. Poule 58. Bevelan- ders-ZSC'62 3-1: Bevelanders leg de de basis voor de winst in de tweede helft. Voor rust mocht de tegenstander uit Scharendijke nog moed putten uit de gelijke stand. ZSC nam via een treffer van Ro bin Provoost een voorsprong, maar nog voor de rust maakte John Riemens gelijk: 1-1. In de tweede helft liep de thuisclub uit naar 3-1 dankzij Mitchell Sandee en John Veswijver. Poule 59. SC Kruisland-Kruinin- gen 4-1: Kruisland kwam door twee identieke goals uit vrije trap pen van Achmed Didi op een 2-o-voorsprong. In de tweede helft scoorde Jeff Her wig de aanslui- tingstreffer voor Kruiningen en leek van alles nog mogelijk. Daar na profiteerde Kruisland van de ruimte via goals van Tito Jalloh en Bart Hamelink. r 1 1111 i|iiiiiiiiiiiiiiiiii|iiÉiiiiiiii|iiiliiijijiiiiiiiiniiiwp 11 iiiwjiMÉiiiiiiiiiiiiipiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiii'iiiiiiiliiijiirii iiiiii[iriiriiiiiiiii 1111 ii 1 mi 1 iimnnnrBriniirni afii imiirifi iTm nnr ri'i ir rr msjsesssszsBmsssimsmmmmmÊiimmmsBBs^ftssssiimsmm'f 11 mtaeeasiesJssBssa door Herman Heuvink RILLAND-BATH - Onder toezicht van oma waren een paar kinderen heerlijk aan het spelen in een opge zet kinderbadje. Zij gingen zo op in hun bezigheid met het opblaas bare speelgoed dat het hen hele maal koud liet dat op enkele me ters afstand de ronkende motoren over het snikhete Scheldecircuit in Rilland-Bath de hoogste sprongen maakten. Groot was de animo zaterdag niet tijdens de laatste clubcross van dit jaar van de MC Rilland. Met name de Zeeuwse toppers schitterden door afwezigheid. Jammer genoeg kwam op het prima geprepareerde circuit de ambulance er nog aan te pas toen twee rijders elkaar bij het nemen van een springschans raak ten. Terwijl de ene zonder letsel wegliep, bleef Jacco de Laat uit Klundert roerloos liggen. Gelukkig was hij vrij snel weer bij kennis, maar voor nader onderzoek wer den geen risico's genomen. Achter af vielen de verwondingen mee als je daar tenminste van kunt spre ken met een lichte hersenschud ding en kneuzingen aan het boven been. Bij de veteranen legden Ad Geldof uit Oostkapelle en Ron Bos uit Goes beslag op de tweede en der de podiumplaats. De zege in deze categorie ging naar de oudste deel nemer, Andre van Sundert uit Et- ten-Leur. Deze 53-jarige Honda-rij- der won beide manches. In de eer ste manche werd Bos knap tweede gevolgd door Geldof In de tweede heat kwam de Walcherense KTM-rijder al snel in zijn ritme en werd tweede. Bos kende een min dere start, maar werkte zich uitein delijk nog op naar de vierde plaats. Bij de senioren, die samen met de junioren reden, was Tjaco Lucas uit Moerdijk de sterkste. De voor malig Nederlands kampioen bij de MON ging tal van jongere concur renten vooraf Lucas reed buiten mededinging mee. Hij liet de trans ponders voor de elektronische tijd waarneming aan zijn beide zoons, de achttienjarige Jamie en de vier jaar jongere Marnick. Marvin Boone uit Yerseke werd tweede bij de senioren MX 2. „Te gen het einde van de manches werd het moeilijker, het leek net of je tegen een muur van warmte opreed", verwoordde hij. Jonah Pij nen uit Arnemuiden was de sterk ste bij de 65CC kleine wielen. Plaats genoot Luc Verboom werd tweede bij de grote wielen en Joshua van Doorn uit Middelburg werd derde. 'Tegen het einde werd het moeilijker; alsof je te gen een muur van warm te opreed' ZIERIKZEE - Ike Joziasse en Bert de Vos zijn de grote winnaars gewor den bij het Veteranentoernooi voor 35+-ers bij tennisvereniging Zierikzee. Joziasse en De Vos wa ren als eerste geplaatst en wonnen zondag tijdens de finaledag het be slissende duel met John Hage en Chris Schoneman. Het werd 6-4 en 6-1. De basis voor de eindzege van Zie- rikzee-spelers Joziasse en De Vos werd al eerder in de toernooiweek gelegd toen zij John van der Have en Jan van der Linden uit Scharen dijke met 6-2 6-4 versloegen. Van der Haveen Van der Linden ein digden uiteindelijk als tweede in de poule door in een spannende wedstrijd van René Schimmelpen- nink en Erwin Verbraak te win nen. De strijd werd beslist met een supertiebreak van 10-8. De Vos had minder succes in de 5-categorie, want daarin verloor hij met Hans Jan Goedegebure al zijn drie wedstrijden. De finale in die categorie ging tussen de dub- belkoppels Rogier Korenhof/ Er- win Verbraak en Patrick Renger/ René Schimmelpennink. Uiteinde lijk waren de als eerste ingeschaal- den Korenhof en Verbraak met 6-4 6-2 de besten. Leonie Kievit en Joline van Twil- lert grepen de titel bij het vrou wendubbelspel in de 5. Afgelopen weekeinde was er eerst een 6-4 6-1-zegé op Andrea Bos en Nel Bos, waarna ook Loekie den Hol lander en Mariëlle van Kluyven met 6-17-5 werden verslagen. Suzanne de Valk en Marlies Wendt speelden hun finale in de 6-categorie bij de vrouwen tegen Carolien Kornaat en Ina Krijger. De als eerste geplaatsten waren met twee keer 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55