Schouwen huisvest één vluchteling SCHOUWEN-DUIVELAND Wachten op klanten in tropisch Dreischor almanak Tip? redactie@pzc.nl Benjamin MAANDAG 20 augustus 2012 11 PZC Zandfonteinen en de geur van olie 12 Initiatief verstrekken onderdak statushouders volgend jaar bij COA door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Frustrerend", noemt wethouder Gilles Houtekamer het zelf. Met veel pijn en moeite is het de gemeente gelukt dit jaar één sta tushouder onderdak te verlenen. Het gaat om een vrouw met een driejarig kind. Vanaf volgend jaar hoeven ge meenten alleen nog maar mee te werken aan de huisvesting van vluchtelingen. Het initiatief daar toe ligt dan bij het Centraal Or gaan opvang Asielzoekers (COA). Erkende asielzoekers willen graag bij elkaar in de buurt wonen en de voorkeur gaat daarbij uit naar de grote steden. Plattelandsgemeen ten als Schouwen-Duiveland heb ben grote moeite hun verplichte quota te halen. Schouwen-Duive land moet 34 vluchtelingen huis vesten. Recent liet de gemeente aan toezichthouder provincie Zee land maar weer eens weten dat aan niet één statushouder huisves ting is verleend. Eén vluchteling toonde interesse, maar weigerde uiteindelijk de woning. Aan de inspanningen van de ge meente ligt het niet, kan Houteka mer tot zijn opluchting melden. „De provincie is op bezoek ge weest. Bij dat onderzoek is vast ko men staan dat wij ons best doen." Zo maakte de gemeente samen met woningbouwvereniging Zeeuwland folders over het wo nen op Schouwen-Duiveland en legde die op de balie van het asiel zoekerscentrum in Goes. Op de website van het COA staan foto's van de op Schouwen beschikbare huurhuizen. „Als ze niet willen ko men, houdt het op", zegt Houteka mer. Hij is blij dat het initiatief tot huisvesting volgend jaar bij het COA wordt neergelegd. „Boven dien hoeven de gemeente vanaf 2013 een kwart minder statushou ders te huisvesten. Dat komt om dat er simpelweg minder vluchte lingen naar Nederland komen." Met het eenoudergezin dat eind juli een huurcontract tekende, is Houtekamer in zijn nopjes, zoals hij het zelf uitdrukt. De wethouder is er zich van be wust dat het gezinsdrama van maart 2010 bij iedereen nog vers in het geheugen ligt. Maar moei lijkheden vreest hij niet. „Daar is geen reden voor en ik weet dat de echtgenoot van deze moeder nog in het buitenland is. Het zou zelfs zo kunnen zijn dat we in het ka der van gezinshereniging nog een statushouder kunnen huisvesten." <Xt£&Xi&S£6SS3&SSGS!S58SBSSSg&<62 de-organisatrice Corina Berrevoets. De EHBO verzorgde een wespensteek en een flauwte en zocht verder mee naar een verloren gelo pen kind. foto Dirk-jan Gjeltema DREISCHOR - Lucas Nelissen verkoopt speel- Zijn uitstalling was geen uitzondering, want weest. Normaal zijn er dat toch al gauw vier- goed op de kinderrommelmarkt, zaterdag tij- vanwege het warme weer trok de Vlasdag tot vijfduizend. Volgens de standhouders was dens de jaarlijkse Vlasdag in Dreischor. Het veel minder bezoekers dan normaal. „Ik schat de ochtend het best. Zo rond een uur of een liep niet storm bij deze jonge ondernemer, dat er zo'n 2500 tot 3000 mensen zijn ge- was het op sommige plekken stil", zegt me- OOSTERLAND SCHARENDIJKE Vijf automobilisten met te veel drank op De verkeersdienst van de Zeeuwse politie heeft in de nacht van vrij dag op zaterdag op Schouwen-Dui veland vijf automobilisten bekeurd voor het rijden onder invloed. Dat gebeurde onder andere bij Scharen- dijke. Eén automobilist was zijn rij bewijs vanwege eerdere overtredin gen al kwijt. Een andere drankrij der had nog negen onbetaalde be keuringen in de kast liggen. Brand gesticht in leegstaande woning In een leegstaand huis aan de Sint Joostdijk in Oosterland is in de nacht van vrijdag op zaterdag brand gesticht. De binnenbrand werd om 02.30 uur ontdekt. De brandweer was er tot 03.30 uur mee bezig. Ondertus sen zocht de politie de buurt af naar sporen van de brandstich ter^). Het pand staat op de nomina tie voor sloop. DOMBURG Jongen aangehouden voor slaan politie In het uitgaansgebied van Dom burg werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een 15-jarige jongen uit de gemeente Veere aangehouden. Agenten zagen dat de jongen tegen een geparkeerde auto schopte en spraken hem aan. Hierop werd de jongeman agressief en begon hij te schoppen en te slaan. Hij is in een politieauto gezet en overgebracht naar Torentijd in Middelburg. Die voetballer van de Bevelandse voetbalvereniging heeft het als Benja min van de selectie al zwaar te ver duren. En omdat hij klein van stuk is, heeft hij het nogal eens moeilijk te gen een grotere of sterkere tegenstan der. Maar, zo is de heersende gedach te, daar wordt hij alleen maar ster ker van. Hij moet zich vooral niet aanstellen. Tijdens een toernooitje in de buurt kreeg hij bij een duel een Jlinke tik op zijn nek. De ambulance werd voor de zekerheid opgeroepen maar de schade bleek mee te vallen. Eén van zijn ploeggenoten maakte er een kiekje van. Die werd later in de kantine geshowd aan de thuisblij vers. Of ze medelijden hadden? Ge vraagd werd of-ie soms een delirium had opgelopen in de derde helft...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49