Nieuwe markering op wegen Man vast voor mishandelen eigen hondje Kiaas Hendrikse en Koorkerk nemen afscheid van elkaar maandag 20 augustus 2012 MIDDELBURG - Waterschap Schelde- stromen vervangt momenteel weg markeringen op een aantal wegen in Zeeland. Op die manier moeten de wegen veiliger en herkenbaarder worden. Door de nieuwe markeringen kun nen automobilisten beter zien dat ze op deze wegen tachtig kilome ter per uur mogen rijden. Het gaat om de volgende wegen: Veerhavenweg, Molendijk, Oudedijk en Provincialeweg tus sen de aansluiting met de West- dijk (Kortgene) en de aansluiting met de Noordlangeweg (Kats). Kreekweg (Oud-Vossemeer) tus sen de westelijke kant van de brug en de aansluiting met de Hikse- dijk. Baarlandsezandweg ('s-Graven polder) tussen Langeweegje en de 's- Gravenpoldersestraat Nissestelle (Ovezande) tussen Ovezande en de aansluiting met de Stelsedijk. Loodholseweg en Pekelingse- weg (Grijpskerke) tussen Grijpsker- ke en Aagtekerke. Tijdens de werkzaamheden blij ven de wegen open voor het weg verkeer. Het waterschap zegt dat bestuurders rekening moeten hou den met enige verkeershinder. Een uitzondering wordt gemaakt voor de drukke Kreekweg bij Oud-Vos- semeer. Hier wordt het verkeer omgeleid. Fietsers kunnen tijdens de werkzaamheden wel gebruik maken van het naastgelegen fietspad. Tot 2020 vervangt het waterschap op verschillende wegen de weg markering. Het gaat om wegen bui ten de bebouwde kom waarop een snelheidslimiet van tachtig kilome ter per uur geldt. Ze worden ingericht als gebiedsontsluitings- weg. De markering wordt vervan gen door een dubbele asstreep en kantstrepen op de weg. Dit wordt zoveel mogelijk in combinatie met andere werkzaamheden gedaan. De meeste wegbeheerders hebben hun wegen ingedeeld in stroomwe gen, gebiedsontsluitingswegen en erftoegangswegen. Soms begrijpen weggebruikers niet op welk soort weg ze rijden en welke snelheid daarbij hoort. Besloten is om daar in verbetering te brengen. Elke wegcategorie krijgt een herken baar 'gezicht'. Japanse bezoekers van de Mosseldag in Yerseke beschermen zich met een paraplu tegen de brandende zon. foto Willem Mieras files. Reden voor deze jonge onder- verdienen. foto Willem Adriaansens Voetballers nemen een waterdouche tijdens de drinkpauze in de wedstrijd tussen MZVC (thuis) en Goes. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Een 6o-jarige Vlissin- ger is gistermiddag aangehouden voor het mishandelen van zijn hondje. Buurtbewoners troffen het hondje zwaargewond aan bij de woning van de verdachte. Ze belden met een de politie. Het beestje is door de dierenambu lance naar een dierenarts gebracht. Gezien het letsel en de verwaarlo zing heeft de dierenarts besloten het hondje in te laten slapen. De eigenaar is aangehouden en inge sloten. De dierenpolitie onderzoekt de zaak verder. MIDDELBURG - Dominee Klaas Hen drikse heeft zondagochtend af scheid genomen als predikant van de vrijzinnige/remonstrantse Koor kerk in Middelburg. Hendrikse wordt 65 en gaat met emeritaat. In een volle kerk hield hij zijn af- scheidsdienst, waarin het woord 'dankbaarheid', zoals hij zelf zei, een grote rol speelde. Na de dienst kreeg Hendrikse als afscheidscadeau van de Koorkerk gemeenschap het boek De domi nee, de kerk en God, een interview- en verhalenbundel waarin Koor kerkers vertellen over wat Hendrik se voor hen en hun geloofsbele ving heeft betekend. In het boek, geschreven door Trea van Vliet, staat ook een interview met Klaas Hendrikse zelf Klaas Hendrikse is ruim 28 jaar predikant geweest in de Koorkerk. Hij werd landelijk be kend door zijn boeken Geloven in een God die niet bestaat. Manifest van een atheïstische dominee (2007) en God bestaat niet en ]ezus is zijn zoon (201l). foto Lex de Meester Links: Manda Jongman en zoon Jas per zoeken verkoeling aan het Bad- strand in Vlissingen. foto Lex de Meester Rechts: Een bezoeker van de auto cross in Oosterland zoekt de scha duw op. foto Dirk-Jan Gjeltema voor de ouderlijke woning in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3