Recordzege Vasseur in Kamperland sport i 33 Laatste kunstje Dignus Lensen in Kamperland maandag 20 augustus 2012 MIDDELBURG Van der GraafF eindigt als 37e in Engeland door Sjaak Sinke KAMPERLAND - Na overwinningen in 2004, 2007 en 2008 boekte Remy Vasseur zaterdag zijn vierde zege in de Schotsmantriatlon (kwart afstand). In 1998 won de Vlissinger ook al de achtste triat lon in Kamperland. Zijn plaatsge- note Priscilla Meerman was de snelste bij de vrouwen. De watertemperatuur van het Veerse Meer bedroeg 22,8 graden. Daardoor mocht er niet met een wetsuit worden gezwommen. Dit was duidelijk te merken aan de zwemtijden over een kilometer. Die waren zo'n drie minuten tra ger waren gebruikelijk. Rob Musters nam de leiding. Hij kreeg Remy Vasseur en Priscilla Meerman op zijn voeten. Na 17.12 minuten begon Musters aan de veertig kilometer fietsen, op één seconde gevolgd door Vasseur. Hij hield er het tempo flink in, met Vasseur op stayerveilige afstand. „Vasseur vertrouwde op zijn ster ke lopen en nam weinig initiatief op de fiets", vond Musters. De kopgroep kreeg versterking van de Belg Bart Schrooyen (Essen) die regelmatig probeerde weg te rij den van het duo Vasseur/Musters. In de derde ronde schroefde de Belg het tempo op naar boven de vijftig kilometer per uur. Schrooyen zag het nutteloze van zijn inspanningen in en ging mee draaien in het kopgroepje. In de laatste kilometers slaagde Musters er toch in een voorsprong van tien seconden te pakken. Vas seur nam het commando op de he te stukken open asfalt echter al snel over. Hij zegevierde in één uur, 57 minuten en 56 seconden. Een leuke opsteker voor de Wal- chenaar die op 8 september naar het NK triatlon gaat in Almere, waar bij vorig jaar als derde eindig de. Musters gaf een halve minuut toe, maar hield diezelfde marge op Schrooyen. Huub van Noorden (Yerseke) pakte de vijfde plaats voor Floris-Jan Koole (Oostkapel- le), die ondanks een gebrek aan training tweede werd bij de man nen H40. Hij hield wel broer Niels achter zich. „Verliezen van je jon gere broer is erg", was een uit spraak die Floris-Jan Koole ooit een keer deed na verlies in de triat lon van Zoutelande. „En dat is de ze keer gelukkig niet gebeurd", liet hij voldaan weten. Priscilla Meerman kon op de fiets een redelijk tempo blijven rijden, maar zij ging kapot op de tien kilo meter lopen, waarbij ze ook nog een paar flinke blaren opliep. Haar tijd van 2.27.43 was voldoende voor de zege overall bij de vrou wen. Meerman komt uit voor de triatlonafdeling van de Italiaanse roeiclub Ciricolo Canottieri Napo- li. Zij kwam met deze club in con tact na een sterk optreden tijdens een wedstrijd langeafstandzwem- wedstrijd in Italië. Bij de mannen H50 won Wilfried de Kort (Axel) na veel blessure leed. Adri Gerards, oud-organisa tor van de triatlon in Zierikzee, beëindigde zijn wedstrijdcarrière met een overwinning bij de H60 voor Pieter Verhage (Westkapelle). Op de achtste triatlon won de Belg Jesse Nieuwenhuyzen bij de man nen in 1.02.19. Snelste vrouw was Eline Desaunois (Sint Niklaas) die na de snelste zwemtijd van 9.28ml- nuten op de vijfhonderd meter op de vierde plaats overall binnen kwam. Rens de Ridder (Arnemui- den) won de minitriatlon H12, na dat hij op de Vlissingse boulevard ook al had gewonnen. Hij hield Nederlands juniorenkampioen H10 Luke Verburg (Schiedam) ach ter zich. Shirin van Anrooy (Kapel- Ie), Nederlands juniorenkampioen D10, moest het afleggen tegen Han- ne de Vet (Wuustwezel). Marjet van der GraafF is tijdens het Britisch Open op de 37e plaats geëindigd. De uit Tholen afkomsti ge golfster had voor haar drie ron den 218 slagen nodig. De overwin ning ging naar Lydia Hall uit Wa les. Zij had op de Buckinghamshire Golf Club 209 slagen nodig, ofte wel zeven slagen onder par. MIDDE-LBURG Lavrijssen zegeviert in ploegentijdrit Wielrenster Birgit Lavrijssen heeft met het Sengers Ladies Cycling Team de ploegentijdrit van de Trophée d'Or Féminin gewonnen. Zij reed de race over 9,8 kilometer samen met onder anderen Anna van der Breggen (Europees kam pioene tijdrijden in Goes) en Evelyn Arys (Europees wegkam- pioene). MIDDELBURG Gebroeders Mesu voltooien ONK niet Tijdens Open NK skeeleren in Hal- lum zijn de Middelburgse broer Er- win en Niels Mesu zaterdag uitge stapt Evenals vorig jaar werd de slijtageslag over honderd kilome ter gewonnen door Christijn Groe- neveld, gevolgd door Ingmar Berga en Gerwin Smit. Op 8 september is in Rijssen de fi nale van de KPN Inlinecup. Wie daar aan de start verschijnen, is nog onbekend omdat de namen van selectie voor het WK, even eens vanaf 8 september in Italië, nog niet zijn ingevuld. MIDDELBURG Wederom punten voor Tolhoek in ONK Wegracer William Tolhoek uit 's-Heer Arendskerke is tijdens een wedstrijd om het open Nederlands kampioenschap Supersport 600 res pectievelijk als zestiende en veer tiende geëindigd. De wedstrijd werd verreden in Francorchamps. Door zijn klasseringen in beide manches voegde Tolhoek twee pun ten toe aan zijn NK-totaal. KAMPERLAND - 'Ja, ja. Na vijftien jaar is het echt het laatste keer. Je krijgt nu tijd voor iets anders', was de tekst op een spandoek dat bij het secretariaat van de Schotsman triatlon was opgehangen. Organisator Dignus Lensen (56) uit Souburg houdt het na vijftien jaar voor gezien. Hij had tropenwe- ken achter de rug, onder meer doordat veel verkeersregelaars zich nog afmeldden. Twee bikers van het Rode Kruis uit Hulst hielpen hem uit de brand. Een opvolger voor Lensen is er nog niet. In september worden er gesprekken gevoerd met mogelijke kandidaten. Veel sporters bedank ten Lensen na afloop van de Schotsmantriatlon, die sinds 1984 op de kalender staat. Voorafgaand aan de start werd hij in het zonne tje gezet. Ook van Corrie Delle- beeke werd afscheid genomen. 'Mijn paarden liepen super. Toch is goed springen alleen niet voldoende. Je moet ook een beetje geluk hebben' Cindy Perdaen Cindy Perdaen was tijdens het Zeeuws kampioenschap springen oppermachtig in de rubriek M. foto Lex de Meester &xeaa(BfSöi5SSS8S56ss&se>e&&zgsiasB8saas!SBa058

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33