Niels Knape houdt het hoofd koel op ZK 321 sport Tjoba komt goed voor de dag op eigen toernooi 4 Vijfde seizoenszege Brian van Goethem maandag 20 augustus 2012 door Meriijn van Dierendonck 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het ei gen toernooi was zaterdag een goe de graadmeter voor de korfballers van Tjoba. De Bevelandse over- gangsklasser kwam goed voor de dag, boekte twee winstpartijen en eindigde uiteindelijk als vijfde. Na het kampioenschap van vorig seizoen wacht trainer Bram van Geffen nu de taak om Tjoba in de overgangsklasse te houden. Eén van de ambities die Van Geffen heeft, is om in ieder geval goed te presteren in de zaal. „Zaalkorfbal trekt meer mensen. Als je in een jaar moet pieken, dan moet je dat in de zaal doen. Tijdens de thuis wedstrijden hebben we driehon derd mensen op de tribune zit ten", zei Van Geffen zaterdag. „Vo rig jaar hebben we heel lang tegen degradatie moeten vechten. Ik hoop dat we dat nu eerder recht kunnen trekken, zodat we op plaats drie of vier kunnen eindi gen. En hopelijk zal dat op het veld ook zo zijn." Het eigen oefentoernooi van de promovendus uit 's-Heer Hendrik skinderen was een goede test. Tjo ba trof op het toernooi sterke te genstanders zoals Ons Eibernest/Vrolijk uit Den Haag dat op het hoogste niveau veldkorfbal speelt Het treffen tegen de Zuid-Hollandse ploeg vormde de opening van het toernooi. Tjoba kon aanvankelijk nog mee met de opponent, maar zag de latere, win naar van het toernooi toch met de overwinning aan de haal gaan: 13-8. De tweede wedstrijd van Tjoba te gen hoofdklasser SKF werd wel winnend (12-10) afgesloten. Tjoba moest, omdat het doelsaldo niet hoog genoeg was voor een hogere klassering, strijden om de vijfde en zesde plaats. In die wedstrijd werd relatief eenvoudig gewonnen van de Belgische ereklasser Voor waarts: 8-4. De twee overwinnin gen waren zeker een opsteker voor Tjoba, dat als overgangsklasser het "laagst' was geklasseerd van het he le deelnemersveld. „Ons Eibernest speelt in de allerhoogste veldcom- petitie van Nederland en SKF zit daar kort tegenaan. We zijn niet helemaal weggespeeld tegen Ons Eibernest, 13-8 is een acceptabele uitslag", vond Van Geffen op. „De ze ploegen spelen allemaal op een hoger niveau in de competitie. En dan moet er dus wel wat te halen zijn in de overgangsklasse." Verder dan een derde of vierde plaats in de zaal en op het veld wil Van Geffen nog niet kijken. Van Geffen: „'Het zal niet zo zijn dat we direct willen doorstomen naar de hoofdklasse. Dat hoeft niet en het is ook niet de doelstelling die we neerleggen." De eindzege in het Van den Don gen Parket/Tjoba toernooi ging naar Ons Eibernest. De ploeg won in de finale met 10-9 van Tempo. De volledige uitslag was: 1. Ons Ei- bemest, 2. Tempo, 3. SKF, 4. Avan- ti, 5. Tjoba en 6. Voorwaats. Tjoba in actie tegen Ons Eibernest. »7B9S5S9SS3^&/XSS^*S8SSÊS9». MIDDELBURG - Brian van Goethem heeft zijn vijfde zege van het wie- Ierseizoen binnen. De Sluiskillen- aar was zondag de sterkste in de kermiskoers van het Belgische Haasdonk. Hij versloeg in de eindsprint zijn medevluchter Stijn Verbeke. De koers ging over 110 ki lometer. Nick van der Lijke uit Heinkens- zand reed zondag in de Ronde van Midde-Brabant naar de vijfde plaats. Mike Teunissen van het Ra bobank Offroad Team won de koers over 176 kilometer. Bij de strijd om de nationale ti tel tijdrijden voor ID-renners ein digde Joannathan Duinkerke zater dag op een tweede plaats. Op het negen kilometer lange parkoers in Huijbergen moest de Goesenaar een minuut toegeven op Martijn Roest uit Wateringen. Een dag eer der won Duinkerke het criterium Niels Knape, winnaar in de klasse ZZ, had in de barrage vier strafpunten. De omstandigheden zijn zwaar tijdens het het Zeeuws kam pioenschap springen in Nieuw en Sint Joosland, maar de paar den en ruifers slaan zich er goed doorheen. Niels Knape van de Schouwse Ruiters gaat in de klas se ZZ met de titel aan de haal. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Wie za terdag een bezoek aan het Zeeuws kampioenschap springen verkoos boven een dagje bakken op het strand kwam niet bedrogen uit. De titelstrijd bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland was van een hoog niveau. De deelnemers kregen het niet ca deau. Ruiters en paarden werden geteisterd door de brandende zon. Met fraaie en selectieve parkoer sen werden ze bovendien door bouwer Rens Wondergem ook nog eens stevig aan de tand ge voeld. Dit alles bleek geen hinder paal. Er werd fel gestreden om de titel en het daaraan verbonden tic ket voor het NK begin september in Ermelo. Het was een dag gevuld met mooie sport. In de klasse ZZ ging het goud naar Niels Knape en in de categorie Z was de titel een prooi voor Anniek van der Linde. Toen Ingrid Jakobsen haar barrage- rit in de klasse ZZ met de Orlan- do-dochter Zsazsa met acht straf- punten afsloot, leek voor Niels Knape met Knape Houts Bomba het binnenhalen van de titel slechts een formaliteit. Maar door een fout van de Niagara-dochter al op de eerste van de acht hindernis sen werd het voor de Schouwse Ruiters rijdende jeugdinternatio nal uit Ouddorp toch nog span nend. Gelukkig voor hem bleef het bij dit ene foutje. „Natuurlijk had ik hier niet op ge rekend", zei hij na afloop. „Maar als jeugdinternational heb ik wel geleerd dat je zo'n fout gewoon moet vergeten en verder je werk moet doen. Dat heb ik uiteindelijk gedaan en dat is aardig gelukt", ver telde Knape. De springruiters uit Zeeuws-Vlaan- deren waren in het verleden vaak in de meerderheid bij het ZK springen. Nu telt de regio nog slechts een handjevol 'jumpers'. Desondanks eisten ze in titelstrijd een dominerende ról voor zich op. In de klasse M was Cindy Perdaen oppermachtig. Met de Vancou- ver-dochter Barones Den Haan greep ze het goud. Met de Indoc- tro-dochter Gloria van het Spaans kwartier onder het zadel liep de amazone uit Sas van Gent naar het zilver. En met de Ukato-doch- ter Bella Fortuna eindigde Cindy Perdaen op vierde plaats. Ilyo de Loos uit Zaamslag stuurde de Indo- rado-afstammeling Ziggy naar het brons en onderstreepte daarmee de Zeeuws-Vlaamse overmacht. In de categorie Z leek Cindy Per daen met de ruin Allert nog een ju weeltje aan haar al rijk gevulde palmares toe te voegen. Het pakte echter anders uit. Met een tweede foutloze rit in 64.01 seconden voer de Aniek van der Linde uit 's-Heer Arendskerke met de Campione Z-dochter Chanel Z de spanning op. Perdaen vloog met de Pablo Hit-zoon over het parkoers. De combinatie was met 60.47 secon den duidelijk sneller, maar met de finish in zicht ging het mis. De combinatie kreeg een pechfoutje aan de broek. Cindy Perdaen: „Na tuurlijk had ik ook graag deze titel gewonnen, maar ik ben toch hart stikke tevreden. Mijn paarden lie pen super. Ook Allert sprong goed. Toch is goed springen alleen niet voldoende. Je moet ook een beetje geluk hebben." Anniek van der Linde was in haar nopjes met de titel. „Hier had ik niet op gerekend. Cindy was in topvorm. En zelf was ik behoorlijk zenuwachtig, maar Chanel is een betrouwbaar paard. Ze wil altijd naar de overkant en denkt goed mee. Ze stelde me niet teleur." Met het behalen van de titel in L droeg Perdaens pupil Nadine Doos je met de ruin Azuzuro haar steen tje bij aan het Zeeuws-Vlaams suc ces. De amazone uit Vogelwaarde wist met de Polydox-zoon als de enige van de tien combinaties in de barrage de nul op het strafblad te houden. Met het behalen van de titel had Robin Ubaghs met Zemo's Bent- ley een gedroomd afscheid van de klasse B. Een foutloze rit en 75,5 stijlpunten waren voor de ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland met de Concorde-zoon goed voor een nipte overwinning. Met een half stijlpuntje minder legde Kevin de Wilde uit Driewegen met Corland afstammeling Chablis beslag op de tweede plaats. Robin Ubaghs: „In maart ben ik overgestapt van de pony's naar de paarden. Bentley is mijn eerste paard. Het klikt met een. Ik heb al veel met hem gewon nen. Ik stap nu over naar L. Bent ley is er klaar voor." van Woensdrecht. Otto de Vriendt uit Terneuzen finishte als derde. Irma van Duyn was zaterdag bij het NK tijdrijden in Huijbergen niet helemaal bestand tegen de tro pische temperaturen. De renster uit Schoondijke kwam bij de vrou wen wel op het erepodium te recht, maar Vivian Geense uit Hil versum was de snelste. Tijdens het criterium voor elite vrouwen in De Klinge was er zater dag een tweede plek voor Steffi Lo- dewyks, renster van het Zeeuwse damesteam Nutswerk. Winnares werd de Belgische kampioene Jo- lien D'hoore. Een dag later werd Joukje Braam van Nutswerk twee de in Nïspen. Davy Gunst uit Yerseke is zon dag tijdens een juniorenkoers in het Belgische Steendorp op de der de plaats geëindigd. De Belg Glenn Rótty zegevierde.1 De deelnemers aan de Schotsmantriatlon zijn op de kwart afstand onderweg op het zwemonderdeel. Zij moesten in het Veerse Meer een afstand van één kilometer afleggen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32