Marinus Baas vindt het doel makkelijk 281 sport Wouter van Belzen heeft langste adem 1 A 0 Patrijzen slaat eerste slag tegen SKNWK maandag 20 augustus 2012 MIDDELBURG - Breskens joeg in de slotfase van het bekerduel met Zee land Sport op de winnende treffer, maar die viel in blessuretijd prompt aan de andere kant: 2-1. Robur hield voor rust keurig stand tegen Steen, maar moest na de pauze toch vijf goals incasseren: 0-5. Groep 48. Zeeland Sport-Bres- kens 2-1: De eerste helft was voor de bezoekers die via een treffer van Jan van de Broeke verdiend met een i-o-voorsprong gingen rusten. In de beginfase van de tweede helft kwamen de aandrin gende Vlissingers langszij via Wou ter van Belzen: 1-1. Hierna nam Breskens het initiatief weer over en ook omdat de spelers van Zee land Sport er conditioneel door heen leken te zitten, gingen zij op zoek naar de winnende treffer. Ver in blessuretijd viel deze echter aan de andere kant: 2-1 door Wouter van Belzen. Groep 49. Robur-Steen 0-5: An ders dan de uitslag doet vermoe den bleven doelpunten lang uit. Steen was in het algemeen beter, maar dit leverde weinig gevaar voor het Goese doel op. Kort na rust waren er eerst twee dotten van kansen voor de thuisploeg die echter niet werden benut. Hierna opende Martijn der Weduwe de score namens de bezoekers: 0-1. Nadat dezelfde speler een kwartier voor tijd ook de 0-2 op het bord had gebracht ging het rap. Sander van Remortele (ax) en Kenny Ver hagen zorgden voor de eindstand. Groep 49. Corn Boys-Colijns- plaatse Boys 1-2: Een gelijkspel had de verhoudingen beter weerge geven. Com Boys was voor rust iets beter, maar het veldoverwicht leidden niet tot kansen. Na rust kwamen de bezoekers beter uit de startblokken. Sebastiaan Verburg zette Colijnsplaatse Boys op 0-1. Michiel van der Weele schoot uit een vrije trap de 0-2 binnen. Sebas tiaan de Meijer redde de Sasse eer. Groep 50. Clinge-Hoedekensker- ke 4-1: Hoedekenskere begon sterk, maar moest de inspannin gen na een minuut of tien beko pen. Clinge nam het initiatief over en was in het restant van het duel de betere ploeg. Sven van der Gucht zorgde uit een veelheid aan kansen voor een 1-0-ruststand. In de tweede helft verdubbelde Björn Luijcks de marge. Na de 2-1 van Jas per Huijsman maakte Sven d'Hooghe er 3-1 van. De 15-jarige Rojan Segers sierde zijn debuut op met een treffer en bepaalde de eindstand op 4-1. Volharding-Graauw 0-3: De thuisploeg kreeg voor rust enkele goede mogelijkheden, maar stuitte hierbij telkens op doelman Martin Mouthaan. Hierdoor kon Tim Roodhuizen uit een vrije trap de score openen namens Graauw: 0-1. Nog voor de thee tekende Roodhuizen zijn tweede treffer aan, ditmaal na een individuele ac tie: 0-2. Volharding probeerde nog wel iets aan deze stand te doen, maar nadat Dimitri Heirman in de 65e minuut voor 0-3 had gezorgd, was de wedstrijd beslist. Groep 51. Hontenisse-Odio 4-2 (2-2). Mitchell Elenbaas 0-1, Thomas de Waal 1-1, Tom Rijk 2-1, Koen Mechielsen 2-2, Tom Rijk 3-2, Titiano Staes 4-2 (strafschop). Groep 52. Hulsterloo-SPS 1-2: De ploegen deden weinig voor elkaar onder. Scheidsrechter Vos was de beste man van het veld. Pas na de hervatting kwam de productie op gang. Stefan Bogers en Leonard Quist zetten SPS, dat na rust een licht overwicht had, op 0-2. Doel man Jelle van Damme benutte tien minuten voor tijd een straf schop (1-2). De thuisploeg ging op zoek naar de gelijkmaker. Die viel echter niet. SVD-Koewacht 1-3: De wedstrijd viel pas in de laatste minuut in het slot, toen Sander Gelderland de be zoekers op 1-3 zette. SVD had in de eerste twintig minuten een licht overwicht, maar kwam niet tot scoren. Menno de Graaf miste een opgelegde kans. Na de drink- pauze in de eerste helft mikten Sander Gelderland en Jeffrey Kox voor Koewacht wel raak: 0-2. In de tweede helft drong SVD aan. Ken ny Braamse tekende voor de 1-2. In de jacht op gelijkmaker viel de goal aan de andere kant afeafe 8 A - T tl M 1 j De clubs van Schouwen-Duiveland j k 1 verloren allemaal op de eerste speel- dag van de districtsbeker. door l&!aas Verspoor m Bob Maes MIDDELBURG - Marinus Baas heeft de scorende vorm alweer vlot te pakken. Met twee doelpunten be zorgde de aanvaller van Arnemui- den zijn ploeg en de nieuwe trai ner Evert Wisse tegen Meto een winnende start in de districtsbe ker (1-2). Ook de trainers Jaimy van Bloppoel, (Kapelle), Marcel Lourens (Dauwendaele), Jos Wes- dorp (Apollo'69) en John Bent- schap Knook (Serooskerke) debu teerden met een overwinning. Groep 9. Meto-Arnemuiden 1-2: De overwinning van de zater dag-tweedeklasser kwam moei zaam tot stand, maar was. over de hele wedstrijd gezien verdiend. De Brabanders kwamen via Jördi van den Bosche op voorsprong, maar nog voor het verstrijken van de eerste helft bracht Marinus Baas Arnemuiden langszij. In de twee de helft tekende Baas ook voor de 1-2, waarmee hij het officiële de buut van trainer Evert Wisse op luisterde met een overwinning. Groep 10. De Fendert-Kapelle 0-4: De eerste helft verliep even wichtig, maar drie minuten voor rust opende Jeroen van Avermaete namens Kapelle met een afstand schot de score. Vlak na de pauze viel de bal na een scrimmage voor de voeten van Robin Boogaard die voor 0-2 zorgde. Via Jordy Maton- do (ex-SSV'65) liep Kapelle daarna uit naar 0-3. Jasper Vink zette daar na met een treffer de kroon op zijn goede wedstrijd. BSC-Bruse Boys 3-0 (2-0). Abdelreal- man 1 -0, Theo Castro 2-0 (strafschop), Daniël Dekkers 3-0. Groep 11. MZC'11 -Roosendaal 0-6 (0-3). Jeroen Hack 0-1, 0-2 en 0-4, Ro bin Franken (strafschop) 0-3 en 0-6, Tom van Nunen 0-5. Groep 12. WHS-Dauwendaele 0-3: Een sportief duel. Dauwendae le kreeg in de beginfase de nodige mogelijkheden om de score te ope nen, maar liet dat na. WHS kwam daarna wat beter in de wedstrijd en kon de tweedeklasser redelijk tegengas geven. Tien minuten na rust was de pijp leeg bij de thuis- spelende derdeklasser. De Middel burgse formatie van trainer Marcel Lourens kwam via Bram de Jong op 0-1. Mart de Kroo maakte er 0-2 en via Jair Tomasoa liepen de hoofdstedelingen uit naar 0-3. AZVV-Victoria'03 3-2 (1-0). Wouter Boeije 1-0, .Nicky van Geesbergen 1-1, Mustafa Yilmaz 2-1, Michael van Mol 3-1, Martijn Nagtzaam 3-2. Groep 13. MZVC-Heinkenszand 2-2: Toni van Damme zette Hein- kenszand na een halfuur op 0-1, maar kort voor rust maakte Pa trick Joossens er op aangeven van Kevin Krieger 1-1 van. Heinkens- zand kwam na een uur op voor sprong. Martijn de Vries verraste met een vrije trap van 45 meter doelman Stefan van Beveren. De thuisploeg dacht met de zege te gaan strijken, maar met het aller laatste balcontact van de wedstrijd maakte Leon Bek de 2-2. Tholense Boys-Axel 0-3: Na een keepersfout van Ibrahim El Jilali opende Danny Aarnoudse de sco re voor het elftal van trainer Mi chel Leonhart. Op aangeven van Kjell Vanderhaegen maakte Mer- vin Niemandsverdriet er nog voor rust 0-2 van. In de tweede helft be sliste Vanderhaegen de wedstrijd in Zeeuws- Vlaams voordeel. Groep 14. Rillandia-De Meeu wen 2-2: Met een individuele actie opende Arjan Koopmans namens Rillandia de score, maar voor rust zorgde Martijn Houterman voor de gelijkmaker. In de tweede helft kwam de ploeg uit Zoutelande via Houterman aan de leiding, maar uit een vrije trap kopte Mare Dirk- sen het elftal van trainer Ruud Lin- ders naar de 2-2. Meeuwen kreeg daarmee eigenlijk iets te weinig. Groep 15. MOC'i7-Apollo'69 0-3: Apollo'69 boekte een ietwat geflat teerde zege op bezoek in Brabant. In het eerste halfuur was de ploeg de bovenliggende partij. Dat resul teerde in goals van Robin Braam en Stijn Buijsrogge. Na de pauze kon de ploeg yan trainer Jos Wes- dorp achterover leunen en gokken op snelle tegenaanvallen. MOC'17 kreeg voldoende kansen om dich terbij te komen, maar verzilverde die mogelijkheden niet. Apollo'69 gaf de Brabanders daarvoor het deksel op de neus; Kees-Jan Ver- strate schoot de derde goal bin nen. Groep 16. Serooskerke-Zeelandia Middelburg 3-1: Serooskerke had het betere van het spel en boekte een verdiende overwinning. De ploeg van coach John Bentschap Knook kwam al na vijf minuten op voorsprong. Renco Francke schoot de thuisploeg naar de lei ding. Lang duurde die voorsprong niet; Niels Luteijn bracht de ploe gen weer op gelijke hoogte. Vlak voor de rust benutte Alex Jobse een strafschop voor Serooskerke. In de tweede helft kreeg de thuis ploeg enkele opgelegde kansen, waarvan alleen nog Bas Rooze pro fiteerde. MIDDELBURG - Patrijzen ligt op schema om voor het zesde jaar op rij de poulefase van de districtsbe ker te overleven. De zondag-vier deklasser uit 's-Heerenhoek open de zaterdag met een solide 5-1-overwinning op SKNWK. De komende week wachten Wolfaarts- dijk en Kwadendamme als tegen standers. Groep 53. Hoofdplaat-Veere 0-1: De bezoekers hadden in de eerste helft een veldoverwicht en wisten daar door een treffer voordeel uit te halen. Wouter Koster kopte een voorzet fraai binnen 0-1. Na de hervatting had Hoofdplaat meer grip op de opponent. Dat resulteer de in kansen op de gelijkmaker. Die kwam er echter niet. IJzendijke-Cadzand 7-0 (4-0). Martijn Rijckaert 1-0, Arjan Quaak 2-0 en 3-0, e.d. 4-0, Martijn Rijckaert 5-0, Christi- aan van Vooren 6-0, Bas Casteleijn 7-0. Groep 54. Wolfaartsdijk-Kwa- dendamme 3-2: Kwadendamme opende de score via Bas de Win ter, maar de thuisclub kwam voor rust nog langszij door een treffer van Harm Fluijt. In de tweede helft werd Wolfaartsdijk sterker en liep daardoor uit naar een 3-1-voorsprong dankzij twee doel punten van Joran de Witte. Het werd nog even spannend toen Ma- rius Mosiej de 3-2 maakte, maar daar bleef het bij. Patrijzen-SKNWK 5-1: Patrijzen was de bovenliggende partij en drukte het krachtsverschil voor rust uit in doelpunten van Jordy den Toonder (kopbal), Edwin Ca- pello en een eigen doelpunt van SKNWK. Na rust liep de ploeg van trainer Hans de Nooijer nog verder uit naar 5-0 via Capello. Routinier Wilco de Valk redde de eer voor de Duivelandse club. Bij de veteranen was Ad Geldof uit Oostkapelle met zijn tweede plaats de beste Zeeuwse coureur bij de laatste clubcross in Rilland. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28