sport 127 'Koppige Jona' redt Vlissingen in de slotfase «ft. ,Mh TffW wedstrijden van Hoek gezien, dus veel FmI i Wm\ za^en verrassen me niet.' CPC Vlissingen laat kansen liggen Nederlaag voor Terneuzense Boys 'Ik heb vorig seizoen ook al een aantal Ilf -- -<J Hoek-trainer Eric Hellemons Hoek-speler Cuillaume Clinckemaillie en zijn tegenstander Rick de Punder (achter) hebben alleen oog voor de bal. je met 2-1 voorstaat is het zonde dat je de overwinning toch nog nit handen geeft", zei Hellemons. „Dan kan ik wel zeggen: dat mag niet gebeuren. Maar je ziet het op ieder niveau gebeuren. Toch moe ten spelers leren om zo'n wed strijd over de streep te trekken. Dat kan alleen als je blijft meelo pen met je tegenstander. En dat ge beurde in de laatste minuut niet." De trainer kreeg twee weken voor de competitiestart nog wat huis werk en zoekt verder naar zijn ide ale elf. Zo wil hij een middenveld met drie spelers die complemen tair aan elkaar zijn. Voor rust was het met Sebastian Hermans, Dimi- tri van Oppens en Tim de Meers man wat te statisch. „Dit was voor ons de eerste wedstrijd tegen een foto Peter Nicolai ploeg van vergelijkbaar niveau", al dus Hellemons. „Dan komen za ken bovendrijven en dat is niet erg." Morgenavond volgt de vol gende test, op het veld van Terneu- zense Boys. Goes speelt thuis te gen Dosko. maandag 20 augustus 2012 vlissingen - Voor GPC Vlissingen leek het bekerduel tegen het ambi tieuze Halsteren veel op een kopie van een competitiewedstrijd van vorig seizoen. De Vlissingers kre gen diverse kansen, maar kwamen niet tot scoren. Dat deed Halsteren wel: 0-2. Trainer Leendert Geelhoed was te vreden over het veldspel van zijn ploeg. „Er zat bij ons meer idee achter dan bij hen. Maar zij waren effectiever." Halsteren, dat met Mathijs Hage en Frits Paap Zeeuw se inbreng heeft, profiteerde van een missertje van doelman Max Leijer om op voorsprong te ko men. De keeper speelde de bal in de voeten van Thomas van der Spek: 0-1. De thuisploeg ging na rust op zoek naar de gelijkmaker. Hoewel twee keer op de lat werd gemikt, kon GPC aanvallend ech ter geen vuist maken. In de slotfa se werd het 0-2 door Toine van Mechelen. bergen op zoom - Terneuzense Boys lijkt in de bekercompetitie na de 3-1-nederlaag bij Dosko al kans loos voor een plaats in de tweede ronde. De Zeeuws-Vlamingen spe len dinsdag op eigen veld tegen. Hoek en sluiten de poulefase zater dag af met een duel met Goes. Peter Sweres, trainer van Dosko, sprak van een goede wedstrijd van beide kanten. Het kunstgras in Ber gen op Zoom straalde een enorme hitte uit, die verlammend werkte op de Terneuzenaars. „Wij waren feller", vond Sweres. „We gingen beter met de omstandigheden om." Mesout Kartal en topscorer Marvin Bedaf (twee keer), zorgden voor een ruime marge bij rust: 3-0. In het eerste kwartier na de hervat ting verzuimde de thuisploeg de voorsprong uit te breiden. Daarna kregen de Zeeuws-Vlamingen op het middenveld meer grip op de te genstander. Frank van Kouteren schoot nog een vrije trap onberis pelijk in de bovenhoek: 3-1. door Jam Dagevos kloetinge - Zolang Jona(than) Constancia Vlissingen. doelpunten schenkt, worden zijn nukken en grillen voor lief genomen. En dus hoorde je zaterdag na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kloetinge niemand klagen bij de Walcherse zondag-eersteklasser. De kleine aanvaller speelde als vanouds zijn eigen wedstrijd, maar hielp zijn ploeg in de slotfase met een won derbaarlijke uithaal wel aan een ge lijkspel: 2-2. „Jona is soms wat koppig", zei Vlis- singen-aanvoerder Randy de Dreu, „soms is hij ook bijna niet te coachen, maar dat is geen pro bleem bij ons. Hij is zö vaak beslis send." Constancia klopte zich met een na de gelijkmaker op de borst (letterlijk) en riep zichzelf uit tot koning, maar dat was te veel eer voor het enfant terrible. Het beste spel kwam zaterdag toch echt van Kloetinge. „We mogen tevreden zijn met het gelijkspel", erkende De Dreu. Kloetinge-VC Vlissingen was on danks de hitte een onderhoudend voetbalgevecht. Het was een strijd tussen een sterk collectief en indi viduele klasse. De thuisclub druk te vanaf het begin zijn stempel op het duel, combineerde vlot en vond snel de achilleshiel bij Vlis singen. De ploeg van trainer Karl Vergouwen was in verdedigend op zicht wankel, vooral op de links backpositie waar Achraf Elhrouz nogal eens naar adem moest hap pen. Na negen minuten was het al raak, toen Tom Blomaard zijn me destrijder voorin Bart Deprez in stelling bracht. Vlissingen-doel- man Joan van Belzen keerde de in zet nog knap, maar was daarna kansloos op de rebound van Roy Mulder: 1-0. Kloetinge, met Corné Schilperoort en John Schot als sterke vormge vers op het middenveld, heerste. „Het laatste halfjaar was het voor ons overleven in de hoofdklasse", stelde trainer Diederik Hiensch. „Dan probeerden we het spel van de tegenstander te ontregelen. Nu willen we meer zelf gaan voetbal len, dominanter zijn dus." Vlissingen, dat om uiteenlopende Karakteristiek redenen negen spelers miste, kroop na twintig minuten wat meer uit zijn schulp en toonde zijn kunnen via de gebroeders Saïd en Hoessein Bouzambou, Ar jan Human, Constancia en de zwoegers Randy de Dreu en Tho mas Ragut. Human nam na een prachtige steekbal van Saïd Bou zambou de 1-1 voor zijn rekening. Kloetinge-VC Vlissingen 2-2 (1-1). 9. Roy Mulder 1 -0, 23. Arjan Human 1-1, 70. Bart Deprez 2-1, 87. Jonathan Constancia 2-2. Scheidsrechter: Piket (Dordrecht). Gele kaart: Veldhof en Saïd Bou zambou Bijzonderheden: Randy de Dreu mist een strafschop. Aan tal toeschouwers: 300. 5 Kloetinge: Van der Schee; Quar- tel, Maaskant, Van der Smissen, Veldhof; Roy Mulder, Schilperoort, Schuit (87. Biesterbosch), Schot, Blomaard (75. Willemse), Deprez (75. Rick Mulder). Vlissingen: Van Belzen; Van der Kaap (55. Gooding), Peterson, Verwest, Elhrouz (78. Dijkstra), De Dreu, Saïd. Bouzambou, Ragut; Constan cia, Human, Hoessein Bouzambou. Bijna werd het voor rust ook nog 1-2, toen Vlissingen na een correc te tackle van Michel Maaskant op Hoessein Bouzambou van de war rig leidende scheidsrechter Piket een strafschop kreeg. De Dreu schoot hard in, maar Kloetin- ge-goalie Van der Schee keerde de bal. Ook na de pauze was Kloetinge, dat vier spelers moest missen, de bovenliggende partij. Bart Deprez liet in de zeventigste minuut na een mooie aanval over rechts de 2-1 aantekenen. De winst leek bin nen, totdat Constancia-besloot het gefoeter op (mede)spelers, scheids rechter en publiek achter zich te la ten en zich weer actief met de wedstrijd ging bemoeien. De aan valler veroverde in de slotfase de bal en produceerde bijna vanaf de achterlijn een mooi aangesneden voorzet. Tot ieders verbazing zeil de de bal over doelman Jaco van der Schee in het doel: 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27