Duitse doordouwer doet het direct Marianne Vos richt blik nu op het WK 241 sport Oranje vierspanteam is wereldkampioen Timko Lokerse strandt op zevende plaats NK maandag 20 augustus 2012 door Cilya van der Kooy VARCARDA - Wielrenster Marianne Vos heeft zondag haar derde grote triomf van dit seizoen behaald. Met haar derde plaats in de wereld bekerwedstrijd in de Zweedse plaats Vargarda stelde de olym pisch kampioene de eindzege in de cyclus veilig. Haar ploeggenote Iris Slappende! maakte het succes compleet door de wedstrijd te win nen. Vos won eerder dit jaar al de Giro Donne en de olympische titel in Londen. Komende week staat in het Franse Plouay de laatste WB-wedstrijd van het seizoen op het programma. Maar Vos heeft al een ruime marge opgebouwd op de Duitse Judith Arndt. Ze won de sprint van de achtervolgende groep. Na alle hectiek van de afgelopen periode rond het olympisch goud, was Vos toch weer in staat een ster ke race te rijden. „Het is goed dat ik tijdens de Spelen even naar huis ben geweest om te trainen en wat rust te nemen", stelde Vos. „De huldigingen vormden wel een on- RIESENBECK - De Nederlandse vier- spanners hebben zondag bij de we reldtitelstrijd in de Duitse stad Rie- senbeck goud gewonnen in het landenklassement. Het trio IJs brand Chardon, Theo Timmer man en Koos de Ronde gaf de eer der opgebouwde voorsprong in de afsluitende vaardigheidsproef niet meer prijs. Na twee onderdelen (dressuur en marathon) waren de Duitsers gena derd tot op ruim zeven strafpun- ten, zondag na het kegeltjesrijden was het verschil uiteindelijk toch aanzienlijk: 256,17 tegen 271,18. Het derbreking, maar die waren zo leuk dat ik daar ook weer energie van kreeg. Ik voelde me in ieder ge val heel goed vandaag. We wilden deze wedstrijd winnen en ik wilde zoveel mogelijk punten verzame len om de zege in de wereldbeker veilig te stellen. Dat het allebei is gelukt, is super." Vos kijkt nu vooral uit naar het WK volgende maand in eigen land. „Alles staat nu in het teken van het WK. De wereldbekerfinale in Plouay en de Holland Ladies Tour zijn mooie wedstrijden om me daarop voor te bereiden." Voor Slappendel was het ook een mooie dag in Zweden. Ze versloeg na een rit over 132 kilometer haar Duitse medevluchtster Hanka Kup- fernagel in de sprint. „Dit is abso luut mijn mooiste overwinning ooit. Ik win niet zo heel vaak en als je dan een wereldbekerwed strijd op je naam schrijft, is dat wel heel bijzonder", zei Slappen del na afloop. „Er zaten allemaal kleppers in de kopgroep, maar we hebben toch de wedstrijd naar onze hand kun nen zetten." is de derde achtereenvolgende keer dat de hoofdprijs op het WK voor Oranje is. De ploeg van de Verenigde Staten (289,11) eindigde als derde. Chardon maakte op het laatste on derdeel geen fouten, overschreed slechts licht de tijd, en belandde daardoor alsnog op het podium. De menner uit Schipluiden kreeg het brons met een totaal van 131,29. De Australische favoriet Boyd Exell, die zich een handvol strafpunten kon veroorloven, pak te met 122,01 de titel. Timmerman werd vierde, De Ronde zesde. Argos-Shimano, kleinste prof- ploeg van Nederland, slaat met een toe in Vuelta. De Duitser John Degenkolb wint de tweede etappe van de Ronde van Span je. De Spanjaard Jonathan Castro- viejo, die met Movistar de ploe gentijdrit won, behield de lei ding in het algemeen klasse ment. door René Banierink VIANA - In de Tour de France reed Argos-Shimano door het vroege wegvallen van topsprinter Marcel Kittel drie weken onthoofd rond en kwam nooit toe aan de gewens te etappezège. Maar in de Vuelta was het gisteren meteen raak voor de kleinste Nederlandse profploeg. Dankzij die andere Duitse doordouwer, John Degenkolb. Terwijl honderd meter achter de fi nish aan de rand van het dorpje Viana ritwinnaar John Degenkolb meteen al zijn eerste interview gaf, vroeg ploeggenoot Koen de Kort nog uithijgend om wat ge duld. „Even de andere mannen be danken en feliciteren." Want de triomf van het Duitse machtmens was het werk van de hele Ar- gos-Shimano-ploeg, benadrukte niet alleen de Brabantse laatste man in de Nederlandse sprint- trein. Ook Degenkolb zelf nuan ceerde alle vragen na afloop over de veelgeroemde kracht van het team in de laatste kilometer. „Na tuurlijk is dat goed voor elkaar. Maar voordat we daar komen zijn andere jongens, zeker vandaag, net zo belangrijk geweest." Want het werk op de gloeiendhe- te glooiende heuvels boven Logro- nes begon eigenlijk op zeven kilo meter van de meet. De Kort: „We hadden vanochtend afgesproken om dan met z'n allen bij elkaar te komen en de boel in gang te zet ten. We zaten toen op de vijftigste plek, eigenlijk een beetje te ver naar achteren. Maar we waren er wel allemaal en zelfs zo sterk dat we al iets te vroeg vooraan in de wind kwamen." De Duitsers Fröhlinger en Geschke hadden vol gens hem beulswerk verricht, maar daardoor de op twee na laat ste man, Tom Dumoulin, wel met de neus in de wind gezet. De piep jonge Limburgse debutant verbaas de vriend en vijand, vond De Kort. „Hij moest het in zijn eentje opnemen tegen de trein van Orica Greenedge tot aan de laatste kilo meter en dat heeft hij op een onge looflijke manier gedaan." Een kilometer achter de finish, bij de teambus, was Dumoulin eigen lijk ook stomverbaasd dat hij het had volgehouden. „Want het eer ste wat ik vandaag dacht na het vertrek: wat is dit een ongelooflij ke hitte. Ik voelde me in het begin echt niet goed. Maar in de laatste twintig kilometer ging het steeds beter en eigenlijk had ik de laatste kilometers heel goede benen." Bijna net zo goed als die van De genkolb, die nadat De Kort zich in het wiel van Allan Davis had ge vochten en het laatste vuile werk had gedaan, nog bijna te vroeg op kop kwam. Maar hij liet slim twee man gaan, kroop in het wiel en kwam er honderd meter verder in zijn bekende, wat wild op en neer gaande stijl weer uit voor de ultie me sprint. De Kort: „Dat is nou precies wat ik zo knap vind aan John. Hij is tweedejaarsprof maar het lijkt alsof hij al tien jaar profis. Hij doet gewoon alles goed." „Echt een mannetje, een type Sa- gan", zegt ploegleider Merijn Zee man over de pas 23-jarige Duitser, die vorig jaar na het verscheiden van HTC naar alle grote topploe- gen kon maar voor het bescheiden Argos-Shimano koos. Omdat de omgeving met voormalig clubgeno ten uit Thüringen (Kittel, Gretsch) hem aanstond, maar ook de werk wijze waarbij team voor ego gaat. En dat wordt bij de ploeg extreem doorgevoerd. Dat lijkt tegenstrijdig bij 'het mannetje' Degenkolb maar is het niet, zegt Zeeman. „Hij heeft bravoure, maar het is abso luut geen egoïst." Degenkolb was de grootste vis die de Twentse manager Iwan Speken- brink binnenhaalde en die vis be taalde hem gisteren dubbel en dwars terug. Degenkolb: „Dit neemt de druk weg bij de ploeg. En bovendien zie ik ook de ko mende dagen nog kansen voor ons en voor mij." En in de verdere toekomst heeft hij nog een doel bij Argos-Shimano: een Duits dubbel loops geweer in de Tour de Fran ce. „Marcel voor de vlakke sprints, ik voor de lastige aankomsten zo als vandaag." De Spanjaard Jonathan Castrovie- jo, die zaterdag met Movistar de ploegentijdrit won, behield de lei ding in het algemeen klassement. Hij heeft dezelfde tijd als vier ploeggenoten onder wie Ale jandro Valverde. Dennis van Win den staat zevende, op tien tellen. Niki Terpstra is nummer acht. SCHEVENINCEN - Beachvolleyballer Timko Lokerse is met zijn partner Bart Bolsterlee zevende geworden bij de nationale titelstrijd in Sche- veningen. De uit Dishoek afkomsti ge speler strandde in de tweede ronde tegen de uiteindelijke verlie zend finalisten Stiekema en Varen horst (15-21 en 11-21). In de herkansing rekenden Loker se en Bolsterlee gedecideerd af met het duo Lansdorp/Van Pruis- sen (21-15 en 21-12), maar vervol gens waren Rothfiisz en Van Zwie- ten in twee sets te sterk (15-21 en 21-13), waardoor de zevende plaats (en 200 euro prijzengeld) hun deel werd. In de kwalificatie vond de uit Hulst afkomstige Dirk Boehlé zijn Waterloo. Aan de zijde van Sander Schouten won hij zijn openings duel met 2-0, maar de twee ver- volgpartijen gingen verloren. Daar door liep het door blessures ge plaagde duo het hoofdtoernooi (laatste 32) mis. Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen haalden de nationale ti tel binnen. Het duo was in de fina le met 16-21 21-13 15-n te sterk voor Stiekema en Varenhorst. Be halve van Lokerse en Bolsterlee wonnen ze ook van Emiel Boers- ma en Daan Spijkers, in de halve fi nale. Door de afmelding van Rein- der Nummerdor en Richard Schuil na hun olympische optre den in Londen waren Boersma en Spijkers favoriet voor de titel. Sophie van Gestel en Madelein Meppelink hebben de nationale ti tel bij de vrouwen gewonnen. Het duo versloeg in de finale Danielle Remmers en Nienke de Waard met 21-18 21-14. Het brons was voor Merel Mooren en Jantine van der Vlist. Casey Stoner vraagt om hulp nadat hij in de kwalificatie hard onderuit is gegaan en zijn enkel daarbij behoorlijk blesseerde. De Australiër nam een dag later toch deel aan de wedstrijd. foto Michael Conroy/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24