Run op de kust jllllllllll lilt, Een tiende deel van Gomera in de as gelegd In Duitsland nog heter dan in Nederland L FZC Vlissingse costa Plaatselijke weermannen zien de bui al hangen Beste strandpaviljoen staat bij Groede Alle facetten van Zeeland bij elkaar Tropisch weekeinde MIDDELBURG - Met tropische tem peraturen van gemiddeld 31,8 gra den (gemeten in De Bilt) beleefde Nederland het warmste weekend sinds 1994. In Westdorpe steeg het kwik zaterdag tot 34,8 graden, de hoogst gemeten temperatuur in Zeeland. Zondag werd daar 29,9 graden gemeten. Mensen trokken massaal naar de kust om te genieten van het strandweer en om verkoeling te zoeken. De pleisterplaatsen aan de Zeeuwse kust zaten bomvol. De horeca deed er goede zaken. De massale trek naar de stranden bracht wel het nodige ongemak met zich mee. Zaterdag stond er tij dens de intocht weer de gebruike lijke (tien kilometer lange) file tus sen Rilland en de Vlaketunnel. Ook op de N59 tussen Hellegats plein en Bruinisse stokte het ver keer. Tijdens de uittocht was er eveneens sprake van filevorming. Zondag herhaalde dat tafereel zich in heviger mate, omdat de week endtoeristen massaal naar huis gin gen. Het verkeer op de A58 stokte daardoor al bij Arnemuiden en be landde in een langzaam rijdende file. De drukte aan de kust bezorg de ambulancediensten en strand- wachten handenvol werk. Meer dan gemiddeld werden strandgan- gers onwel door de hitte. pagina 2: hitte smoort strandgast VLISSINGEN - Wie ooit aan een Spaanse costa heeft vertoefd, kreeg zaterdagmiddag op het Bad- strand in Vlissingen eenzelfde olé-gevoel. Een me diterrane temperatuur op het zand en in de zee, honderden bonte parasols, duizenden bakkende lijven op te weinig vierkante meters. Toeristen za ten er hutjemutje. Aan de waterlijn trapte je er eerder op tenen dan op een verdwaalde mossel schelp. Door dat soort Spaanse toestanden hoefden strandwachten en andere hulpverleners zich niet te vervelen. De reddingboot moest zelfs uitruk ken voor een Spaanse zwemmer die in de vaar geul in De Nolle terecht was gekomen en de kust niet meer kon bereiken. foto Ruben Oreel MADRID - De natuurbranden op het Canarische eiland La Gomera, die twee weken geleden begon nen, zijn nog niet compleet ge blust. Volgens de Spaanse autoritei ten smeulen delen van het eiland nog steeds. De vuurzee heeft al twaalf procent van het eiland in de as gelegd. De brandweer heeft moeite een hoog gelegen gebied, waar nog steeds rook vanaf komt, te bereiken van wege het risico op aardverschuivin gen. Het nationaal park Garajonay, dat op de werelderfgoed lijst van Unesco staat, is zwaar getroffen. Zo'n achthonderd hectare van het park is verwoest. Een woordvoer ster van de lokale autoriteiten zei dat de branden waarschijnlijk aan gestoken zijn. In Noord-Brabant is er vanwege het warme weer een extra grote kans op natuur- en hei debranden. Bij een melding rukt de brandweer met extra veel materieel en mensen uit. Voor het gebied is code rood afgegeven, meldde natuurbrandgevaar.nl, de website van de gezamenlijke veilig heidsregio's. Zaterdag werden er al twee kleine branden in een natuurgebied bij Rosmalen en Vught geblust. Er worden verkenningsvliegtuigen in gezet om te controleren op brand haarden. BERLIJN - In Duitsland is het zon dag nog warmer geworden dan in Nederland. In Göllheim in de wijn streek de Palts steeg het kwik naar 39,2 graden. In Saarbrücken aan de grens met Frankrijk werd 38,9 gra den gemeten. Volgens de DWD, de Duitse evenknie van het KNMI, was het de warmste dag van het jaar in Duitsland. De hitte i> geen Duits record. In augustus 20c 3 was het 40,2 graden in de stad Frei burg. Van de vier grote steden in Duitsland was Keulen zondag het warmst, met ruim 37 graden. Tal van treinen in Duitsland hadden zondag problemen met de klimaat beheersing. Soms viel de aircondi tioning in een treinstel uit. Dan werd de reizigers geadviseerd el ders een zitplaats te zoeken. In en kele gevallen was de koeling in de hele trein kapot. Daarom moesten acht treinritten helemaal worden geschrapt. Ook België beleefde de heetste dag van het jaar, maar het record werd niet gebroken. Kleine-Brogel, net over de grens bij Weert, had met 36,9 graden de hoogste tempera tuur van het land. In Diepenbeek, tussen Hasselt en Maastricht, was het 35,7 graden. In Nederland bleef de temperatuur steken op 36,7 gra den. Die temperatuur werd zon dag bereikt in het Limburgse Ell. DE STELLING Van mij mag dat warme weer nog even blijven Reageer op pzc.nl UW MENING 472 reacties Ik heb liever wespen dan muggen Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 9910

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1