zeeland13 Juntos Contigo Waar staat je brommer dan, schat? GroenLinks kandidaat Hoofdweg Serooskerke heeft verkiezingshotline gaat nu op de schop HAARWERKEN maandag 20 augustus 2012 VEERE Eerste havendag goed verlopen De Havendag van Jachtclub Veere verliep zaterdag succesvol. Aan de vlootschouw van ruim veertig schepen, deden niet alleen zeilsche pen mee maar ook motorboten en sloepen. De KNRM en de Brand weer gaven verschillende demon straties, er was boegspriet lopen en aan land kon de jeugd 'autotrek- ken'. De dag werd afgesloten met het zingen van zeemansliederen door een aantal leden, begeleid door accordeonist Huib Labrujère. MIDDELBURG Snorfietser gewond bij een valpartij Een 62-jarige man uit Goes raakte zaterdagmiddag rond 12.40 uur op de Voltaweg in Middelburg ge wond bij een valpartij met zijn snorfiets. De man schrok van een fietser en remde hard. Daardoor kwam het slachtoffer ten val met zijn snor fiets. De Goesenaar is met letsel aan zijn gezicht, een ontwrichte schouder en letsel aan zijn knie overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. MIDDELBURG Routeboek 'Meekrap voor Rembrandt' Bij de zomerafsluïting zaterdag van IVN Walcheren op Hof 'Nieuw- landsrust' in Nieuw en Sint Joos- land kreeg Middelburgs wethouder Ed De Graaf het nieuwe wandelrou te boekje 'Meekrap voor Rem brandt' overhandigd. Na de over handiging las Janne Sanderse een gedicht voor van Paul Kemp over het Joodse bruidje van Rembrandt. De kleur rood in zijn schilderijen kwam uit Zeeuwse meekrap. MIDDELBURG Rijbewijs dronken man ingenomen De politie nam vrijdagavond in Middelburg het rijbewijs in van een dronken automobilist. De 29-jarige bestuurder reed in de Statenlaan in zijn woonplaats te gen een boom en een verkeers bord. De man had bijna vier keer de toe gestane hoeveelheid alcohol genut tigd. Zijn auto raakte door de bot sing total loss en moest worden weggesleept. Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Kapsalon de Jonge Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl door Nadia Berkelder Carel Bruring uit Goes is kan- didaat-Tweede-Kamerlid voor GroenLinks. Vanaf vandaag plakt zijn telefoon conti nu aan zijn oor. Wie vragen heeft over verkiezingen of over Groen Links mag hem bellen op 06 - 5746 7734- Waarom doet u dit? „Omdat mij blijkt dat veel mensen vragen hebben over de verkiezin gen. De makkelijkste manier om vragen te stellen is bellen." U bent één van de meest fanatie ke twitteraars van Zeeland. Is dat niet voldoende? „In 140 tekens, de omvang van een tweet, kun je niet zoveel kwijt. Twitter is niet echt een medium voor discussie. Je stelt een vraag, krijgt antwoord, stelt weer een vraag: dat schiet niet op. Bellen is dan eenvoudiger. Overigens mo gen mensen mij op Twitter ook ge woon vragen stellen hoor." Bent u niet bang dat er mis bruik wordt gemaakt van uw verkiezingshotline? „Nee, waarom? Als ik ga slapen, zet ik mijn voicemail aan, dan bel ik later terug. Dus van nachtelijke telefoontjes heb ik geen last." Uw telefoonnummer is makke lijk te vinden, mensen kunnen u toch altijd al bellen? „Ik heb het vermoeden dat het voor veel mensen een drempel is: je moet het nummer eerst opzoe ken en dan nog bellen." Wanneer gaat de telefoon aan? „In de loop van deze ochtend." door Annemarie Zevenbergen SEROOSKERKE - De herinrichting van de voormalige doorgaande weg door Serooskerke begint van daag, maandag. De Wilgenhoek- weg, doorlopend in de Oostkapel- seweg, krijgt het karakter van een dorpsstraat met dertigkilometerli- miet. De doorgaande functie van de weg is verdwenen nu de rondweg rondom het dorp in gebruik is. Het werk wordt in drie fasen aan gepakt. Tot oktober wordt gewerkt vanaf de bouwput voor de nieuwe supermarkt tot de Hondegemse- weg. Vervolgens wordt tot maart 2013 gewerkt van de noordelijke ro tonde in de Oostkapelseweg tot de Torenstraat. Het deel kruispunt To renstraat tot aan de bouwput voor de super komt als laatste aan bod. Dat duurt tot eind april. De aanwonenden verzetten zich aanvankelijk heftig tegen de plan nen. Met name het verdwijnen van de vrijliggende fietspaden en de vervanging van asfalt door klin kers, deed de bewoners in opstand komen. De rijbanen krijgen paars rode klinkers en er komen okerge le verkeepsdrempels. Het trottoir wordt aangelegd in een klein for maat antracietkleurige betontegels. De weg wordt optisch versmald door de aanplant van laanbomen. Voorts komen er beukenhagen en aparte parkeervakken in klinkers en in grasdoorgroeistenen. De her inrichting kost zo'n 1,5 miljoen eu ro. Zeven ton daarvan is voor de gemeente. Voor de rest moet Veere subsidie zoeken. Het Rijk gaf eind vorig jaar al een extraatje van 2,5 ton uit het Innovatieprogra- ma Mooi Nederland van het minis terie van Infrastructuur en Milieu. Het uitzichtloze leven van kinderen op de vuilnisbelt in Managua ging Janneke Herrebout aan het hart. Zij richtte Juntos Contigo op en werkt zo mee aan een betere toekomst voor die kinderen. De Middelburgse Markt vormde het startput voor de Rit voor de Molukken. foto's Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen Waar staat je brommer dan, schat? schalde het zaterdagmiddag over de Middelburgse Markt. Vol trots wijst Frieda Filius op haar Honda Shadow 70 CC American Classic Edition. Ze is een van de weinige vrouwelijke deelnemers aan de Motorrit voor de Molukken. De rit werd voor de zesde keer gereden. Wilfred Vreeke is de initiatiefne mers van de rit, waarvan de op brengst naar goede doelen op Am- bon gaat. Hij maakte in 2005 met Jong Ambon een reis naar de Mo lukken en bezocht daar onder meer een school voor verstandelij ke gehandicapten en een tehuis voor weeskinderen. De slechte leefomstandigheden van kinderen raakten hem en hij besloot daar wat voor te doen. Als fervent mo torrijder was het idee voor de mo torrit snel geboren. Daarnaast haalt hij via zijn tweede passie mu ziek, eveneens geld binnen met Rock voor de Molukken. De eerste vijfjaar ging het geld naar Stich ting Horizon. Zij bouwde onder meer een school in Poka. Dat pro ject is afgerond en er is gezocht naar een nieuw project: Stichting Domiliana. Zij steunt microkrediet projecten, onderwijsprojecten en maakt zich sterk voor sociale pro jecten zoals het Caleb House in Ambon-stad. Dat is een weeshuis voor getraumatiseerde kinderen wiens ouders sneuvelden tijdens de burgeroorlog in 1999. De stich ting wü naast de school een stu dentenhuis bouwen, zodat kinde ren nu en in de toekomst niet lan ger op zoek hoeven naar onderdak www.rit-rockvoordemolukken.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13