'Roemer liet mooie kans liggen' binnenland 17 Smeets 'benoemt' opvolger Onderzoek naar asbesthoudend schip Sluiskil KRAS zaterdag 18 augustus 2012 Kay van der Linde verbaasd over terugkrabbelen SP-leider Emile Roemer had een 'gou- den kans', maar hij liet die liggen. Vindt campagnestra teeg Itay van der Linde. Ter wijl Rutte zich heel slim nog stil houdt. Met kromme tenen heeft campagnestra teeg Kay van de Linde de afgelopen dagen de bewegingen van SP-leider Emi le Roemer gevolgd. Diens uit spraak dat hij, als hij premier zou zijn, zou weigeren een Europese boete te betalen voor overschrij ding van de 3 procentsnorm sloeg donderdagochtend in als een bom. Maar 's avonds had hij alweer gas teruggenomen. „Liet heeft me echt verbaasd dat hij zo snel terugkrabbelde", zegt Van de Linde. „Jammer, want het ging zo goed. Je wilt mediabreed aandacht voor een onderwerp dat goed ligt bij je achterban, in dit ge val Europa. Dat zet je scherp aan - zijn uitspraak 'over my dead body' was prachtig. Dan krijg je kritiek, ook hartstikke goed, want zonder kritiek heb je geen verhaal; het is de enige manier om de aandacht vast te houden. En als iedereen jou aanvalt, krijg je ook nog de sympathie van de bevolking." Dat Roemer terugkrabbelde wijst er volgens Van de Linde op dat het geen vooropgezet plan is geweest. „Ik denk dat ze doodsbang zijn fouten te maken. Roemer laat zo wel een enorme kans liggen. Zelfs in de buitenlandse media werd over hem gesproken. En wat doet-ie? Hij zegt: 'Help, ik heb het niet zo bedoeld.' Dat is gewoon dom. Temeer daar ook de vraag speelt of hij premierwaardig is. Een leider trekt niet bij het eerste geringste zijn keutel in. Roemer verliest hierdoor gezag." De SP-leider stond er juist zo goed voor. Roemer, zegt Van de Linde, vertegenwoordigt wat in de VS de 'monomyth' heet, of 'the hero's jour- Roemer kreeg gisteren een naar hem vernoemde soep gepresenteerd in restaurant Het Kabinet in Breda door eige naar Tom van der Linden. foto Ilse Loof neyde eenzame held die beproe vingen ondergaat. Het is de basis van veel vertellingen, bijvoorbeeld in westerns. „Roemer is nu de held, hij kan de eerste echt socialis tische premier worden. Iedereen vraagt zich af: gaat hij het redden? Dat geeft Roemer enorme kracht. Dan moet hij er wél gebruik van maken. Maar hij is verstijfd van angst." Dat moet je bij Mark Rutte niet doen, zegt Van de Linde. „Die wacht slim af Dat doet hij heel goed. Hij staat formidabel voorge sorteerd. Hij weet dat de campag ne geen sprint is maar een mara thon, en hij denkt: 'Ik pak hem wel op de finish'." Rutte nam een risico met deze zo- merstilte, maar de andere partijen hebben verzuimd daarvan te profi teren, vindt Van de Linde. „Door geen zomercampagne te voeren, waarbij ze steeds het nieuws kon den beheersen, is het nu een twee strijd om het premierschap. Ze ko men er niet meer tussen." Daar kan alleen nog verandering in ko men als er een ramp gebeurt, denkt hij. Jager noemt Roemer niet bij naam Minister van Financiën Jan Kees de Jager was gisteren graag bereid nog eens te benadrukken hoe onver standig hij de opmerkingen van SP-leider Emile Roemer vond. Al leen: had hij het wel over Roemer? De Jager sprak consequent van 'die betreffende politicus'. Daar zit niks achter, reageerde hij. „Ik zit nog niet in de campagnemodus." HAARLEM - Mart S meets heeft voor het eerst zijn gedroomde opvolger genoemd. De 65-jarige 'anchor man' van Studio Sport wijst colle ga Herman van der Zandt aan als meest geschikte opvolger. De net 38-jarige nieuwslezer op radio en televisie viel de eerste maal op tij dens de verkiezingsuitzendingen in 2010, toen hij telkens met een zwaai nieuwe uitslagen op een scherm toverde. Smeets: „Die be weging was geweldig. Laat ik het maar voor eens en altijd zeggen: Herman moet wat mij betreft de nieuwe 'anchor' worden. Hij is grappig en heeft alles. Hij is een goede fietser ook. Dus geschikt om het wielrennen te doen. Hij gaat vanaf 29 augustus de Paralym pics presenteren. Let maar goed op hem." Smeets was de afgelopen sportzomer 42 dagen achtereen op televisie. Ongekend in de Neder landse televisiegeschiedenis. Hij gaf in het verleden weieens af op de presentatiekwaliteiten van colle ga's en op de huidige generatie 'au tocue-voorlezers' op televisie. En nooit noemde hij zijn beoogde op volger. Smeets zegt dat hij graag 'over draagt'. Hij gaat bij de NOS voortaan elke vrijdag 'met de jon kies' om de tafel zitten om ze te begeleiden. „Dat vind ik enig", zegt de columnist van veel regiona le kranten, die afgelopen zondag in Londen zijn allerlaatste sport programma presenteerde. Herman van der Zandt SLUISKIL - De provincie Zeeland en de gemeente Terneuzen laten on derzoeken of het asbesthoudende schip Diamond Princess risico's met zich meebrengt voor de volks- gezondheid. Dat meldde de provincie vrijdag. De resultaten worden vanavond verwacht. Het schip ligtop scheepswerf De Schroef in Sluiskil op 40 meter van woningen. Het ligt daar sinds vorige week vrijdag, toen het asbesthoudende vaartuig vanuit Antwerpen naar Nederland werd getransporteerd. De Inspec tie Leefomgeving en Transport (ILT) legde maandag het schip aan de ketting en verbood alle werk zaamheden. In Antwerpen, waar het schip ja renlang heeft gelegen, is een asbest- inventarisatie uitgevoerd waaruit bleek dat er in het schip asbest aan wezig is. ...boekt u bij KRAS.NL! vele reizen,met 100% vertrekgarantie op uw bestemming vrijwel altijd een 1-persoonskamer zonder toeslag volop keuze: bijna 100 singlereizen naar alle delen van de wereld naast reizen voor alle leeftijden, óók speciale reizen voor 30-45 jaar en 40-55 jaar waarom zou je meer betalen Swi I 3 dgn Wandelweekend Veluwe Vertrek: 31/8 t/m 14/12 - ontbijt en diner Leuk weekendje eropuit naar Nederlands mooistë natuur gebied, o.Lv. een natuurgids. Zie www.kras.nl/22702 6 dgn Busreis Pfalz Elzas1419, Vertrek: 24/9 - ontbijt en diner Vier uw vakantie in schattige wijndorpen en prachtige cultuur steden als Straatsburg en Speyer, Zie www.kras.nl/22708 8 dgn Busreis Praag omgeving 14491 Vertrek: 8/9 - ontbijt en 6 x diner Verblijf in een 4-sterren hotel. Bewonder alle hoogtepunten van de 'Gouden Stad' Praag. Zié www.kras.nl/22620 12 dgn Busreis Italië 7Qq Vertrek: 3/9 - ontbijt en 10 x diner Geniet van 'La Dolce Vita' in o.a. Florence, Siena, Pisa, Assisi, Verona en de Eeuwige Stad Rome. Zie www.kras.nl/22656 AvaTïT 8/15 dgn Vliegreis Turkije L®34 Vertrek: 23/9 en 14/10 - ontbijt en diner Béleef het authentieke Turkije. Gezellig kleinschalig hotel met een unieke, ligging aan zee. Zie www.kras.nl/22638 15 dgn Vliegreis Griekse Cycladèn [1169 Vertrek: 28/9 - ontbijt Eilandhöppen over Santorïrii, Naxos en Paros, met haventjes, blauwe baaien en witte dorpjes. Zie www.kras.nl/22682 7 dgn Busreis Zwarte Woud Vertrek: 15/9 - ontbijt en diner Allerlaatste.plaatsen. Populaire reis met excursies naar o.a. de Bodensee, Freiburg en Furtwangen, Zie www.kras.nl/22707 10 dgn Busreis Costa Brava Vertrek: 10/9 - ontbijt en diner Hotel op een toplocatie in Lloret de Mar. Wissel stranddagen af met uitstapjes naar o.a, Barcelona, Zie www.kras.nl/22711 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5wro of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van \j Arke 0f Jj-TBlzen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteiten fonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7