Gordon en Chantal zijn gouden duo media To live and die in L. (1985) De in de Yf media@wegener.nl fÜl 024-3650570 21 Zaterdag 18 augustus 2012 in de nieuwe talenten show Beat the best vormen Chantal Janzen en Cordon voor het eerst een presentatie koppel. Hij bereidt zich nauwelijks voor, zij doet haar huiswerk vlijtig. Een gouden formule, vinden ze zelf. door Rivka Croenier Beat the best is een talenten show, géén talentenjacht. RTL kan het niet genoeg benadrukken. Er is geen ruimte voor beginners, al le deelnemers hebben ruime podiumer varing. Dat maakt de show echt anders dan wat ons de laatste jaren om de oren vliegt in het genre. Wat Beat the best vooral voor Gor don speciaal maakt, is dat hij voor het eerst een presentatiesetje vormt met Chantal Janzen. „Ik heb een jaar gele den al heel hard in de media geroepen dat ik dat graag wilde. We zijn als broer en zus. We hebben dezelfde vileine hu mor en we kunnen enorm om elkaar lachen. Een fantastische match leek me." Zijn voorgevoel klopt, wat hem be treft, en niet alleen vanwege de lol. „Ik ben totaal niet van de voorbereiding, improviseer er altijd op los. Chantal be reidt zich juist heel goed voor. Ze weet alles van de kandidaten, waar ze zijn ge boren, wat voor opleiding ze hebben gedaan, welk drama zich in hun leven heeft afgespeeld. Zij is de standvastige kracht en ik ben de speelse jonge hond." Chantal Janzen is al even juichend over haar co-presentator: „We hebben Presentators Chantel Janzen en Cordon. inderdaad hetzelfde gevoel voor hu mor. Wat ik mooi vind aan Gordon is de 'instant connectie' die hij heeft met de kandidaten. Vergeet niet, we werken in dit programma niet met beginners, maar met mensen die binnen hun vak gearriveerd zijn. Als je vorige week voor prinses Stéphanie van Monaco hebt opgetreden, ga je toch niet je hele levensverhaal aan Gorden vertellen? Door zijn onbevangenheid krijgt hij al les los bij die mensen. En omdat ik meer van de achtergrond weet, lean ik dan wat gerichter doorvragen." Janzen heeft wel getwijfeld over het programma, zegt ze eerlijk. „Ik ben ook een kijker en ik denk zoals ieder een: 'Nee toch, weer zo'n show, wat foto Mike van den Toorn/GPD moeten we nu weer bedenken?' Het publiek is ook verwend. Een paar jaar geleden konden Annie en Truus niet zeggen of iemand vals zong. Door al die talentenjachten kunnen ze dat nu wel. Dus toen ik hoorde, 'het beste van het beste' was ik wel sceptisch. In het theater sta ik niet in producties die voor een dubbeltje zijn gemaakt, dus je moet je best doen om mij te overdon deren. Ik kan je vertellen, na een voor proefje van de acts stuiterden we het kantoor uit bij producent Talpa." Vooruit, niet alle acts zijn even goed. Janzen: „Er moet natuurlijk wel compe titie in zitten. En het ene spreekt je meer aan dan het andere." Gordon: „Er zat een heel vervelende "Duitse man bij Beat the best werkt met een driekoppige vakjury die elke aflevering beslist welke drie uit negen acts de beste zijn in verschillende categorieën. Het publiek beslist aan het eind van iedere uitzending welke van die drie acts rechtstreeks naar de finale in carré gaat, alwaar gestreden wordt om de hoofdprijs van 50.000 euro. De drie juryleden hebben ieder hun eigen specialiteit: Ange la Groothuizen weet veel van muziek, Jeroen van Konings- brugge is variétédeskundige en Timor Steffens heeft vooral kijk op dans en choreografie, van de drie heeft alleen Angela Groothuizen jury-ervaring. met een hond die zogenaamd kon reke nen." Janzen: „Ja, die act met die hond vond ik ook wat minder. Maar het meeste is toch van wereldniveau. En in ternationaal hè, dat wordt te weinig uit gedragen. Kandidaten uit Japan, Ameri ka, de Oekraïne, Duitsland. Ze komen allemaal naar de studio in Baarn." Gor don: „Ja, bizar toch. Er zitten wereld kampioenen tussen en acts die al 27 jaar worden opgevoerd. Wat ik er zo mooi aan vind is de afwisseling. Het kan zo maar gebeuren dat de jury moetr.- kiezen tussen een saxofoonspeler, een bejaardenband en een operazanger. Daarmee hou je het spannend." Hoe het programma ook aanslaat, de samenwerking van de twee presentato-^. ren smaakt in ieder geval naar meer. Janzen: „In Zie ze vliegen met Carlo en Irene hebben we al samengewerkt. Heel gezellig, maar in zo'n sketchshow zit je in een rol en dat is toch anders. Als je samen gaat presenteren, moet je maar afwachten of dat ook werkt. Mij bevalt het goed, ik sluit een vervolg niet uit. We roepen dat allebei ook heel hard, het is alleen nog niet opgepikt." 'li ItfÖiM dezelfde vileine humor iii m hunnen fiiiffl! §M eikaar iaeften* BEAT THE BEST, vanavond (zaterdag), RTL 4,20.30 uur. reageren? featureredactie@wegener.nl door Rivka Groeraier To live and die in L.A? 'To die in L.A.' was een passendere titel ge weest voor deze film uit 1985. Je knippert een keer met je ogen en er is weer iemand neergeknald. Tussen de achtervolgingsscènes en schietpartijen door vertelt de film het verhaal van ge heim agent Richard Chance (William Petersen). Als zijn partner wordt dood geschoten, gaat hij samen met. collega John Vucovich (John Pankow) op jacht naar de dader: de bikkelharde valsmun ter Rick Masters (Willem Dafoe). To live and die in L.A. werd bijna vol ledig opgenomen in de stad uit de titel. Maar palmbomen, goudgele stranden, de glamour van Beverly Hills en ster ren op Hollywood Boulevard? Niets van dat alles. Deze film van regisseur William Friedkin, die begin jaren ze ventig vijf Oscars won met The French connection, speelt zich af op groezelige industrieterreinen, onder bruggen, tus sen treinrails, in schimmige stripclubs en smoezelige bars. Het grootste deel werd opgenomen in 'gang territory': buurten die worden beheerst door ben des. Het strandhuis van Chance op Ma- libu Beach biedt zo'n beetje het enige glimpje Californische romantiek. Het is een leerzame kijkervaring voor wie droomt van een lucratieve - maar oh zo illegale - bijbaan. Voor de scène waarin opperboef Masters zich op de kunst van het geld maken stort, werden veroordeelde valsmunters inge schakeld. Als het gezicht van Dafoe niet in beeld is, zie je hun vaardige han den aan het werk. Voor de film werd meer dan een miljoen dollar vals geld gedrukt. Hoewel de makers hun uiter ste best deden de goed gelukte biljetten op de set te houden - de meeste wer den in de film in de fik gestoken - kwam een gedeelte toch in omloop. De gevangenisscènes werden gescho ten in California Men's Colony in San Luis Obispo. De gedetineerden werden ingezet als figuranten. De makers had den ook toestemming te filmen op de luchthaven van Los Angeles (LAX), maar kregen het daar al snel aan de stok met de luchthavenpolitie, omdat die niet zo blij was met de 'gevaarlijke' scene waarin de hoofdrolspeler over de railing van een loopband rent. De groene Vincent Thomas Bridge, een van de 'landmarks' van L.A., speelt een prominente rol in de film. Hier be oefent Chance zijn - in de jaren tachtig vooruitstrevende - hobby bungeejum- pen. De spectaculaire achtervolging te gen het verkeer in op de freeway van Los Angeles is het huzarenstukje van de film. Friedkin deed twintig jaar eer der inspiratie op voor deze scène, toen- hij zelf achter het stuur in slaap viel en op de verkeerde weghelft belandde. Trailer: youtube.com/watch?v=5n40H9qcNTc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69