bi weekendcompanv* PvdA: maak coffeeshop legale wietwinkel 'Staatssecretaris De Krom snapt niets van bijstandontvangers' Corruptie op Bonaire schokt Kamer 3 dagen Zuid-Limburg! Vcuia£Ü&i8 ajumidiLó.20ia. zaterdag 18 augustus 2012 DEN HAAG Prinses Margriet heeft knieschijf gebroken Prinses Margriet moet over twaalf dagen op krukken naar de Paralym pische Spelen. De prinses heeft door een val bij het wandelen tij dens haar vakantie in Oostenrijk haar rechterknieschijf gebroken. De komende tijd zal ze daarom minder mobiel zijn, liet de Rijks voorlichtingsdienst gisteren we ten. Eerder deze week was de prin ses al met een stok gefotografeerd bij de Salzburger Festspiele. Toen was de uitleg nog dat ze haar knie slechts had bezeerd. DEN HAAG PostNL overweegt app voor postzegels Binnenkort hoeven mensen wel licht niet meer per se naar de siga- renboer om postzegels te kopen. PostNL zei dat het bedrijf over weegt om begin 2013 een nieuwe app te lanceren voor de smart- phone: „Hiermee kunnen mensen een speciale zegelcode ontvangen. Door deze simpelweg op een brief te schrijven kan de post dan wor den gefrankeerd." Onderzoek wijst uit dat vooral hoogopgeleide men sen tussen de 25 en 39 jaar behoef te hebben aan de toepassing. VELDHOVEN Dierenactivist krijgt schadevergoeding Dierenactivist Erwin Vermeulen uit Veldhoven heeft een schadever goeding gekregen van tienduizend Amerikaanse dollar van de Japanse overheid. Vermeulen heeft het vol ledige bedrag geschonken aan Sea Shepherd, aldus zijn vader. Vermeu len werd eind december 2011 opge pakt terwijl hij foto's maakte van de dolffjnenjacht. Hij zou daarna ie mand van de beveiliging hebben geduwd. Na 64 dagen cel voor 'mis handeling' sprak de rechter in Ja pan hem uiteindelijk vrij. AMSTERDAM Erwin Olaf trekt zich terug als ambassadeur Fotograaf Erwin Olaf trekt zich te rug als 'ambassadeur voor hoffelijk heid' voor de gemeente Amster dam. Dat heeft hij besloten na een spuugincident woensdagavond op het Hugo de Grootplein in de stad. Olaf had die avond een kiss-in geor ganiseerd na een conflict tussen de fotograaf en een snackbarhouder op het plein. Tijdens de happening spuugde hij verslaggever Tom Staal van GeenStijl in het gezicht. Het spugen had volgens de fotograaf niet mogen gebeuren. maastricht - De Nederlandse cof feeshops moeten veranderen in le gale wietwinkels waar canabis on der strikte regels aan alle volwasse nen, dus ook aan drugstoeristen, verkocht mag worden. PvdA-Ka- merlid Lea Bouwmeester presen teert vandaag in Maastricht een plan voor een zogeheten 'wietwet' die dit mogelijk moet maken. Als het aan Bouwmeester ligt, ver dwijnt de omstreden wietpas - die verkoop alleen aan geregistreerde Nederlanders mogelijk maakt - zo snel mogelijk in de prullenbak. Bouwmeester hoopt na de verkie zingen een Kamermeerderheid achter haar idee te krijgen. Lukt dat niet, dan komt ze met een ini- tiatiefwet. De nieuwe wet moet lij ken op de bestaande Drank- en Horecawet die de verkoop van al cohol reguleert. Zo moet er bij voorbeeld een grens worden ge steld aan het THC-gehalte, de werkzame stof in wiet. De Voedsel en Warenautoriteit moet de nale ving van de regels controleren. Voordeel is dat gelegaliseerde wiet winkels ook gewoon BTW kun nen heffen over de verkochte cana bis. De verkoop spekt zo meteen de staatskas. Volgens Bouwmees ter maakt het plan een eind aan de overlast die is ontstaan na de in voering van de wietpas. den haag - Staatssecretaris Paul de Krom van Sociale Zaken snapt niets van mensen in de bijstand. „Het is ongelooflijk dat deze staats secretaris blijkbaar geen idee heeft waarover hij het heeft." Pvd A-Tweede Kamerlid Jetta Klijnsma heeft dat vrijdag gezegd in reactie op een brief die de WD-staatssecretaris donderdag naar de Tweede Kamer heeft ge stuurd. Ook voorzitter René Paas van Di- vosa, de vereniging van sociale diensten, heeft kritiek. Volgens De Krom zijn veel bij standsgerechtigden onvoldoende gemotiveerd om een baan te vin den en zitten de gemeenten hen te weinig achter de broek. Ze wil len alleen een baan waar ze 'zin in hebben' en willen niet te lang rei zen naar hun werk. De Krom ba seert zich op een onderzoek dat hij heeft laten uitvoeren. Volgens Klijnsma, zelf ex-staatsse cretaris van Sociale Zaken, vergeet De Krom dat 'mensen niet voor niets in de bijstand zitten'. „Alsof die mensen van hun minimale uit kering zitten te genieten. Dat is zo'n fout beeld." Ook Paas vindt dat De Krom over drijft. Zijn brief is 'aanzienlijk scherper van toon' dan het onder zoeksrapport, vindt de Divosavoor- zitter. Veel bijstandsontvangers zijn wel gemotiveerd en hebben geen dwang nodig. Anderen maken door lichamelijke of psychische beperkingen zo wei nig kans op werk dat sancties niet helpen, zegt hij. GroenLinks-Kamerlid Jesse Klaver vindt dat De Krom de situatie op de arbeidsmarkt verkeerd inschat. „Er zijn veel mensen die wel wil len werken, maar gewoonweg niet aan de bak komen. De Krom heeft een mentaliteit van 'eigen schuld dikke bult'." Paas bestrijdt dat de gemeenten te weinig doen aan handhaving. Uit onderzoek van Divosa blijkt dat 70 procent van de gemeenten vorig jaar de handhaving heeft aan gescherpt. Dat bijstandontvangers opzien te gen een tijdelijke baan, zoals De Krom zegt, komt volgens Paas doordat ze daarna een nieuwe uit kering moeten aanvragen en bang zijn dat ze dan tijdelijk zonder in komen zitten. Wel is Paas het met De Krom eens dat het geen belemmering mag zijn voor het aanvaarden van tijde lijk werk. mide weg, een chemische verbin ding waarin het giftige broom voor komt. Bovendien bleken er nog steeds illegaal activiteiten plaats te vinden en de op het terrein aanwezi ge afvalstoffen in open bassins en halfopen vaten vormen bij aanra king een acuut gevaar voor mensen. Het terrein en het omliggende ge bied moeten met spoed voor miljoe nen euro's worden gesaneerd. foto Marcel van Hoorn/ANP door Raymond Korse DEN haag - De ChristenUnie en GroenLinks eisen opheldering van het kabinet over de nieuwe aanwij zingen die er zijn over langdurige corruptie op Bonaire. Ook PvdA-Kamerlid Martijn van Dam noemt de nieuwe informatie 'schokkend'. Ronald van Raak (SP) wil van de minister uitsluitsel dat het proces van staatkundige vernieuwing waarbij Bonaire per 10-10-10 on derdeel van Nederland moest wor den, geen rol heeft gespeeld bij het stopzetten van het onderzoek naar corruptie door de Bonairiaanse po litici Ramoncito Booi en Burney Elhage. Booi speelde een belangrijke rol in het proces. De rechter-commissa- ris op Bonaire vond dat het onder zoek voor 1 november 2010 moest zijn afgerond. Dat lukte niet, waar na de zaak werd geseponeerd. Gis teren onthulde deze krant dat re cent onderzoek uitwijst dat er dui delijke signalen zijn voor structure le langdurige corruptie op het ei land, waarbij ook Nederlandse on dernemers zijn betrokken. Vrijdag 24 augustus wordt duide lijk of die nieuwe informatie vol doende is om het onderzoek voort te zetten. Van Raak wil ook weten of het klopt dat Hillen in 2007 als advi seur van het bestuurscollege aan wijzingen van corruptie heeft gety peerd als 'misverstand' en zijn ver trouwen uitsprak in het bestuur. Ine!, entree Holland Casino! 2 overnachtingen incl. ontbijt 1 x welkomstdrankje '.Ij I Entree Holland Casino Valkenburg m T Vlakbij Maastricht en Gulpen ifcj T-! Verblijf tot 16 december 2012 Hotel-Restai 127 beschikbaar! OP=OP Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21 00 uur za/zo 10.00 uur -15.00 uur www.weekendcompany.iMQfflH| 'Prijs o.b.v, 2 personen: Excl. resarveringskosten 12,50 per boeking. Exel. loeslag 10 aankomst vr/za. Voorwaarden zie website. Let op! Alleen op 18 augustus tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5