nreizen PW HOEDENFAIR Volgende maand, op Prinsjesdag, zul len ongetwijfeld de mééste maar niet al le gesprekken over de begroting van ko mend jaar gaan. Er moet immers ook ruimte blijven voor meer triviale onder werpen. Zoals hoeden. Welke politica krijgt de weinig vleiende titel 'vogelnest je van het jaar', en welke de pluim? Wie die derde dinsdag ook met enig verstand van zaken wil meepraten over hoeden, kan vandaag (18 augustus) en/of morgen kennis opdoen tijdens de derde editie van Chapeau Voor op kas teel Maartenshuis in Doorn. Tijdens de ze hoedenfair, beide dagen van 11.30 tot 16.45 uur, krijgen gasten onder meer hoedenshows, lezingen en hoeden- kunst voorgeschoteld. Ook zijn er hoe- denwedstrijden. De entree is 5 euro. RIDDERSPEKTAKEL In de riddertijd droegen jonkvrou wen steevast een hoed. Hoe en welke, dat wordt tijdens het Ridderspektakel, vandaag (18 augustus) en morgen in het Amsterdamse bos, duidelijk. En niet alleen dat; het spektakel is een rondreizend evenement dat bezoekers op tal van gebieden terugvoert naar de middeleeuwen. In diverse kampemen ten laten honderd re-enactors zien hoe het er eeuwen geleden aan toe ging. De smid stookt zijn vuur op en begint met het smeden van wapens, koks roeren in een ketel soep, ridders bereiden zich voor op het toernooi en het volk kijkt uit naar het aanstaande huwelijk van de graaf en de gravin. Meemaken? Het spektakel is van 10.00 tot 1800 uur bij de ingang van het bos aan Nieuwe Kalf jeslaan 23. Info: www.ridderspektakel.nl BARBECUE Maastricht, preciezer gezegd onderne mers uit de Koestraat, Cortenstraat en Stenenbrug, houden morgen (19 augus tus) de eerste editie van BBKOE! Van 17.00 tot 21.00 uur gloeien de kolen en wordt livemuziek gespeeld. Op het me nu staan 'tien wereldgerechtjes', varië rend van een papillot van een mediter raans visje tot souflaki en saté ajam. Be talen kan met de 'ribkaart', verkrijgbaar bij de organiserende ondernemers. EIGEN RESTAURANT Natuurlijk is het ook geen straf dit weekend lekker thuis te barbecuen. Het KNMI voorspelt tropische temperatu ren. Laat de Weber of Barbecook in de zwoele vooravond zijn werk doen, schenk er zomerbier of rose bij, en voi- la: je eigen restaurant in eigen tuin! reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 18 augustus 2012

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59