Bus komt vaak helemaal niet TO0S 41 binnenland Topvoordeel RONDREIZEN Nog steeds ruzie VUmc KRAS,NL I TROPISCH WARM WEEKEND Eerste hybride binnenvaartschip Wilders: Badr Hari na veroordeling land uitzetten BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm ANDALUSIË Klassiek Griekenland Vertrek: 8/9/12 t/m 20/10/12 vertrekgarantie en kortingen in september! met o.a. Nafplion, Sparta, Mys- tras, Olympia, Delphi en Athene strandverlenging mogelijk incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 5 x diner, NL-spr. reisleiding en excursies ww.kras.nl/35656 waarom zou je meer betalen Karakteristiek Andalusië Vertrek: 30/8/12 t/m 28/3/13 100% vertrekgarantie t/m okt! met o.a, Ronda, Jerez de la Frontera, Sevilla, Córdoba, Baeza en het Alhambra in Granada verlenging Costa del Sol mogelijk incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 4 x diner, NL-spr. reisleiding en excursies ANDALUSIË Grand Tour Andalusië Vertrek: 4/10/12 t/m 28/3/13 100% vertrekgarantie in okt! met o.a. met o.a. Ronda, Cadiz, Gibraltar, Córdoba, Granada en 5 nachten aan de Costa del Sol inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, 11 x diner, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/grandtourandalusie PAUL KUSTERS t' wRCh! CQ EEN RESENBUI IS NATUURLIJK" WEER TE VEEL ©EVRAASE» IN &IT LAMfe... VIy zaterdag 18 augustus 2012 9SKoass!e93aseesseeiouM9sssxos6c«osszeiasss!sszx/ws35issa9se6soafisxxi Gemiddeld zon dertig ritten per dag vallen uit Bromide lekt 111 drinkwater traging oplopen. Door de vele na tuurgebieden zijn hier ook weinig alternatieve wegen om de opstop pingen te ontwijken." Om vertra ging van latere ritten te voorko men, wordt er soms voor gekozen de vertraagde busrit te laten verval len. Om uitval en vertraging te be perken voert Syntus in december dit jaar een nieuwe dienstregeling in met ruimere rijtijden. Hierdoor leidt een kleine vertraging niet ge lijk tot vertraging van de erop vol gende rit. Verder wordt verwacht dat het samenvoegen van streek- en stadslijnen voor meer punctua liteit zorgt. Hierdoor komt extra personeel vrij voor de drukkere lij nen. Syntus maakt over een aantal weken bekend welke lijnen komen te vervallen. Arriva, vervoerder in het Gelderse Rivierenland, laat we ten zich niet te herkennen in het uitvalpercentage van twee pro cent ROTTERDAM - In Rotterdam is vrij dag het eerste hybride binnenvaart schip ter wereld gedoopt. De Mts Duandra van scheepswerf Trico vaart vanaf vandaag over de bin nenwateren. Het schip is 110 meter lang, ruim 16 meter breed en weegt 6ooo ton. „Voor een hybride schip van dit formaat betaal je zo'n 8 miljoen eu ro", zei Alexander Durinck van Tri- co. In het schip zit zowel een elektro motor als een gewone motor. Bo vendien wordt de restwarmte van de motoren gebruikt om een aan tal ruimtes aan boord te verwar men. PANHEEL - In het Limburgse Panheel is het terrein van de in 2005 stilge legde afvalverwerker Edelchemie hermetisch afgesloten. Gisteren bleek dat de nabijgelegen drinkwa tervoorziening ernstig vervuild dreigt te raken. Uit op het terrein opgeslagen chemisch afval lekt bro- DEN HAAG - De SP vindt dat er in gegrepen moet worden in het con flict tussen artsen van het VUmc. „Als de raad van bestuur niet in grijpt, dan moet de Inspectie voor de Gezondheidszorg dat doen", al dus Kamerlid Renske Leijten giste ren. Ze reageerde daarmee op een intern onderzoek naar de kwestie, dat in handen is van het radiopro gramma Argos. Argos meldde gisteren dat door de knallende ruzie tussen artsen en vsss&xzscassssssa chirurgen patiënten mogelijk ge vaar lopen. Door de ruzie commu niceren de medici onderling slecht. Bemiddeling, onder meer van de raad van bestuur, sorteert geen effect. Volgens het radiopro gramma ligt aan het conflict ten grondslag dat gelovige chirurgen, die de scepter zwaaien bij het VUmc, macht verliezen aan onge lovige beroepsgenoten. Het programma wordt vandaag uit gezonden op Radio om 12.15 uur. DEN HAAG - PW-leider Geert Wil- ders vindt dat kickbokser Badr Ha- ri naar Marokko moet worden ge stuurd als hij hier wordt veroor deeld voor geweld. „Nederlandse nationaliteit afpak ken en na uitzitten straf linea recta op vliegtuig naar Marokko", liet Wilders vrijdag weten. Donderdag werd bekend dat het Openbaar Mi nisterie Hari inmiddels verdenkt van zes mishandelingen. GroenLïnks-Kamerlid Tofik Dibi vindt dat het racisme bij Wilders maar doorgaat, en dat je je daar al tijd tegen moet uitspreken. „Blijk baar gelden bij hem voor de ene groep andere regels dan voor de an dere." Volgens Dibi komen PW-po- litici vaker in aanraking met poli tie en justitie dan Marokkaanse Ne derlanders. De ouders van Hari zijn Marok kaans, de kickbokser is in Amster dam geboren. me allerlaatste plaatsen in september! DEN HAAG - Reizigers uit Flevoland en delen van Gelderland en Over ijssel hebben de meeste kans dat hun bus niet komt opdagen. Dat blijkt uit een rapportage die de drie provincies gezamenlijk opstel den over de busvervoersbedrijven in hun regio, waarvan zij opdracht gever zijn. In een groot deel van Nederland ligt het percentage bussen dat niet komt opdagen onder een half pro cent. In de regio's Flevoland, Noordwest-Overijssel, Rivieren land en Veluwe viel in het eerste halfjaar van 2012 één tot twee pro cent van de busritten deels of hele maal uit. In Apeldoorn is dat zelfs 4,2 procent. Dat zijn per regio al snel zo'n dertig ritten per dag. De percentages liggen ruim boven de norm van 0,2 procent die met de opdrachtgevers is afgesproken. Hendri Beltman van Connexxion, de vervoerder in Noordwest-Over ijssel en Flevoland, beschouwt het hoge uitvalpercentage daar in het tweede kwartaal (i,6 procent) als een incident. Hij wijst op het on verwacht hoge aantal technische mankementen aan de bussen en noemt de werkzaamheden aan een brug aan als oorzaak. „Wij gaan er vanuit dat wij in het vol gende kwartaal weer op het nor male percentage zullen zitten, dus onder een half procent. Want in derdaad: 1,6 procent is te veel." Woordvoerder Petra Wessels van Syntus, vervoerder op de Veluwe, zegt dat het probleem van de hoge uitval op de Veluwe bekend is. De problemen worden volgens haar veroorzaakt door te krappe rijtij den voor chauffeurs en door het feit dat de bussen van Syntus op aardgas rijden en daardoor vaker moeten tanken dan andere. „Dan komt het wel eens voor dat de bus sen door files en opstoppingen ver- Nijlcruise EGYPTE Luxe Nijlcruise Egypte Vertrek: 30/8/12 t/m 25/4/12 alle data gegarandeerd vertrek! voordelige cruise per luxe 5-sterren schip inclusief alle maaltijden ontdek alle highlights langs de Nijl met het optionele excursiepakket! inclusief vlucht, verblijf, alle maal tijden en NL-spr. reisleiding v.kras.nl/nijlcruise Voordeel Rondreis Israël Vertrek: 17/9/12 t/m 28/3/13 bodemprijs op 17 september! met o.a. het meer van Tiberias, Haifa, Nazareth, Jeruzalem, de Dode Zee en Massada verlenging Eilat mogelijk vanaf okt. inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, NL-spr. reisleidng en excursies Zie www.kras.nl/israel-jordanie Israël Jordanië Vertrek: 6/9/121/m 14/3/13 extra vertrek in september! met o.a. Bethlehem, Jeruzalem, de Dode Zee, Nazareth, Amman, Petra en de Wadi Rum woestijn verlenging in Eilat mogelijk v.a. nov. inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, NL-spr. reisleiding en excursies Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Pri/zen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitentonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4