Dwars door de koei 3 zaterdag 18 augustus 2012 De poezen mogen in het pension lekker luieren. De hondenkennel wordt iedere dag grondig schoongemaakt. In de hoek van het kattenverblijf staat een spelende radio. „Bij de katten heb ik altijd klassieke mu ziek aanstaan, bij de honden vari eert het." Marjan haalt de poep uit de katten bakken. De beesten houden haar nauwlettend in de gaten. „De eige naar van een dierenpension uit Limburg zei ooit tegen me: 'Je bent zo'n beetje de hele dag bezig met poep en pies opruimen.'" Marjan lacht. „Wij zijn gelukkig wat kleiner en kunnen wat meer aandacht aan de dieren geven." Ze gaat rechtop zitten. „Weet je wat het mooiste is? Als ik klaar ben met mijn werk en alles schoon is, dan pak ik een krukje en ga ik hier tussen de katten zitten. Dan is alles goed." Buiten maken de honden weer een hoop kabaal. „Normaal zijn ze rus tiger hoor, maar omdat er nu ande re mensen zijn, zijn ze nogal druk", vertelt Marjan. „Daarom kunnen klanten hun dieren alleen tussen elf en twaalf en tussen half vijf en half zes ophalen. Op die ma nier probeer ik de rust te bewa ren." Colinda van Mol rijdt het erf op. Ze is net twee weken op vakantie geweest en komt haar katten, Sim- ba en Lana, ophalen. Marjan neemt haar mee naar het kattenver blijf Snel glippen we door de deur van het kattenverblijf. Geen poes ontsnapt. „Mijn katten komen hier al een jaar of zes. Lana vindt het hier prima, Simba niet zo, maar die is thuis ook nogal teruggetrokken. Ze past d'r eigen maar aan", grin nikt Colinda. Ze heeft geen moeite om de katten achter te laten. „Ik zit daar niet zo mee." Ondertussen haalt Colinda Simba uit de kooi. Die heeft er duidelijk geen zin in en grijpt de tralies vast. „De hon den haal ik altijd zelf uit de kennel omdat ze aan mij gewend zijn en dan wat rustiger blijven. De katten worden door de eigenaren zelf uit de kooi gehaald", verklaart Marjan. „Zij zijn rustiger wanneer hun ei gen baasje hen vastpakt." Colinda haalt Lana zonder problemen uit de kooi. „Oef, ze is wel wat zwaar der geworden. Ze heeft goed te eten gekregen tijdens haar vakan tie." Zelf gaat Marjan zelden op vakan tie. „Mensen vertrouwen jou hun beest toe, ik zou geen moment meer rust hebben als ik een paar dagen weg zou gaan." In het kattenverblijf staat altijd klassieke muziek op. Vakantie vieren met een laag bud get vergt wat creativiteit. De zo- merkrantredactie zoekt naar de mogelijkheden. Deze keer: excur sies in Zeeuwse natuurgebieden. door Sarina Oosse Zeeland kent talloze prach tige natuurgebieden. Ie dere zomer krijg je de kans om voor weinig geld op de meest uiteenlopende excursies te gaan. „De excursies die plaats vinden op een ongebruikelijke tijd zijn het meest populair", ver telt boswachter Peter Maas van Staatsbosbeheer Zeeuws-Vlaan- deren. „Zo is nachtdieren kijken bij De Knokkert erg in trek. Het heeft iets speciaals om op een ongebruikelijk tijdstip buiten te zijn. Vorige week zaterdag was mijn favoriete excursie: vallende sterren kijken bij IJzendijke. Ie der jaar rond 12 augustus kan je tientallen vallende sterren zien. Dit komt omdat meteorietdeel tjes in aanraking met de damp kring komen en verbranden." Morgen houdt Staatsbosbeheer een excursie in De Braakman, een prachtig gebied dat regelma tig bezocht wordt door zeldza me vogels. „Je mag vrij rondlo pen in dit natuurgebied", vertelt Maas. „Dwars door weiden met koeien en paarden." Stichting Het Zeeuwse Land schap organiseert iedere week ex cursies door onder meer Oranje zon, het Land van Saeftinghe en het Zwin. Op 8 en 9 september is het Open Monumentendag, de dag dat duizenden monumen ten in Nederland gratis te bezoe ken zijn. Het thema is Groen van Toen. De relatie tussen omge ving en monumenten wordt na der bekeken. Ook dan zijn er al lerlei excursies. Voor meer informatie, kijk op www.hetzeeuwselandschap. nl, www.staatsbosbeheer.nl en www.vwzeeland.nl. Nieuwe natuur bij De Braakman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43