21 Blaffen mag, springen niet ik honderd keer In de auto zaterdag 18 augustus 2012 den van dezelfde eigenaar komen, gaan ze automatisch bij elkaar. Voor een hond alleen ga ik op zoek naar een vriend. Dat is voor de hond ook leuker. Je moet wel even goed uitzoeken welke hon den bij elkaar passen, maar dank zij mijn opgebouwde ervaring sla ik zelden de plank mis." Marjan trekt de deur van de eerste kennel open. Twee honden stormen enthousiast naar buiten, de speel weide op. „Drie keer per dag mo gen ze twintig minuten los op de weide. Ondertussen maak ik dan hun kennel schoon", legt Marjan uit. „Kijk, dit mogen ze normaal niet doen", wijst ze op de hond die vrolijk tegen haar aan springt. „We hebben regels en de honden kennen die. Het is belangrijk om consequent te zijn. Blaffen mag, springen niet. Voor je het weet zit je onder de blauwe plekken." De honden rennen rondjes terwijl Marjan hun poep opruimt. „Zo, dat is weer gebeurd. Laten we naar het kattenverblijf gaan." Daar is het stukken rustiger. Zacht gemiauw klinkt uit de kooien aan de wanden. In het midden van de kamer staat een klimtoestel en nepmuizen liggen verspreid over de vloer. „De katten zitten 's nachts in hun kooi. Overdag lopen ze los in de gezamenlijke kamer of in het buitenverblijf" In tegenstelling tot de honden, die met z'n tweeën naar buiten mo gen, lopen de katten allemaal tege lijkertijd los. „Dat gaat eigenlijk al tijd goed", vertelt Marjan. „Zoals je ziet hebben de katten hier ook speeltjes. Bij de honden zou dat niet gaan, dan krijg je het feno meen van twee honden die vech ten om een been." Een hond springt enthousiast tegen Marjan op. „Dit mag de hond niet doen, voor je het weet zit je onder de blauwe plekken." foto's Mark Neelemans Kleverskêrkscweg 3 - 5 4338 PA Middelburg.; Tef.Oi (8 651 199 E-mail:info@utropi5.nl Voor prijzen en openingstijden; 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' gen jaar geleden", vertelt Carl met pretogen. „Vroeger zou ik te roekeloos geweest zijn. Nu rijd ik heel rustig en let ik goed op. Ik kom ze namelijk iedere dag te gen: automobilisten die alleen kijken of ze andere auto's zien. De motor zien ze over het hoofd en dan gebeurt het. Als motorrij der moet je twee keer zo goed opletten." Toch zou Carl het motorrijden niet kunnen missen. „Als ik in de auto het stukje van mijn huis naar hier zou moeten rijden, zou ik honderd keer geeuwen. Op de motor geeuw ik niet één keer. Rijden op de motor is nooit saai en het geeft me een ge voel van vrijheid." Carl rijdt graag in Nederland en Frankrijk, want de wegen in Bel gië zijn niet geschikt voor motor rijders. „Die putten zijn niet goed voor mijn motor en de kans om te vallen wordt er ook nog eens groter door. Er moet echt iets aan gedaan worden." „Die kleur heeft mijn vrouw uit gekozen, maar ik vind hem zelf ook heel mooi hoor!", zegt hij la chend. Samen met vrouw Cari- ne is hij een dagje weg. „We ko men vooral voor de gezelligheid naar Sluis, hoewel het ook een mooi stadje is." Gezellig is het deze middag ze ker in Sluis, het is prachtig weer en er lopen opvallend veel land genoten van Carl rond. „Pas toen ik verstand kreeg, ben ik gaan motorrijden. Dat was ne PASPOORT: Naam: Carl Six en Carine Seys Woonplaats: Kortrijk, België Gespot: Op de Kaai in Sluis door Sarina Oosse Op de Kaai in Sluis staat een indrukwekkende verzameling motoren te blinken in het zonnetje. Carl Six staat net zijn boeltje in te pakken bij zijn wijnrode Honda. Carine en Carl bij de rode Honda. Je kan je hond mee op vakantie nemen, bij een kat wordt dat al wat lastiger. Gelukkig zijn er dan altijd nog de buren. Of een dierenpension. De zomerkrantredactie nam een kijkje bij dierenpension Van de Velde in Sluiskil. Wat doet je huisdier terwijl jij lekker aan het strand ligt? door Ellen Nieuwenhuijze Voor inbrekers hoeft Marjan van de Velde niet bang te zijn. Luid geblaf klinkt wanneer er een auto het erf op komt rijden. „Ah, daar is de klant die haar katten komt ophalen." Marjan, eigenaar van dierenpen sion Van de Velde, loopt naar de deur. Vakantiegangers laten bij haar hun honden en katten achter zodat ze met een gerust gevoel op vakantie kunnen. „Wat die dieren hier doen? Vrij weinig, zij hebben ook vakantie", lacht Marjan. „De katten luieren lekker in het zonnetje of spelen op het klimtoestel, de honden koelen af in de schaduw van hun hok en houden elkaar gezelschap." Momenteel is het rustig in het pen sion, maar tijdens de topdrukte van de afgelopen weken verbleven er achttien katten en vierentwin tig honden. Er zijn drie hondenver- blijven en één kattenverblijf „De honden hebben een binnen- en een buitenhok die met elkaar verbonden zijn", vertelt Marjan. Alle honden zitten met z'n twee ën in een kennel. „Als er twee hon-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42