Overgang Janssen aan zijden draad Fatman and Robin DUBLIN Springruiters blijven in hoogste afdeling Raimond van der Gouw: 1996-2002. !55iKS55öïfi^ifiKi^£SC(S6ï®}Sf®®^55555ïS55SSï35SSS5;-SSSSS5SSS5fiSSftSSK3flili!Si3iffi&Hffi5^&5353iS&2SSB?SöSSS door Gerard Borgman ARNHEM - Vitesse heeft: in de jacht op Ajax-speler Theo Janssen (31) concurrentie gekregen vanuit Tur kije. De Arnhemmer kan een mil joenencontract tekenen bij Besik- tas en Bursaspor, terwijl Ajax nog steeds wacht op actie vanuit Arn hem. De vraag of Theo Janssen deze zo mer nou wel of niet terugkomt naar Vitesse, houdt de voetballief hebbers in Arnhem al weken be zig, sinds bekend werd dat Vitesse bij Ajax' technisch directeur Mare Overmars heeft geïnformeerd naar de mogelijkheden de middenvel der terug te halen naar de club waar hij opgroeide. Dat er zo weinig schot in de zaak zit is opmerkelijk, gezien het feit dat alle betrokken partijen direct of indirect hebben aangegeven dat ze de transfer wel zien zitten. Vi tesse-trainer Fred Rutten repte zelfs van 'een wens' die hij bij de clubleiding heeft neergelegd en een maand geleden zat Janssen al persoonlijk om de tafel met Vites- se-eigenaar Merab Jordania. Afgelopen zondag, tijdens de com petitie-ouverture tegen AZ, werd bovendien duidelijk dat de routi nier geen toekomst heeft bij Ajax. Trainer Frank de Boer passeerde Janssen voor het duel met AZ en verklaarde dat de speler al met zijn hoofd bij Vitesse zou zijn. De Boer gaf de voorkeur aan spelers met wie hij dit seizoen wel zeker ver der zal gaan. Een alleszeggend sig naal. De situatie van Janssen bij Ajax krijgt steeds meer een onwerkbaar karakter. Bronnen van deze krant bevestigen dat de voetballer al in het begin van de voorbereiding van De Boer te horen heeft gekre gen dat Ajax hem niet tegenhoudt, mocht Janssen terug kunnen naar Vitesse. In eerste instantie zou zelfs sprake zijn van een transfer vrije status. Een basisplaats voor Janssen is dit seizoen bij De Boer allesbehalve zeker en op die ma nier zou Ajax de relatief hoge sala riskosten van een bankzitter bespa ren. Naar verluidt vraagt Ajax momen teel ongeveer een half miljoen eu ro voor Janssen, die in Amsterdam nog een contract voor één seizoen heeft. Vitesse is op de hoogte van dat bedrag, maar heeft nog geen ac tie ondernomen. Hoe langer de Arnhemse club wacht, hoe groter de kans dat Janssen voor de zeker heid van een andere optie kiest. In Turkije kan hij veel geld verdie nen. 'De situatie van Janssen bij Ajax krijgt steeds meer een onwerkbaar karakter. Dmitri Bulyikin begint vang- avond als centrumspits aan de uit wedstrijd van FC Twente bij NAC Breda. De van Ajax overgekomen Rus krijgt opnieuw de voorkeur boven Luc Castaignos. „Wat Luc laat zien op de training, dat bevalt ons", zegt McClaren. „Hij is een echte spits, maar hij werkt aan zijn fitheid. Hij heeft nog even tijd nodig." Stefan de Vrij ontbreekt van avond in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen sc Heerenveen. De aanvoerder ging vrijdag op de training door zijn enkel. Onder zoek in het ziekenhuis wees uit dat de blessure waarschijnlijk mee valt. Hij moet wel een paar dagen rust houden. De blessure van De Vrij maakt de weg vrij voor het de buut van Joris Mathijsen bij Feye noord. Jordy Clasie draagt tegen sc Heerenveen de aanvoerdersband. Hij is de tweede aanvoerder van de club uit Rotterdam. De Nederlandse springruiters heb ben zich vrijdagavond gehand haafd in de hoogste afdeling van de competitie voor landenteams, de Nations Cup. In Dublin eindigde de equipe van bondscoach Rob Ehrens in de slotwedstrijd als vier de, net genoeg om in het klasse ment als nummer zes België en Zweden achter zich te houden. Oranje startte met Jur Vrieling, Mare Houtzager, Albert Voorn en Jeroen Dubbeldam. Vooral door een sterk tweede manche ontsnap te het team aan degradatie. DENHAM Marjet van der Graaff negende bij 'British' Golfster Marjet van der Graaff uit Tholen staat halverwege de British Masters op een verdienstelijke ne gende plaats. Ze gebruikte in twee ronden 141 slagen, drie onder het baangemiddelde. Kyra van Leeu wen staat voorlopig 36e (met 145 slagen). Marieke Nivard (152 sla gen) en Chrisje de Vries (160 sla gen) haalden de cut niet. Ashleigh Simon uit Zuid-Afrika staat bovenaan. Ze leverde vrijdag een scorekaart van 66 slagen in en kwam uit op een totaal van 135. zaterdag 18 augustus 2012 BUNNIK Honkballers met Oranje-profs naar EK Ruud van Nistelrooij: 2001-2006. AIGLE Extra startplaatsen wielrensters bij WK De successen van Marianne Vos en Anna van der Breggen hebben er voor gezorgd dat Nederland bij het WK wielrennen twee extra start plaatsen heeft bij de vrouwen. Vos - heeft een aanwijsplaats op basis van haar olympische titel, Vaii der Breggen werd eerder deze maand Europees kampioene tijdrijden. Op basis van de UCI-ranking mocht bondscoach Johan Lam- merts zeven rensters aanwijzen voor de wegrace op 22 september in Limburg. Vos en Van der Breg gen vallen daar niet onder. MIDDELBURG Doelpunt Kousemaker levert geen punten op De Thoolse voetballer Wilmer Kou semaker opende vrijdagavond na een halfuur de score voor FC Dor drecht in het thuisduel met Volen- dam. Het bleek niet voldoende voor de winst, want Volendam boog de achterstand na rust om in een 1-2-overwinning. Istvan Bakx uit Vlissingen incasseerde met AG- OW een nederlaag met dezelfde cijfers tegen SC Telstar, net als trai ner Jan Poortvliet met Den Bosch tegen Sparta. Vier clubs leiden on geslagen in de Jupiler League. Arnold Muhren: 1982-1985. Jaap Stam: 1998-2001. Het Nederlands honkbalteam kan volgende maand bij het Europees kampioenschap in Rotterdam, Utrecht en Haarlem beschikken over de spelers die actief zijn in de Amerikaanse Major League. De or ganisatie van de Major League heeft met de de internationale fede- ratie IBAF een akkoord bereikt over het vrijgeven van Nederland se internationals. De komende we ken wordt duidelijk over welke spe lers bondscoach Brian Farley op het EK kan beschikken. Jordi Cruijff: 1996-2000. De Engelse fans hebben al een bijnaam bedacht voor het nieuwe spitsenduo van Manchester United. Wayne Rooney (foto) en Robin van Persie kregen meteen het stempel Fat man and Robin opgespeldverwijzend naar het forse pos tuur van Rooney en het heldenduo Batman en Robin. Robin van Persie wordt de zevende Nederlander in het shirt van Manches ter United. foto Peter Powell/ANP Edwin van der Sar: 2005-2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33