Van Persie: 'Het was geen moeilijk besluit' 52sport Favoriet? Pech voor Tankink V3fll Mill HAAL DE ZEEUWSE ZON IN HUIS Fans botvieren woede op Bouchra ■WRI Sfï "TT ohnny Hoogerland werd I door enkele lokale media gere- I kend tot de favorieten voor I de zege in de Dutch Food Val- ybj Classic, het oude Veenen- daal-Veenendaal. Zelf geloofde hij daar niet zo in. „Dan denken ze ze ker dat ik een sprinter ben. Het wordt gegarandeerd een sprint. Er staat windkracht twee. Met dit weer gaat het natuurlijk nooit op de kant", keek Johnny vooruit. De renner van Vacansoleil-DCM had het goed gezien. Het werd vrijdag een massasprint en die werd net als vorig jaar gewonnen door Ra- bo-renner Theo Bos, voor de Slo- waak Peter Sagan en de Australiër Mark Renshaw. Johnny had geen last meer van z'n knie, die hij precies een week eer der blesseerde bij een valpartij in de Tour de l'Ain. „Er zitten nog een paar hechtingen in en soms springt er een wondje open. Maar het ergste is voorbij." De afgelopen week kon hij lekker hard trainen en daarna met z'n hond naar de Westerschelde. Het beest is bij de ze temperaturen gek op zwem men. Na de Dutch Food Valley Classic reisde Johnny door naar z'n schoonouders in Drente. Vandaag gaat het verder naar Hamburg voor de Vattenfall Cyclassic. De Be velander heeft geen spijt van zijn keus om de Ronde van Spanje, die vandaag begint, over te slaan. „Soms moet je doen wat je gevoel je ingeeft. En dat zegt dat ik het niet moet doen. Er zijn maar heel weinig renners die én de Tour uit reden en nu ook in Spanje starten. Ja, Weenink, maar die heeft dit voorseizoen weinig gedaan. Ik heb de afgelopen jaren steeds meer dan honderd koersdagen gehad. Tachtig is meer dan genoeg. Met de Dutch Food Valley Classic erbij sta ik op 68. Als Spanje en het na seizoen erbij zouden komen, zou ik ruim over de honderd eindigen. Da's niet goed en niet slim." Daar komt bij dat de komende wedstrijden behoorlijk zwaar zijn. De Vattenvall Cyclassic van zon dag is 250 kilometers lang, de GP Ouest France Plouay van volgende week zondag is zelfs 260 kilome ter. 0aSK5&K«3S6e0 MAASTRICHT - Bram Tankink had zich nog zo verheugd op de na- jaarsklassiekers in onder meer Ca nada en een etappekoers in China. Maar het seizoen voor de Twentse profwielrenner is al voorbij na een val gisteren tijdens de training, waarbij hij een gecompliceerde polsbreuk opliep. Zwaar balend zat Bram Tankink vrijdagmiddag in het ziekenhuis van Maastricht. Met zijn linkerpols verpakt in noodgips moest de Ra- borenner wachten tot hij opgeroe pen werd. „De pols moet onder narcose gezet worden en gaat dan weer een paar dagen in het gips. Volgende week volgt er dan nog een operatie om alles weer goed op zijn plek te krijgen, voor zover mogelijk", mokte Tankink. Eerder op de dag was hij bezig met een snelheidstraining achter de brommer in Limburg. Zijn gangmaker schrok van een man en vrouw die een heuvel afgesuisd kwamen en remde licht. „En toen ben ik achterop hem geknald." Met 30 doelpunten werd Robin van Persie vorig seizoen topscorer in de Premier League. De overgang van Robin van Per sie van Arsenal naar Manchester United is definitief. De 29-jarige aanvaller is zelf ook akkoord met de succesvolste club uit het Engelse voetbal. „Ik wil nu strij den om de grootste prijzen in het voetbal." door Gert Lammerink en Jochem Lippmann MANCHESTER - Robin van Persie heeft niet lang hoeven nadenken nadat hij een aanbieding kreeg van Manchester United. „Bij dit soort beslissingen luister ik altijd naar de kleine jongen in mijn bin nenste. Wat wü hij? Hij schreeuw de om Manchester United. Vervol gens stond mijn besluit vast." De overgang van Van Persie van Arsenal naar United werd vrijdag definitief De 29-jarige aanvaller is zelf ook akkoord over een vierjarig contract bij de succesvolste club uit de geschiedenis van het Engel se voetbal. De clubs bereikten woensdag al overeenstemming over een transfersom van ruim 25 miljoen euro. Van Persie, die me disch is goedgekeurd, debuteert mogelijk maandag al voor zijn nieuwe club. Manchester United opent dan de competitie met een uitwedstrijd tegen Everton. „Het is een eer om te tekenen voor Man chester United", liet Van Persie we ten. „Ik wil nu strijden om de grootste prijzen in het voetbal. Ik kan niet wachten om te begin nen." Van Persie stond nog een jaar bij Arsenal onder contract. „We had den dus eigenlijk geen keus", treur de trainer Arsène Wenger. „Hij wilde niet bijtekenen, dus we moesten hem wel verkopen. Na tuurlijk zien we hem liever niet bij een concurrent, maar ook wat dat betreft hadden we weinig keus. United was als enige club echt geïnteresseerd in Robin." De Nederlander werd vrijdag offi cieel gepresenteerd bij zijn nieuwe club. „Manchester United ademt voetbal", aldus Van Persie. „Hier voel ik me thuis. Desondanks valt het niet mee Arsenal te verlaten. We gaan als vrienden uit elkaar. Ik ben niet boos op de club, de club niet op mij. Mijn visie kwam niet meer overeen met die van Ar senal", vervolgde Van Persie. „Dat gebeurt in het leven. Het is ook niet erg. Wel waren het dingen die voor mij zeer belangrijk waren. Daarom wilde ik iets anders." „Manchester United wordt de grootste uitdaging uit mijn voetbal leven. En ja, ik verheug mij er enorm op om samen met Wayne Rooney in de spits te staan. Maar er zijn meer spelers van wereld klasse hier. Het is nu aan ons er sa men iets heel moois van te ma ken." Robin van Persie Robin van Persie (3 augustus 1983, Rotterdam) fff 68 (29 doelpunten) Uefa Cup 2002 (Feyenoord) ®hHE FA Cup 2005 en Community Shield 2004 (Arsenal) I seizoen dub wedstr. doelp.l 2001/02 Feyenoord 10 0 2002/03 Feyenoord 23 8 2003/04 Feyenoord 28 6 2004/05 Arsenal 26 5 2005/06 Arsenal 24 5 2006/07 Arsenal 22 11 2007/08 Arsenal 15 7 2008/09 Arsenal 28 11 2009/10 Arsenal 16 9 2010/11 Arsenal 25 18 2011/12 Arsenal 28 20 LONDEN - Fans van Arsenal hebben hun woede om het vertrek van Ro bin van Persie bij de club botge vierd op zijn vrouw Bouchra. Ze heeft het op Twitter zwaar te ver duren, meldt The Daily Star. Woensdag werd bekend dat de aan valler naar Manchester United ver trekt. Sommige fans postten daar na al filmpjes op YouTube waarop te zien is hoe ze shirts van Van Per sie verbranden. Op Twitter richten sommige Ar- senal-fans hun woede tot de voet balvrouw. Ze noemen haar een golddigger en bedreigen haar. Rio Ferdinand daarentegen ont vangt Van Persie met open armen bij Manchester United. Volgens de Engelse verdediger voorziet de Rot terdamse aanvaller de 'Mancu nians' van een kwaliteitsimpuls. „Zijn komst is een meerwaarde voor deze club. Onze fans staan te springen van vreugde", aldus Ferdi nand. VIER KEER TERUGVERDIENEN ZONNESYSTEMEN VANAF (ex BTW, ex subsidies) 1,16 €/Wp geleverd 1,36 €/Wp geplaatst TEL: 0117 493920 MAIL: info@ecobron.com INSTALLATIEBEDRIJF Ajax-trainer Frank de Boer passeerde Theo Janssen tegen AZ, omdat de spe ler al met zijn hoofd bij Vitesse zou zijn. foto Toussaint Kluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32