Spaargeld gevangen op deposito r werken i 31 Exclusief Supervoordelige stedentrip DUSSELDORF zaterdag 18 augustus 2012 Zet alleen geld op een spaardeposi- to dat je zeker kunt missen. Want lang niet alle banken bieden hun klanten de mogelijkheid tussentijds een deposito te beëindigen. door Irene van den Berg illustratie Ruben L Oppemheimer Steeds meer spaarders zetten hun geld vast op een termijndeposito, ook wel spaardeposito genoemd. Maar liefst 37 procent van de Ne derlanders die tussen juni 2011 en juni 2012 een rekening opende, deed dat in de vorm van een deposito, blijkt uit onder zoek van TNS Nipo. Het jaar daarvoor was dat slechts 6 procent. Een deposito is een spaarrekening waar het geld een van te vo ren afgesproken termijn op blijft staan. Deposito's zijn vooral populair omdat veel spaarders verwachten dat de rente blijft da len. Bij een termijndeposito hebben ze de zekerheid van een vaste rente. Bovendien is de rente op een spaardeposito vaak wat ho ger dan op een gewone spaarrekening. Daar staat tegenover dat de rekeninghouder gedurende de looptijd in principe niet bij zijn geld kan. De looptijd van een deposito kan variëren van een maand tot wel tien of twintig jaar. Over het algemeen geldt: hoe langer het geld vaststaat, des te hoger de ren te die je op de depositorekening ontvangt. Op dit moment liggen de rentes ongeveer tussen de 3 en 4 procent. Maar wat als door bijvoorbeeld een finan ciële strop het spaargeld nodig is? De voor waarden voor tussentijds opnemen variëren sterk per bank. Echtscheiding, werkloos heid, arbeidsongeschiktheid, de aanschaf van een woning of grond en een huwelijk zijn voor banken soms een reden om de re keninghouder kosteloos geld te laten opne men. Bij andere banken kan de rekening houder in meer gevallen tussentijds over zijn geld beschikken, maar dan wel tegen forse opnamekosten en/of een lagere rente over het resterende spaarbedrag. Er zijn ook banken waar de rekeninghouder tussentijds helemaal niet bij zijn geld kan. „Bij deze banken verlies je dus als spaarder de zeggenschap over je spaargeld. Terwijl het toch echt jouw eigen geld is", waar schuwt Amanda Bulthuis van Spaarrente.nl Ze vindt het merkwaardig dat sommige ban ken tussentijdse opname uitsluiten. „Die banken bieden een product aan dat het voor een klant onmogelijk maakt bij het ei gen geld te komen. Een consument moet goed nadenken voordat hij geld op een de posito zet, maar de bank heeft hierin ook een verantwoordelijkheid", vindt Bulthuis. Onder meer Rabobank biedt een spaardepo sito aan waarbij de rekeninghouder niet tus sentijds bij zijn geld kan. „Wij bekijken al tijd in overleg of een product past bij de fi nanciële situatie van een klant. Rabobank biedt echter ook een tussentijd opneembaar deposito aan. En in de meeste gevallen zul len wij dat product ook aan particulieren ad viseren. Als de klant echt geen uitwijkmoge lijkheid wil, dan is dat aan hem. Het zijn bij ons vooral zakelijke klanten die kiezen voor een deposito waarbij ze niet tussentijds kun nen opnemen", zegt Rabo-woordvoerder Milou Verhaegh. Het is dus voor de spaarder belangrijk goed op de kleine lettertjes te letten bij het afslui ten van een deposito. Bulthuis: „Er zijn na melijk genoeg banken waar je het spaargeld wel tussentijds kunt opnemen of het deposi to kunt beëindigen. Bij die banken weet je dus dat als je het geld echt nodig hebt, je er in elk geval over kunt beschikken." reageren? geld@wegener.nl zie onze website:geldenwerk Geld en werk is ook te volgen op de website van deze krant Naast diverse columns en rubrieken treft u al het nieuws dat met uw persoonlijke financiën en het werk te maken heeft op één overzichtelijke plek aan. ^<'3HS55®a8SfKS?3KSS® 2- t/m 5-daagse autovakantie Duitsland inclusief verblijf en ontbijtbuffet Düsseldorf is een absolute must als u van winke len houdt... 'Shop till you drop' geldt in deze brui sende stad als nergens anders! Vooral de chique Königsallee is wereldberoemd met haar bonte verzameling van elegante etalages en gezellige terrasjes. Maar voor cultuurliefhebbers is dit ook een stad om te bezoeken, met de vele theaters, musea en bezienswaardigheden in de Altstadt zoals de St. Lambertuskirche en de Schiossturm. Bovendien kunt u van 22 november t/m 23 december van de traditionele kerstmarkten genieten, met meer dan 250 in kerstsfeer ver sierde kraampjes! Ontdek dus zelf de combinatie van kunst, cultuur, mode en architectuur in prachtig Düsseldorf! AANKOMSTDATA EN PRIJZEN Lezersprijs iü vanaf 19 iü vanaf 49 iü vanaf 79 iü vanaf 99 RENAISSANCE DUSSELDORF HOTEL 'it 4-sterren-plus hotel ligt aan de rand van Düssel- an op ca 10 wandelminuten vindt u een [metrostation waar ca. 6 keer per uur een metro vandaan vertrekt naar het centrum (de rit duurt ca. 15 minuten). Het hotel ligt nabij het Goethe- Museum, Stadhuis en Museum Kunst Palast en beschikt over een receptie, liften, lounge, bar, restaurant, terras, binnenzwembad (gratis) en sauna (ca. 12). Tegen betaling kunt u uw auto in de parkeergarage bij het hotel parkeren. Aankomst dagelijks van 3 sep. t/m 29 dec. Normale prijs 2 dagen vanaf.S'29" 3 dagen vanaf.£-B9" 4 dagen vanafi*-89" 5 dagen vanaf &409 Prijzen zijn per persoon o.b.v 2 personen. Inclusief: 2/3/4/5 dagen (1/2/3/4 nachten) verblijf in het Renaissance Düsseldorf met ontbijtbuffet Exclusief: vervoer, niet genoemde maaltijden, reis- en annuleringsverzekeringr.reserveringskosten a 19,50 per boeking en bijdrage Calamiteitenfonds 2,50 per boeking (belde verplicht). Ga voor alle informatie naar www.kras.nl/LR51273 Voor meer informatie en boekingen: Typ in de adresbalk www.kras.nl/LR51273 Kies uw datum, prijs en klik op 80EK NU. Voer bij 'stap 1' de actïecode WEG40002 in en u ontvangt 10 korting per persoon. Telefonisch boeken? Bel 0900-9697 (15 cpm) o.v.v. reis- nummer LR51273 en actiecode WEG40002 Boeken met deze actiecode is mogelijk t/m 20 september. waarom zou je meer betalen sèfi voor de lezers van deze krant! I de lezers vat vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31