Strengere eisen aan alcohol op evenementen KOOZIE 4 tot 13 jaar Autocross Geraakt door een toverstaf zaterdag 18 augustus 2012 kinderopvang HOOFDPLAAT - Stichting Autocross Zeeland heeft de wedstrijd van vandaag, zaterdag, noodgedwon gen moeten verplaatsen van Cad- zand naar Hoofdplaat. De boer van het land waarop de cross zou worden verreden, liet woensdag pas weten dat hij een gewas langer op zijn akker wil laten staan. In overleg met de gemeente Sluis is het gelukt een andere locatie te vinden, op de kruising Oostlange- weg-Kaaidijk bij Hoofdplaat. In schrijven kan vanaf 8.oo uür, de eerste cross start om 12.00 uur en de superfmale om 16.30 uur. Tafel Thuis Bel (0118) 63 20 30 of kijk op www.tafel-thuis.nl De BSO heeft ei«;cn Voorschoolse, naschoolse en vakantie-opvang. In de buurt van basisscholen. Kleinschalig flexibel. Voor meer informatie: www.koozie.nl De akkerdistel (Cirsium arvense) is de in Nederland meest voorkomende vederdistel. De soortaanduiding arvense betekent akker. De Nederlandstalige naam komt dus overeen met de botanische naam. door Nadia Berkelder GOES - Evenementen in Zeeland mogen volgend jaar alleen nog al coholhoudende drank verkopen als ze zich houden aan strengere al- coholregels: de Zeeuwse overhe den willen voorkomen dat kinde ren die jonger zijn dan zestien jaar alcohol drinken. Als het mogelijk is, moeten evene menten waar alcohol geschonken wordt gaan werken met polsband jes waaraan direct te zien is hoe oud iemand is. Er mag geen alco hol meer verkocht worden aan mensen die drank doorgeven aan te jonge kinderen; jongeren die nog geen zestien zijn, mogen zelf niet achter de biertap; sterke drank is helemaal verboden en er moet alcoholvrije drank te krijgen zijn. Mobiele tappunten, zoals bij voorbeeld een biertap in een soort rugzak zijn verboden. De nieuwe strengere eisen sluiten aan bij de Zeeuwse campagne 'Laat ze niet verzuipen', die erop gericht is alcoholmisbruik en -ge bruik bij jongeren terug te drin gen. De campagne is eind 2010 be gonnen nadat duidelijk werd dat jongeren op steeds jongere leeftijd gaan drinken en ook steeds meer drinken. Alcohol kan schade ver oorzaken aan onder meer de herse nen van jongeren. Normaal gesproken mogen er bui ten café's, discotheken, restaurants en sportkantines - die een vergun ning hebben - geen drankjes met alcohol worden verkocht. Wie een evenement organiseert, bijvoor beeld een braderie, een popfesti val, een jaarmarkt of kermis en drank wil schenken, moet een ont heffing aanvragen bij de gemeente. De burgemeester verleent zo'n ont heffing en mag er ook voorwaar den aan verbinden Voor jongeren is de drempel om bij evenementen alcohol te kopen veel lager dan bij de reguliere hore ca: je loopt er makkelijker binnen en het toezicht is er bovendien veel minder streng. MIDDELBURG - In 1999 werd het Abdijplein van Middelburg al eens beto verd. Nu is het hele stadshart door een artistieke toverstaf aangeraakt. Veertien kunstenaars maakten onder de noemer Facade 2012 evenzoveel kunstwerken, die burgers en buitenlui net even anders naar de stad laten kijken. Een gewichtig deel van artistiek Zeeland was gistermiddag aanwezig bij de opening van de kunst- en architectuurmanifestatie, die tot en met 18 november is te zien. Cultuurwethouder Ed de Graaf werd tot rondleider ge bombardeerd. De bloemenkiosk van de Duitser Thobias Rehberger op de Koningsbrug oogstte op voorhand al veel lof. Wie de catalogus van Facade als blijvend aandenken wilde meenemen, moest nog even geduld hebben, omdat het boekwerk nog niet beschikbaar was. „Er moet hier en daar nog een puntje op een i worden gezet", zei directeur Kathrin Ginsberg van het Centrum voor Beeldende Kunst, dat de kunstmanifestatie organiseert. foto Lex de Meester Langs de Krooneveldweg in Middelburg staan volop akkerdistels. foto René Schrier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25