zeelandI 23 De bezoeker VERHUIZEN MET ZORG! Alternatief: kindcentra Jonge saxofoniste concerteert in twee kerken 0118 61 26 69 Verkeerscontrole N-Beveland levert bijna twaalf mille op zaterdag 18 augustus 2012 .gardcnlifestyle.nl PROFlTEER^VANDEvZOMERAANBIEDINGENÜ IBESTE TUINMEÜBEL WINKELKETEN 201211 'Wij komen al tien jaar in Zoutelande en dit is heel mooi om te doen. Je komt langs prachtige locaties en het bijzondere is dat je gewoon de tuinen van mennsen inloopt. Een prachtig contrast met de rest van de strandvakantie'. Familie Rüffer Garden Life Style TUINMEUBELEN Pres. Rooseveltlaan 745 tó VLISSINGEN (ZONDAG OPEN~!l [lO.QO-r7.OO uur) MIDDELBURG Ecologisch spelen voor zonnepanelen U|. - - Daling 1/1/11-13/8/12 door Maurifts Sep GRIJPSKERKE - De daling van het aantal kinderen op peuterspeelza len in Veere lijkt niet te stoppen. Maar sluiting van de locaties heeft heel veel impact op een dorp, be seft directeur Edwin van Alphen van Kinderopvang Walcheren. „De vraag is hoe we met deze si tuatie moeten omgaan. In samen werking met het onderwijs is een spreidingsplan gemaakt voor de toekomst. Want ook het onder wijs heeft te maken met krimp. Je kunt in de rare situatie terechtko men dat in een dorp de school dichtgaat, terwijl de peuterspeel zaal open kan blijven of omge keerd", schetst Van Alphen. Een alternatief kan volgens hem zijn de oprichting van 'kindcen tra': een bundeling van kinderop vang, peuterspeelzaal en basis school. Als alles in één gebouw zit, dalen de huisvestingskosten per onderdeel. Zo heeft KOW ook al in Westkapelle de kinderopvang en de peuterspeelzaal samenge voegd om de kosten te drukken. Als één van beide opvangvormen minder aanmeldingen krijgt, leidt dat niet meteen tot sluiting. Het spreidingsplan dat voor onder wijs en kinderopvang is gemaakt, komt maandag naar buiten. De ko mende maanden worden de daar in geschetste scenario's besproken met belanghebbenden zoals dorps raden, schoolbesturen en gemeen teraad. In december wordt het defi nitieve huisvestingsplan gemaakt. Aagtekerke, Peuterpret: van 27 naar 19 kinderen 9 Domburg, Watertoren: van 19 naar 13 kinderen 9 Grijpskerke, Hummelhoekje: van 12 naar 8 kinderen Kóudekerke, Ukkepuk: van 42 naar 34 kinderen Meliskerke, Klein Duimpje: van 19 naar 12 kinderen Oostkapelle, Speeltreintje: van 16 naar 14 kinderen Serooskerke, Vrolijke Keet: van 21 naar 20 kinderen Veere, Veerse Mopjes: van 23 naar 16 kinderen Vrouwenpolder, Ons Polderhuisje: van 12 naar 15 kinderen (stijging) Westkapelle, Kwettemest: van 37 naar 11 kinderen Zoutelande, Zandvretertjes: van 25 naar 19 kinderen Kunst aan de Kust biedt een breed scala aan kunst in Zoutelande en Meliskerke, zoals dit werk van Hanna Bolier in Meliskerke. foto's Ruben Oreel De Kunstroute Zoutelan- de-Meliskerke is vandaag nog te zien van 10 tot 17 uur. De jonge saxofoniste Stefanie Francke geeft dan vier concerten; twee in de Catharinakerk in Zoute lande (15.00 en 15.30 uur en twee in Meliskerke. Daar speelt zij in de Odulphuskerk om 16.15 en 16.40 uur. Het is de bedoeling van de or ganisatie om de muziek volgend jaar verder uit te bouwen. De rou te zelf zal niet veel groter worden. Dat zou ten koste gaan van 'de in tieme sfeer en de kleinschaligheid' meent de organisatie. De eerstvolgende kunstroute is die van Kóudekerke. De zevende 'Kóu dekerke uit de kunst' begint maan dag 3 september en duurt tot en met zaterdag 8 september. Dit is niet alleen een kunstroute maar een evenement in het teken van cultuur, muziek en kunst. De be zoekers kunnen deelnemen aan di verse activiteiten. Kernwethouder Chris Maas opent de manifestatie 3 september om 10.00 uur op het Dorpsplein. Ook dit jaar is er, in de aanloop het evenement de wed strijd, 'Wie maakt de leukste vogel verschrikker van Kóudekerke'. Spelletjesfanaten vanaf 12 jaar kun nen vandaag vanaf 13 uur meedoen aan het gezelschapstoernooi Eco- duel, bij spellenwinkel De Burcht aan Plein 1940 in Middelburg. Eco- duel is een strategisch energiespel waarbij de bordspelers spelender wijs het belang van duurzame ener gie leren. De winnaar van het spel krijgt het bordspel mee naar huis, de opbrengst van verkoop van het spel gaat naar een organisatie die zonnepanelen plaatst in Afrika, Azië en Latijns-Amerika. KÓUDEKERKE Gewonde bij eenzijdig ongeval met scooter Een 19-jarige man uit Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrij dag gewond geraakt bij een eenzij dig ongeval op de Zwaanweg in Kóudekerke. De man raakte rond 02.45 uur met zijn scooter van de weg en reed tegen een boom. De man is ter plaatse door perso neel van de ambulance en trauma helikopter behandeld en, per ambu lance, met hoofd- en rugklachten overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Van de man is bloed afge nomen voor alcoholcontrole. VLISSINGEN Dichter Rood de Jong presenteert debuut De Vlissingse dichter Rood de Jong presenteert zijn debuutbundel uit gesproken Rood morgen om 14.00 uur in het Arsenaaltheater in Vlis singen. De Jong is in 1966 geboren in Roosendaal. Hij studeerde aan het Maritiem Instituut De Ruyter in Vlissingen. Na diverse banen el ders in het land keerde hij in 2000 terug naar de Scheldestad: „Daar voel ik me het meest thuis." Hij dicht over gevarieerde onderwer pen zoals geloof stress, vriend schap, tijd, verkeersopstoppingen. KORTGENE - Een verkeerscontrole op Noord-Beveland heeft de poli tie en de Belastingdienst donder dag bijna twaalfduizend euro opge leverd. De controle vond plaats tus sen 14.00 en 23.00 uur op de ie Deltaweg en de Oost Westweg. In totaal 7254 voertuigen passeerden de scanauto. De apparatuur scant razend snel de kentekenplaten. De scan leverde 71 'hits' op maar door de verkeersdrukte werden 58 auto mobilisten aangehouden. Negen personen bleken nog een boete open te hebben staan. Dat leverde 794,51 euro op. Verder zijn bekeu ringen uitgeschreven voor een groot aantal andere zaken. Door de belastingdienst is 10.664 euro geïnd. Er zijn 31 beslagen gelegd. Zeven auto's en één aanhangwa gen zijn geconfisceerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23