221 zeeland Sluiting Arne opnieuw in gemeenteraad 'We zijn net detectives, speurend naar kunst' De exposant Ja/7 5^7/75 Gewonde bij scooter-ongeluk Verdachte schietpartij Axel uitgeleverd Waterschap gaat weer verder met versterken oevers Rijden onder invloed en zonder rijbewijs Zomeractie! 2,- 1korting zaterdag 18 augustus 2012 (pe, "="ie eh 3rof.e mgmm- ^""leblusserijgj! m0r \j<ASve _*tbel<2 opy^ng A-P-en-t-oe-opv^v^ Bw^enscUóölse opv<nn^ Peufevspeelzfu?*.! üJUJ'W. man eê f üSSert jeS .n f uurwerkmaker/ instrumentmaker yoor al uw uurwel s^Hüseess "'lid3^e«auratoren nederland" ^10r*mensen die vakv"^" kunnen waardërei i 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl BIGGEKERKE - Op de Zuidweg in Biggekerke is in de nacht van don derdag op vrijdag rond 03.00 uur een persoon gewond geraakt bij een verkeersongeluk met een scoo ter. De gewonde is naar het zieken huis in Goes gebracht. Over de toe dracht is nog niets bekend. College Middelburg blijft bij beslissing door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - Het college van B en W van Middelburg heeft deze week besloten dat verenigingsge bouw De Ame in Arnemuiden toch dicht moet. Een plan van het Comité Behoud Arne om met een aantal verenigingen de exploitatie over te nemen, is voor het college geen aanleiding terug te komen op het vorige zomer genomen besluit. Toch heeft het comité nog hoop: het laatste woord is aan de ge meenteraad. De Arne is sinds januari van dit jaar dicht. Het verouderde vereni gingsgebouw werd volgens de ge meente te weinig gebruikt om een grote renovatie rendabel te maken. De verenigingen hebben alternatie ve locaties toegewezen gekregen, zoals sporthal De Blikken. In juni kwam het Comité Behoud Ame met haar rapport 'Een twee de toekomst voor De Arne'. Vogel vereniging Zanglust haalde zeshon derd handtekeningen op voor be houd van het verenigingsgebouw. Volgens wethouder Albert de Vries is die tweede toekomst wat het college betreft niet haalbaar. „Het besluit om De Arne te slui- AXEL - Een 33-jarige man die be trokken zou zijn geweest bij een schietincident in Axel, is donder dag door België uitgeleverd. Hij is vrijdag voorgeleid in Middelburg. De rechter besliste dat hij in elk ge val twee weken in de cel moet blij ven voor nader onderzoek. Hem is verboden wapenbezit en bedrei ging met een wapen ten laste ge legd. Het schietincident vond op 18 juni plaats. Buurtbewoners sloe gen alarm. De politie vond de huls van een kogel op straat. De 33-jari- ge kwam later als verdachte in beeld. Hij bleek in Zelzate te zijn. 'Het is hier schitterend. De sereniteit en de rust past goed bij mij en mijn werk. Een gewel dige locatie om kunst te exposeren. Dit is voor mij de eerste keer. Ik vond het best eng, maar ik krijg leuke en positieve reacties'. Marina Pellegrino in Meliskerke Zowel de exposanten als de be zoekers bezingen de gezellig heid en de fraaie locaties van de kunstroute Zoutelande-Melisker- ke. Kunst aan de kust speelt zich af in tuinen, serres, lusthofjes en kerken. Van locatie naar locatie is een fiets echter onontbeerlijk. door Annemarie Zevenbergen Hond Luca komt direct aanrennen en biedt een slipper aan. De hond heeft het prima naar zijn zin en vindt al het be zoek aan de drie exposities in 'zijn' tuin aan de Meliskerkse weg in Me liskerke prachtig. Exposant Mark G. Luscombe geniet ook ziender ogen in het lusthof van Luca. Hij zit prinsheerlijk in een luie tuin stoel onder een boom. Verdiept in een boek. Af en toe dwaalt zijn ten was al genomen. Het was ook al in uitvoering; de verenigingen waren al verhuisd. We wilden wel kijken naar het plan van het comi té mits het budgettair neutraal zou zijn. Dat is niet het geval. Het kost de gemeente toch extra geld." Er wordt nu een nieuw raadsvoor stel gemaakt dat komende week wordt besproken in het college. In september mag de gemeenteraad er haar oordeel over geven. Martien Meedendorp van Vogel vereniging Zanglust en het Comité Behoud Arne houdt vooralsnog hoop dat een meerderheid van de raad stemt vóór openhouden van De Arne. „Er zijn toch partijen die er iets in zien, en niet alleen van wege de emotionele waarde." Het comité gaat de komende tijd de fracties nog eens benaderen. Meedendorp werkt ondertussen door aan de organisatie van de eer ste vogeltentoonstelling buiten De Arne: in oktober in sporthal De Blikken. Hij ziet nu al problemen. „De hal is voor ons te groot, ook al is de afscheiding dicht. Het zal een probleem worden om de zaal goed op temperatuur te krijgen. En het is afwachten hoeveel bezoekers we daar trekken." blik naar de beelden die hij in de tuin heeft opgesteld. In een char mante mix van Engels en Neder lands verwoordt hij zijn verwonde ring over het grote aantal kunste naar in de omgeving. Hij doet voor het eerst mee aan deze kunst route. „Ik heb wel eens meegedaan in Wemeldinge. In Engeland ken nen we dit soort kunstroutes ei genlijk niet, we hebben niet zo veel kunstenaars als hier." Het Duitse echtpaar Andreas en Christiane Rüffer is speciaal voor de kunstroute op de fiets gestapt. Christiane: „We doen dit nu voor de tweede keer. Prachtige locaties overal. En ook goed werk, niet zo maar wat geknutsel", zegt Christia ne. Het echtpaar moet af en toe wel wat gêne overwinnen om zo maar iemands tuin binnen te stap pen. Andreas: „Maar je bent overal wel heel welkom, dat maakt het makkelijker." Lachend: „We voe len ons af en toe net detectives. Werk van Beeld in Balans in de openluchtkerk in Zoutelande Speurend naar het volgende num mer op de kaart. Dan zie je een tijdje niets en opeens zie je zo'n vlag van de route, spannend." In totaal doen 48 deelnemers mee aan deze lustrumeditie, op 25 loca ties. Ina van der Meulen heeft haar tuin in Meliskerke ook open gesteld. „Ik heb de route eigenlijk naar Meliskerke gehaald. Ik deed mee in Zoutelande en vond dat zo leuk, dat ik het in Meliskerke wil de. Dat is nu gelukt. De sfeer is heel fijn, intiem. De bezoekers zijn ook echt geïnteresseerd en vragen van alles. Echt leuk." In Zoutelande dartelen vier nicht jes en neefjes van Corrie Meijers in het zwembad in naar tuin. Cor rie exposeert schilderijen, haar nichtje Cora van der Peij laat siera den gemaakt van handgemaakte glaskralen en zien en weer een an der familielid, Karien Dominicus, exposeert haar beelden. Corrie: „Dit is echt een familieaangelegen heid. En het is hier ook een beetje het stamcafé van de Kunstroute, want we gaan hier vaak met z'n allen borrelen." In de openluchtkerk aan de Bos weg begeleidt een stemmig mu ziekje de bezoekers van object naar object Onder één van de gale rijen aan de zijkant zit Erna Kooi den Hollander te klaverjassen met haar twee kleinkinderen Etienne en Nadine. Erna, lid van groep Beeld in Balans uit Biggekerke toont haar keramieken beelden. Nadine (9) vindt ze 'wel mooi'. Ze heeft samen met haar oma een poes gemaakt van speksteen en in vrolijke kleurtjes geschilderd. Aan de rand van het dorp zit Ar thur Mink lekker in de wind. Zijn schilderijen hangen koel, fraai om lijst door de stenen wanden van oude molen. „Gelukkig is de mo len nu dicht. De laatste keer was ik de hele tijd mensen naar boven aan het begeleiden." VEERE - Waterschap Scheldestro- men gaat verder met het sterker maken van de oevers van het Veer- se Meer. Het werk was in februari al begonnen, maar lag in de zomer stil om toeristen niet te hinderen. Bovendien moest een andere aan nemer gezocht worden, omdat de aannemer die het werk zou ver richten failliet ging. Nu wordt het werk uitgevoerd door Aannemers bedrijf Eendracht Zeeland BV. Dat verwacht eind oktober klaar te zijn. De eerste oever die wordt aan gepakt, is die bij De Schelphoek. Daarna volgen die ter hoogte van de eilanden Lemmerplaat en Arne- plaat, en aansluitend de rest. VLISSINGEN - Een 21-jarige motorrij der uit Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrijdag rond 00.30 uur in de Paul Krugerstraat in zijn woonplaats aangehouden voor rijden onder invloed. Uit een blaasproef bleek dat hij te veel had gedronken. Ook was hij niet in het bezit van een motorrijbewijs. Hij kreeg een boete en een rijverbod. Tegen inlevering van deze (originele) adv.: Dagkaart 3e klasse voll. traject: Volw. 9,- i.p.v. 11,-, kind (4-12) 4,50 i.p.v. 5,50. Max. 4 pers. per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2012. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22