JTljO Minder kinderen op peuterspeelzalen WALCHEREN Kennismaken met het boerenlandleven almanak Samenwerking ZATERDAG 18 augustus 2012 21 Kunst aan de Kust biedt breed scala 22 Kinderopvang Walcheren ziet vooral in Veere aanmeldingen fors afnemen door Maurits Sep GRIJPSKERKE - Terwijl er landelijk wachtlijsten ontstaan voor peuter speelzalen, kampen die in de ge meente Veere juist met een daling van het aantal kinderen. Voor de peuterspeelzaal in Grijpskerke lijkt sluiting eind dit jaar zelfs onaf wendbaar. Kinderopvang Walcheren (KOW) herkent zich niet in de landelijke trend waarbij ouders hun kinde- Kmsmtsmmmmmmmsmsesema ren overplaatsen van kinderop vang naar peuterspeelzalen. KOW, die beide opvangvormen aanbiedt, heeft geen wachtlijsten, behalve voor enkele dagdelen omdat meer ouders een voorkeur hebben voor dat dagdeel dan er plaatsen zijn. „In Vlissingen en Middelburg blijft het aantal kinderen in peuterspeel zalen redelijk stabiel, er is hooguit her en der een kleine achteruit gang", zegt directeur Edwin van Alphen. In Veere is zelfs sprake van een forse daling. In anderhalf jaar tijd zijn er 73 kinderen minder op de elf speelzalen. Nu gaan er nog 180 Veerse kinderen naar peu terspeelzalen. Eén ervan wordt daardoor met sluiting bedreigd. Het Hummel hoekje in Grijpskerke heeft nu nog acht kinderen en dat is precies de ondergrens. „Bij acht kan het open blijven, bij zeven moet het dicht", zegt Van Alphen. Sluiting per 1 januari komend jaar lijkt in derdaad onafwendbaar, bevestigt hij. Er worden steeds minder kin ons voorop, maar dat staat op ge spannen voet met de kosten." De vaste kosten voor huisvesting en personeel zijn namelijk groter dan de inkomsten. De subsidie die - de gemeente Veere aan KOW geeft voor peuterspeelzaalwerk, schiet al enkele jaren te kort en wordt keer op keer aangevuld. Om het Hum melhoekje voor acht kinderen open te houden, zou een subsidie van 47.556 euro nodig zijn. pagina 23: 'Alternatief: kindcentra' llllillHII'IIPlWllllllMllllllllltllMlllllMIWIIIIJIIMIIMlIMIllllllllllllMIIIIIIIIWIIIIIIIililll l»i|illlliM»lllllllllllllll'rtti|(|BWiMllllllill1111II II li i 11 'III II l 1 deren geboren en de groep kinde ren in de basisschoolleeftijd zal in Grijpskerke tot 2020 met een kwart dalen. De kans dat er weer meer kinderen naar het Hummel hoekje komen, is dus erg klein. Van Alphen: „We zaten in Veere lang op een bezetting van de peu terspeelzalen van boven de zeven tig procent. Omdat er minder kin deren worden geboren, zijn er ook minder plaatsen nodig. Een zo groot mogelijke spreiding van het aantal peuterspeelzalen staat bij Het ziet wit van de akkerdistels 24 en 25 VEERE - Theeschenkerij De Blauwe Reiger en een kan kennismaken met het ambachtelijke ditionele oogsten en dorsen wordt gedemon- de Walcherse kleindierenvereniging zichzelf loonbedrijf Brasser aan de Zanddijkseweg in boerenlandleven. Er zijn historische tractoren streerd. Ook laten het gilde van bier-, wijn- en zien. Er zijn ambachtelijke en biologische Veere zetten vrijdag, en ook vandaag nog, en machines te bewonderen, oogstmachines, likeurmakers, de vereniging van bijenhouders, streekproducten te koop en: shantykoor Het hun deuren open voor publiek, zodat ieder- oude gereedschappen en ambachten. Het tra- houtdraaiers, zilversmeden, kantklossers en Veerse Scheepstuig zingt. foto Ruben Oreel AAGTEKERKE Na diefstal ook foto's overleden kind weg Uit een woning aan de Prelaatweg in Aagtekerke zijn donderdagmid dag tussen 13.30 en 15.00 uur diver se spullen weggenomen. De hele woning is doorzocht, waarna on der meer een laptop en een fotoca mera zijn meegenomen. Vooral de camera is voor de bewoners van grote emotionele waarde, omdat die nog foto's bevat van hun on langs overleden kleinzoontje. VLISSINGEN Coureurs verzamelen 2500 euro voor Kika De duizenden bezoekers aan Drift Challenge by the Sea hebben vorig weekend niet alleen plezier beleefd aan de driftende wagens op het voormalige Olau-terrein in Vlissin gen, ze hebben ook nog eens 2500 euro opgehaald voor Stichting Kika (kinderen kankervrij). Dat bedrag heeft de organisatie gehaald uit de inkomsten van de entreekaarten en de catering. HEINKENSZAND Vlissingers gepakt voor mishandeling Op de A58 bij Heinkenszand zijn donderdagavond twee Vlissingers, van 35 jaar en 51 jaar, aangehouden op verdenking van mishandeling eerder die avond in Middelburg. Daarvan was een 56-jarige Middel burger het slachtoffer. Hij riep op de J.C. Mathiasstraat iets naar het duo, omdat dat zijn hondje bijna aanreed. In de auto bleken boven dien veel softdrugs te liggen. De PZC en Omroep Zeeland werken in verkiezingstijd samen. Gebroeder lijk interviewen zij vooraanstaande politici, die de provincie aandoen om hun partij te promoten. Die inter views worden live via internet uitge zonden. Een Bevelandse verslaggever van de omroep kon de samenwer king wel waarderen, al voelde het nog wat vreemd aan. Zeker toen in Tip? redactie@pzc.nl afwachting van het interview met Alexander Pechtold (D66) op de web site van de PZC ook het nieuws van de omroep was te zien. „Voor het nieuws van Omroep Zeeland gaat u naar de site van de PZC", twitterde hij. Een Zeeuws-Vlaamse verslagge ver van de PZC diende hem van re pliek. „Geen probleem, hoor. Al jullie nieuws hebben wij toch al gehad."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21