Goes heeft appeltje te schillen met Hoek 341 sport Van Rijsselberghe naar Brouwersdam Arjan Beije sterkste op vijf kilometer in Goes Terneuzen boekt moeizame bekerzege Borssele trekt zich terug uit beker zaterdag 18 augustus 2012 door Sjaak Sinke GOES - Arjan Beije was vrijdaga vond de sterkste op de vijf kilome ter bij de baanwedstrijd van atle tiekvereniging AV'56 in Goes. De wedstrijd trok zo'n honderd atle ten. De snelste serie van de vijf kilome ter werd op gang getrokken door Robin de Vos die later ver terug viel. Arjan Beije liet met nog vijf ronden te lopen zijn twee mede vluchters Jorim Scheele en Paco Lous achter. Beije finishte in 16 mi nuten en 43 seconden, waarbij hij net de gangmaker De Vos wist te dubbelen. Scheele, nog geen Knau-lid, finishte in 17.05 voor Pa- co Lous in 17.12. In de langzaamste serie nam Henk Lous, vader van Paco, een ruime voorsprong op Bart Balkenende die na één kilometer Wim Roose voorbij zag komen, gevolgd door Maurice Steketee. In de loop van de vijf kilometer dubbelde Lous het hele veld om op een eindtijd van 19.22 minuten uit te komen. Wim Roose (60) klokte net één se conde onder de 21 minuten, voor Bart Balkenende. Snelste vrouw in deze serie was Marloes Priemus, die vorig week al de snelste op de drie kilometer was. De eindtijd van Priemus was een mooie 22.22. Het verspringen leverde overwin ningen bij de vrouwen op voor An ke de Feijter (3,64 meter), Lauren Waaning bij de meisjes A (3,70 me ter), Femke Slabbekoorn bij de meisjes C (3,90 meter) en Dionne Pieters bij de meisjes B met de ver ste afstand van 4,45 meter. Finn de Leng hield bij de jongens C goed huis bij het speerwerpen met een afstand van 45,17 meter, nadat hij onlangs zijn pr op pols- hoog had verbeterd naar 3,15 me ter. Rinse Pieters was de sterkste speerwerper met de 800 gram-speer bij de mannen met 35,67 meter. Bij de vrouwen won Marieke Riemens met 30.78. door Eddy van der Hooft MIDDELBURG - In groep 16 van de bekercompetitie voor standaardelf tallen boekte Terneuzen vrijdaga vond een 4-2-zege op De Noor mannen. Yerseke was in groep 9 met 7-1 veel te sterk voor 's Heer Arendskerke. In groep 51 versloeg Lewedorpse Boys Groede. Groep 16. Temeuzen-De Noor mannen 4-2: Boekte Terneuzen twee weken terug nog een zege met klinkende cijfers (0-10), dit keer kwam de overwinning min der makkelijk tot stand. Na tien minuten spelen opende Timon van der Hooft de score, maar daar na duurde het tot na de hervatting voordat het 2-0 door Bert den Ha mer. Niels Dominicus zorgde daar na voor 2-1, opnieuw Timon van isesssssBSSSieosx^ss^'Sè^szem^ssm^C'msM der Hooft voor 3-1 en Mark Min- derhoud voor 3-2. In de 82e mi nuut was het Can Kiran die met een van richting veranderd schot de eindstand op 4-2 bepaalde. Groep 51. Lewedorpse Boys-Groede 4-2: In een rommeli ge wedstrijd was Lewedorpse Boys net wat doeltreffender. Voor de rust was Ralf Nijsse de enige die scoorde: (1-0). Na de hervatting volgden de doelpunten elkaar snel op: 1-1 werd het door Ilyaz Yavuz, 2-1 door Jasper Verdonk, 3-1 door Jeffrey Jansen, 3-2 door opnieuw Ilyaz Yavuz en 4-2 door Jasper Ver donk. Daar bleef het bij. Groep 9. Yerseke-'s Heer Arendsker ke 7-1 (2-1). Wouter de Kort 0-1, Ar jan de Koeijer 1-1, Bernie Steketee 2-1, 3-1 en 6-1, eigen doel 4-1, eigen doel 5-1Jarno van de Kreeke 7-1 Na inleidende schermutselingen op donderdag en vrijdag barst vandaag de strijd om de districts beker in alle hevigheid los in het Zeeuwse amateurvoetbal. Op de eerste speeldag staan met een de beste zaterdag- en zon dagclubs tegenover elkaar. door Rudy Boogert MIDDELBURG - De twee hoogst spe lende Zeeuwse voetbalclubs op za terdag spelen vandaag tegen de twee hoogst spelende clubs op zondag. Om 17.00 uur speelt hoofd klasser Kloetinge op eigen veld te gen eersteklasser Vlissingen, twee uur later trappen in Zeeuws-Vlaan- deren de hoofdklassers Hoek en Goes af Beide duels worden afge werkt in het kader van de districts beker. Om te beginnen een quizvraagje over de vier Zeeuwse topclubs. Er zijn twee spelers die bij alle vier de clubs in het eerste hebben ge speeld. Een aantal spelers komt in de buurt met drie uit vier. Björn Langeveld, Joan van Belzen, Arjan Human en Ferry Alfons missen bij voorbeeld alleen Goes op hun cv, de kersverse Goes-speler Josimar Pattinama droeg nog nooit het Vlissingen-shirt. Maar twee spe lers hebben een compleet kwartet. De bedenktijd gaat nu in... De meest in het oog springende bekerwedstrijd van vandaag is die tussen de hoofdklassers Hoek en Goes, de beste zaterdagclub van vo rig seizoen tegen de beste zondag club van vorig seizoen. Hoek be leeft onder leiding van de nieuwe trainer Eric Hellemons voorlopig een voorspoedige voorbereiding. Vooral de productiviteit is een op vallend gegeven. De afgelopen twee seizoenen blonk Hoek immers niet uit in het maken van goals. In de vier oefen duels haalde Hoek tweemaal de dubbele cijfers (tegen de West-Zeeuws-Vlaamse selectie en Philippine). Guillaume Clincke- maillie (acht goals) en Jorrit d'Hae- selaar (zeven goals) waren de top schutters van Hoek in de vijf oe fenwedstrijden. Waar Hoek vooral tegenstanders van minder allooi trof in de voor bereiding, schotelde Gérard de Nooijer zijn spelers bij Goes voor al zware kluiven voor: vier prof teams. Achtereenvolgens Jong Ajax (0-2), Jong FC Dordrecht (1-2), FC Eindhoven (0-7) en FC Dordrecht (1-6) fungeerden als sparring partner. Aan weerstand geen gebrek. Goes heeft bovendien nog een ap peltje te schillen met Hoek. Vorig seizoen troffen de teams elkaar eveneens in de districtsbeker. Na een matige vertoning zonder doel punten nam Hoek de strafschop pen beter. Voor Goes miste onder anderen Kyle Doesburg, die deze zomer- samen met Thomas van den Houten de overstap van Goes naar Hoek maakte. De andere twee clubs in de poule van Hoek en Goes zijn Dosko (eer ste klasse zondag) en Terneuzense Boys (eerste klasse zaterdag). Die treffen elkaar vanmiddag om 17.00 uur in Bergen op Zoom. De andere kraker van vandaag is het Zeeuwse zaterdag-zondag-tref fen tussen Kloetinge en Vlissingen (aanvang 17.00 uur). De clubs zijn geen onbekenden voor elkaar, want ze treffen elkaar voor de vier de keer in de laatste vijf bekerja- ren. Van de voorgaande drie duels won Kloetinge er twee, de derde (halve finale in 2009) eindigde in een 1-1-gelijkspel waarna Vlissin gen de strafschoppen beter nam. De andere twee clubs in deze pou le zijn GPC Vlissingen (eerste klas se zaterdag) en Halsteren (eerste klasse zondag) -die elkaar vanmid dag om 17.00 uur in Vlissingen tref fen. O ja, de antwoorden van de quiz- vraag: Remco van Keeken en Jason Pattiasina. MIDDELBURG - De voetballers van Borssele komen niet in actie tij dens het toernooi om de districts beker. De zaterdag-vierdeklasser heeft zich teruggetrokken vanwege een gebrek aan spelers. Het team had te kampen met blessures, va kanties en werk. Daardoor kon trai ner Andres de Visser nog maar over acht man beschikken in het uitduel met Biervliet dat vandaag om 17.00 uur zou worden gespeeld. Zeeland Sport en Breskens zijn de andere twee teams in de poule. Eerder trok DFS uit Burgh-Haam- stede zich ook al terug uit de dis trictsbeker wegens personele pro blemen. Dorian van Rijsselberghe met de Nederlandse vlag nadat hij op het water bij Weymouth olympisch surfkampioen is geworden. foto Robin Utrecht/ANP BROUWERSDAM - Dorian van Rijs selberghe surft volgend weekeinde in Zeeland. De olympisch kam pioen neemt deel aan het windsurfspektakel Mission XL bij Zeil- 8c Surfcentrum Brouwers- dam. Nadat hij op zaterdagmiddag zal hebben deelgenomen aan de spectaculaire Freestyle Battle, wordt hij gehuldigd voor zijn gou den prestaties eerder deze maand in Londen. Van Rijsselberghe is een tijdje kind aan huis geweest bij Zeil - 8c Surfcentrum Brouwersdam. Menig uur heeft hij op het Grevelingen- meer op de plank gestaan en een jaar lang heeft hij zelfs bij het surf centrum gewerkt. „Niets mooier dus dan tijdens dit grootste evene ment op deze surfstek het olym pisch goud te vieren", vindt Uwe Jendrusch, eigenaar van het surf centrum. De Mission XL is het op één na grootste windsurfevenement voor amateurs ter wereld. Elk jaar trekt het vrij toegankelijke evenement honderden deelnemers en duizen den bezoekers. De spil van de Miss ion is de fameuze funslalomwed- strijd, waaraan Van Rijsselberghe ook zal deelnemen. Deze wedstrijd wordt op zaterdag 25 en zondag 26 augustus voor de negende keer gevaren volgens de olympische gedachte: meedoen is belangrijker dan winnen. Meer dan tweehonderd deelnemers heb ben zich inmiddels al ingeschre ven en volgens de organisatie zit het er dik in dat dit aantal nog flink zal oplopen nu de deelname van Van Rijsselberghe bekend is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 130