Keurmerk onbemande bibliotheek Het is fijn om 'boer van Albert Heijn' te zijn 23 Jan Stins Honderd en nog aan het zorgen veei live muziek Ook Vogelwaarde heeft en schsetiïigen op Paalse Feesten zaterdag 18 augustus 2012 De uien- en kippenboer leveren niet rechtstreeks aan Albert Heijn, maar via een groothandel. Beide bedrijven zijn blij dat ze aan de grootgrutter mogen leveren, omdat ze het als een kwaliteitskeurmerk zien voor hun producten. Bij een uiensorteerbedrijf zijn natuurlijk uien te zien. Maar de open dagen zijn ook bedoeld als gezins uitje. Bij beide bedrijven staat een springkussen en is een speurtocht te doen. Wandelaars mogen de 'kip- penweide' in, bij de 'uienvelden' is een skelterbaan. uurwerkmaker/ instrumentmaker yoor al uw uurwerk restauraties id/'j?eslauratoren is 'poortmensen die v n Nederland" -e vakw(èrk kunnen waarderen damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl Zowel TokTok de Dobbelae- re als Sorteerbedrijf D'Hont is niet met handen en voeten gebonden aan grootgrut ter Albert Heijn. De twee Zeeuws- Vlaamse agrarische bedrijven leve ren eieren en uien aan groothan delsbedrijven, die hun producten weer aan AH leveren. Het is dus niet zo dat ze worstelen met 'wurgcontracten' van een al lesbepalende grootgrutter. „We krijgen een eerlijke prijs van een correcte partij." De prijs van de uien wordt elke oogst opnieuw be paald, die van de eieren wordt voor veertien maanden vastge steld, telkens bij het arriveren van 21.000 nieuwe legkippen. Dat Albert Heijn kwaliteit eist, vin den Carlos de Dobbelaere en San dy D'Hont alleen maar goed. Het houdt hen scherp en dat ze aan AH leveren, is voor de buitenwe reld ook nog eens een teken dat hun bedrijven aan alle eisen vol doen en kwaliteit leveren. Sandy vertelt dat in de schappen van AH uien liggen van nog geen tien uientelers. Dat daar ook de ro de en gele uien van Sorteerbedrijf D'Hont bij horen, stemt haar best trots. Ook Carlos vindt het een eer dat zijn biologische eieren in met het AH-logo 'puur en eerlijk' ge tooide doosjes liggen. Het is wel wat minder logisch dat de eieren van IJzendijke eerst naar een Ach- terhoekse groothandel gaan om la ter misschien weer in de AH-win- kel in Oostburg terecht te komen. „Maar we kunnen moelijk een ver pakkingscentrale in Zeeuws-vlaan- deren inrichten." HOOFDPLAAT Wedstrijd autocross Zeeland verplaatst Stichting Autocross Zeeland heeft de wedstrijd van vandaag, zater dag, noodgedwongen moeten ver plaatsen van Cadzand naar Hoofd plaat. De boer van het land waarop de cross zou worden verreden, liet woensdag pas weten dat hij een ge was langer op zijn akker wil laten staan. In overleg met de gemeente Sluis is het gelukt een andere loca tie te vinden, op de kruising Oost- langeweg-Kaaidijk bij Hoofdplaat. Inschrijven kan vanaf 8.00 uur, de eerste cross start om 12.00 uur en de superfinale om 16.30 uur. AARDENBURG Tropenrooster voor openluchtzwembad Vanwege de tropische weersvoor spellingen voor vandaag en mor gen is in het Aardenburgse zwem bad het 'tropenrooster' ingevoerd. Zwemmers kunnen beide dagen langer in het zwembad vertoeven dan gebruikelijk in deze tijd van het jaar. Het zwembad is zaterdag en zon dag geopend vanaf 11.00 uur tot 18.00 uur. Normaal gesproken is in het weekend het bad open van 13.00 uur tot 17.00 uur. KLOOSTERZANDE Tuin bij kerkje in teken Bernardusfeest De tuin van het Hof te Zandekerk- je in Kloosterzande staat vandaag, zaterdag, in het teken van het Ber nardusfeest. Het Bernardusfeest viert dit jaar zijn eerste lustrum met - vanaf 12 uur - demonstraties van oude ambachten, Cadzandse klederdracht en ganzen drijven. Muziek is er van dweilband Jong Bareelen, de oudere garde van deze groep en shantikoor Zuid West 10. Via een loterij wordt er geld ingeza meld voor een opknapbeurt van het kerkje en de oude muur. v^^ssssesesswssessssss^escssessssa KHBRMBMSBBiBBB KLOOSTERZANDE - Tot haar 87e kwam Marie Erpelinck-Koolegem uit Bosch- kapelle met haar Dafje nog overal en tot drie jaar terug was ze nog actief lid van de cliëntenraad van Huize Antonius in Kloosterzande. Vrijdag werd ze honderd en nog steeds is ze 'altijd aan het zorgen, zorgen, zorgen', aldus haar jongste zoon. „Voor zichzelf hoeft ze niets." foto Peter Nicolai PAAL - Café In 't Zicht der Schelde in Paal pakt dit weekend en maan dag tijdens de Paalse Feesten uit, met livemuziek en schietingen. Met de Summerparty XXL zijn de feesten vrijdagavond al begonnen. Ze worden vandaag, zaterdag, om 14.30 uur voortgezet met een schie ting op de liggende wip en vanaf 21 uur met optredens van Flip 5, Frontaal en dj Arnout in het tot discotheek Danspaal omgedoopte café. Zondag volgen: 14 uur, win naars songfestival Graauw; 15 uur, The Good, The Bad Bart; 20 uur, Frontaal en dj Arnout. Maan dag: 14.30 uur een schieting en tot slot een afterparty met dj Arnout. VOGELWAARDE - Het begint een trend te worden in Zeeuws-Vlaan- deren, onbemande bibliotheken. Zaamslag had in mei 2010 de pri meur. Koewacht volgde. Begin de ze week is Vogelwaarde aan dit rij tje toegevoegd. In basisschool De Schakel, ingang Meidoomstraat, is door de Biblio theek Zeeuws-Vlaanderen een spe ciale ruimte ingericht met een col lectie jeugdboeken. Jongeren kun nen er direct een boek van hun ga ding vinden. Volwassenen moeten een omweggetje bewandelen. Ze kunnen op de computer thuis of in de mediatheek van de school via internet boeken bestellen. De bestelde boeken worden in de bi bliotheekruimte afgeleverd, waar na ze daar kunnen worden opge haald; in het weekeinde van 8.00 tot 20:00 uur en doordeweeks na schooltijd tot 20.00 uur. Dit kan ge zien worden als een verruiming van de service. De vroegere biblio theek in Vogelwaarde was wel be mand, maar zeer beperkt geo pend. De nieuwe vestiging is overi gens vanaf vandaag 17.00 uur tot maandag 10.00 uur nog dicht van wege werkzaamheden aan het computersysteem. Ook in Biervliet (begin oktober) en Sas van Gent (begin 2013) ko men onbemande uitleencentra. Carlos de Dobbelaere en een kwartet jonge helpers zijn helemaal klaar voor de open dagen op de biologische pluimveehouderij. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 123