seland 125 Lot Arne in handen van raad PZC Iedere dag om 19.00 uur Verdachte schietpartij Axel uitgeleverd zaterdag 18 augustus 2012 Van 21.00 tot 23.00 uur kans op mega kortingen WINKELCENTRUM "B Voor meer info zie ook: www.winkelcentrumheinkenszand.nl ...daar koop je meer voor" Doormanstraat 10 Koudekerke RuirTle tussenwoning met garage gelegen op IHaj I ii loopafstand van het dorpscentrum. 5 aotomi- nuten v3r> hec strand en de *T I voorzieningen van zowel «m! Middelburg als Vlissingen. -"w Deze. woning is luxe afge- werkt niet o.a volledig rijsd! kunststof kozijnen.iuxe keu ken en badkamer. Vraagprijs 159.000,- k.k De akkerdistel (Cirsium arvense) is de in Nederland meest voorkomende vederdistel. De soortaanduiding arvense betekent akker. De Nederlandstalige naam komt dus overeen met de botanische naam. het PZC videojournaal www.pzc.nl foto René Schrier Langs de Krooneveldweg in Middelburg staan volop akkerdistels. AXEL - Een 33-jarige man die be trokken zou zijn geweest bij een schietpartij in de Bachstraat in Axel, is donderdag door België uit geleverd. Hij is vrijdag voorgeleid in Middelburg. De rechter besliste dat hij in elk ge val twee weken in een Nederland se cel moet blijven voor nader on derzoek. Hem is verboden wapen bezit en bedreiging met een wa pen ten laste gelegd. De schietpar tij vond afgelopen maandag 18 juni plaats. Buurtbewoners sloe gen alarm. De politie vond daarna de huls van een kogel op straat. De 33-jarige kwam later als verdachte in beeld. De verdachte werd in Zelzate gear resteerd. In het huis waarin hij ver bleef zijn een vuurwapen en mu nitie ontdekt. Voorzover bekend is niemand gewond geraakt bij het schietincident in Axel. Waarom er is geschoten, is nog steeds niet dui delijk. ARNEMUIDEN - Het college van B en W van Middelburg heeft deze week besloten dat verenigingsge bouw De Arne in Arnemuiden toch dicht moet. Een plan van het Comité Behoud Arne om met een aantal verenigingen de exploitatie over te nemen, is voor het college geen aanleiding terug te komen op het vorige zomer genomen besluit. Toch heeft het comité nog hoop: het laatste woord is aan de ge meenteraad. De Arne is sinds januari van dit jaar dicht. Het verouderde vereni gingsgebouw werd volgens de ge meente te weinig gebruikt om een grote renovatie rendabel te maken. De verenigingen hebben alternatie ve locaties toegewezen gekregen, zoals sporthal De Blikken. In juni kwam het Comité Behoud Arne met haar rapport 'Een twee de toekomst voor De Arne'. Vogel vereniging Zanglust haaldê zeshon derd handtekeningen op voor be houd van het verenigingsgebouw. Volgens wethouder Albert de Vries is die tweede toekomst'wat het college betreft niet haalbaar. „Het besluit om De Arne te slui ten was al genomen. Het was ook al in uitvoering; de verenigingen waren al verhuisd. We wilden wel kijken naar het plan van het comi té mits het budgettair neutraal zou zijn. Dat is niet het geval. Het kost de gemeente toch extra geld." Er wordt nu een nieuw raadsvoor stel gemaakt dat komende week wordt besproken in het college. In september mag de gemeenteraad er haar oordeel over geven. Martien Meedendorp van Vogel vereniging Zanglust en het Comité Behoud Arne houdt vooralsnog hoop dat een meerderheid van de raad stemt vóór openhouden van De Arne. „Er zijn toch partijen die er iets in zien, en niet alleen van wege de emotionele waarde." Het comité gaat de komende tijd de fracties nog eens benaderen. Meedendorp werkt intussen door aan de organisatie van de eerste vo geltentoonstelling buiten De Arne: in oktober in sporthal De Blikken. Hij ziet nu al problemen. „De hal is voor ons te groot, ook al is de af scheiding dicht. Het zal een pro bleem worden om de zaal goed op temperatuur te krijgen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 115