Dit bankje, en nergens anders zeelandI 23 Het Postkantoor MBSzhM g VERHUIZEN MET ZORG! 'Bedrijven, clubs en particulieren Borsele doet aangifte moeten AED beschikbaar stellen' computercriminaliteit Jan Stins 0113 22 22 20 zaterdag 18 augustus 2012 Vroeger zat de Postbank in het gebouw aan de Grote Markt. Toen de INC de Postbank overnam, verhuisde dat kantoor naar de Piet Heinstraat. Na twee jaar leegstand besloot Jerry van Zuijlen er een nieuw café te openen. Ouderen willen op 'hun' bankje blijven zitten voor het Postkan toor op de Grote Markt in Goes. De zitbank moet plaatsmaken voor een terras van een nieuwe horecagelegenheid: grand café Het Postkantoor. Een andere zit plaats is moeilijk te vinden. door Tom Kiel Ouderen praatten vrijdag ochtend met medewer kers van de gemeente Goes over hun favoriete zitplaats. Volgens de gepensioneerden is er een gemakkelijke oplossing. „Als je de bank 95 centimeter naar vo ren verplaatst dan is er plek voor het terras en voor de zitbank", zegt Ruud de Kubber. Ze willen niet ergens anders naar toe. Alle andere plekken op de Markt zijn ongeschikt. Twee zit- plekkcn moeten er blijven zodat op elk moment van de dag een bank in de schaduw staat. Dat is niet voor de luxe. Een aantal van de chillende bejaarden kampr met een ziekte waardoor ze weinig di rect zonlicht kunnen verdragen. De geboren Goesenaren wuiven de optie weg om een bankje voor de Coolcat, aan de andere kant van de Markt, te zetten. „Daar waai je weg!", roept Cory Vaas met haar Maltezer Dribbel op schoot. De oudere mensen die 'hun hele le ven hard hebben gewerkt aan het opbouwen van Goes', moeten plaats maken voor het terras van het nieu we grand café. foto Willem Mieras uurwerkmaker/ instrumentmaker •ypOR AL UW UUR\yj "lidJ3?e§|auratoren Nederland' VDOR^MENSEN DIE VAK' ZERK RESTAURATIES* DAMPLEIN 7. MIDDELBURG T. 0118-636635 De ouderen vinden het belachelijk vinden om de zitbank te verplaat sen. „Onze opa's en vaders zaten al op de bankjes op de Grote Markt en wij doen dat ook al ons hele leven." De bankzittende senioren vinden dat ze met de term 'hangouderen' onheus bejegend worden. „Wij zijn echt geen gajes dat hier enkel komt hangen. Wij zijn intelligente mensen die in hun hele leven hard gewerkt hebben. Wij komen hier sinds jaar en dag om de dage lijkse beslommeringen te bespre ken", zegt één van de ouderen. De rest knikt instemmend. Ze vertellen dat ze graag met de uitbater van het nieuwe ca fé willen praten over een mogelij ke uitkomst. Blijkbaar is er in de communicatie iets misgegaan. Jer ry van Zuijlen, eigenaar van hore- caketen Amadore, waar Het Post kantoor onderdeel van is, zegt na melijk dat hij daar helemaal niks op tegen heeft. „Tot een week gele den had ik geen weet van de ge voelens van de mensen op de Markt. Ik heb geen uitnodiging ge had om op vrijdagochtend te ko men praten over de situatie. Ik wil ook graag met een goede oplos sing komen", zegt Van Zuijlen. Toch houdt hij zich afzijdig van de discussie. „Ik heb een vergunning aangevraagd bij de gemeente Goes om een terras aan te mogen leg gen. Dat leek me het beste voor de nieuwe horecagelegenheid. Vol gens mij zei de gemeente toe dat daar een terras kon komen. Ik vind niet dat ik mee moet doen aan de discussie over waar het bankje geplaatst moet worden." POORTVLIET Veel activiteiten tijdens braderie Het activiteiten comité Poortvliet houdt vandaag de jaarlijkse zomer- markt. Deze braderie duurt van 10.00 tot 18.00 uur. In de Lange- straat vindt tevens een kinderbra derie plaats. Daar kan de jeugd zijn spullen verkopen. Ook de palingro kers zijn weer present. Vanaf 11.00 uur doen zij mee aan een paling- rookwedstrijd in de Noordstraat. Op het podium op de Markt vin den vanaf 14.00 uur demonstraties van dans en Zumba plaats. POORTVLIET Rommelmarkt Ontmoetingskerk De Ontmoetingskerk in Poortvliet houdt vandaag haar jaarlijkse rom melmarkt aan de Tolweg 2. Bezoe kers kunnen onder meer boeken, fietsen, meubelen, bloemen, plan ten en verse groenten kopen. Voor de kinderen zijn er allerlei spelle tjes. De opbrengt komt ten goede aan een zendingsproject in Ghana, het kerkelijk jeugdwerk en het on derhoud van de kerk. De markt duurt van 10.30 tot 15.00 uur. OOSTDIJK Bibliobus Oostdijk en Waarde tot eind 2013 De bibliobus blijft Oostdijk en Waarde tot zeker eind 2013 bezoe ken. Eerder dacht de gemeente het contract deze zomer te beëindigen, maar het lijkt het college niet reëel dat er nog dit jaar een alternatief voor het lezend publiek aangebo den kan worden. In 2014 krijgen de dorpen een 'plug-in-boekenuit- leen'. In Wolphaartsdijk stopt de bi bliobus per 8 oktober. Daar moe ten mensen voortaan naar de Bre de School. RILLAND Belgische inbrekers zijn aangehouden Twee mannen van 25 en 29 jaar uit Antwerpen (B) zijn vrijdag aange houden Op de Oude Rijksweg bij Rilland op verdenking van diverse inbraken. Tegen 15.00 uur was inge broken in een huis op de Lurpse- weg in Kapelle. Bij thuiskomst zag 'de bewoner een auto met Belgisch kenteken en twee mannen vertrek ken. Bij de aanhouding ontstond een file op de A58. Rond het duo zijn meer inbraken in onderzoek. GOES Groene gebied aan oostrand gaat open Wethouder de Bat en gedeputeerde van Heukelom openen donderdag 30 augustus het groene gebied aan de oostrand van Goes. Ze doen dat samen met de klankbordgroep, kin deren van basisscholen uit de om geving, inwoners en alle andere be trokkenen. Tijdens de opening wordt de nieuwe naam voor het ge bied bekend gemaakt Daar waren tientallen suggesties voor. door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen roept bezitters van een automati sche externe defibrillator (AED) op om deze beschikbaar te stellen voor algemeen gebruik. Wethou der Jan Oudesluijs vermoedt dat veel sportverenigingen, bedrijven en particulieren over zo'n appa raat beschikken. Een AED is een draagbaar toestel waarmee een gestoord hartritme bij mensen, middels een elektri sche schok, kan worden genormali seerd. De gemeente heeft in 2008 in alle kernen dergelijke apparaten opgehangen. Dat aantal wordt nu uitgebreid van 17 naar 24. Alle AED's komen in nieuwe kasten met een betere vochtregulering, zo dat ze langer meegaan. De gemeente hoopt dat met de ap paraten levens gered gaan worden. Sinds gisteren is ook in Tholen een sms-alarmeringssysteem ac tief Dat betekent dat mensen die het apparaat kunnen bedienen een tekstbericht op hun telefoon krijgen als in hun buurt iemand een hartaanval krijgt. Hoewel de 24 AED's die straks in de kernen hangen voor een goede dekking zorgen, roept de gemeen te bedrijven, verenigingen en parti culieren op om hun apparaat ook beschikbaar te stellen voor alge meen gebruik. „Hoe meer appara ten er zijn, hoe beter", stelt wet houder Oudesluijs. Hij verwacht veel respons. „Ik kan me niet voor stellen dat een bedrijf zegt: nee, hoor, dat apparaat is er alleen voor onze eigen mensen." Ondernemers, clubs en particulie ren kunnen zich aanmelden op de website www.hartveiligwonen.nl. Ze komen dan automatisch in het alarmeringssysteem terecht. In de meeste gevallen zullen de appara ten bij clubs en bedrijven binnen hangen en dus enkel beschikbaar zijn als er iemand aanwezig is. „Maar alles is meegenomen", zegt Oudesluijs. „Mocht iemand het ap paraat echter buiten in een kast willen ophangen, zodat het 24 uur beschikbaar is, dan zeggen we daar natuurlijk geen nee tegen." Momenteel zijn ongeveer zeshon derd mensen uit de gemeente be kwaam om een AED te bedienen. Dat is best veel, maar nieuwe men sen zijn nog welkom. Ze kunnen zich aanmelden via de genoemde website en zullen dan een cursus krijgen van de EHBO, het Rode Kruis of de Hartstichting. Deze drie partijen en de gemeente wer ken samen om het AED-netwerk op een goede manier in werking te krijgen en te houden. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele heeft vrijdagmorgen aangifte gedaan van computercriminaliteit. Het netwerk van de gemeente was eind vorige week besmet met een virus. We hebben behoorlijk wat schade geleden. Twee dagen geen netwerk en geen dienstverlening. Hoeveel de schade bedraagt moet de evalua tie nog uitwijzen", aldus een woordvoerder van de gemeente. De afgelopen week is met man en macht gewerkt om het netwerk schoon te krijgen en te houden. Op dit moment worden geen nieu we virusmeldingen meer gerappor teerd. Het virus bracht schade toe aan het netwerk door bestanden digitaal te vernietigen. Voor zover bekend zijn er geen bestanden ver loren gegaan. De beschadigde be standen konden uit de backup worden teruggeplaatst. Het gehele netwerk wordt nu extra gecontro leerd op 'verdachte' activiteiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 113