Plan voor zuinige school 22 Groenlinks kandidaat heeft verkiezingshotline Zomeractie! 2,- 1,- korting Pieter Wïlleboer zaterdag 18 augustus 2012 Brede School moet in 2015 klaar zijn door Nadia Berkelder KAPELLE - De nieuwe Brede School aan de Vroonlandseweg in Kapelle moet in zijn eigen energie gaan voorzien. Tenminste: als de gebrui kers en de gemeenteraad het daar over eens worden, want dat maakt de school wel bijna een miljoen eu ro duurder. Daar staat tegenover dat de ener- gielasten voor de scholen beperkt worden tot nul, zegt wethouder Leo Kosten (onderwijs, SGP). „De gebruikers hebben het voordeel dat ze geen energielasten moeten betalen. Dan praat je in het geval van scholen al snel over 50.000 eu ro. De gemeente doet daarvoor na tuurlijk wel een grotere investe ring; we moeten het eens worden met de scholen over de verdeling van de kosten." Inclusief de investering in de ener gie kost de Brede School in Kapel le de gemeente tien miljoen euro. Het gebouw biedt straks onderdak aan basisschool 't Honk en De Moolhoek, kinderopvang Kibeo, de bibliotheek en fysyotherapeut Van Loo, Logopedist Aarts, de GGD en het Centrum voor Jeugd en Gezin. door Nadia Berkelder Garel Bruring uit Goes is kan didaat-Tweede-Kamerlid voor GroenLinks. Vanaf maandag plakt zijn telefoon conti nu aan zijn oor. Wie vragen heeft over verkiezingen of over Groen Links mag hem bellen op 06 - 5746 7734- De PZC doet alvast een poging, op zijn reguliere nummer. U neemt niet op! „De telefoon gaat maandag pas aan." Waarom doet u dit? „Omdat mij blijkt dat heel veel mensen vragen hebben over de verkiezingen. De makkelijkste ma nier om vragen te stellen is even bellen. Vandaar." U bent één van de meest fanatie ke twitteraars van Zeeland. Is dat niet voldoende? „In 140 tekens, de omvang van een tweet, kun je niet zoveel kwijt. Twitter is niet echt een medium voor discussie. Je stelt een vraag, krijgt antwoord, stelt weer een vraag: dat schiet niet op. Bellen is dan eenvoudiger. Overigens mo gen mensen mij op Twitter ook ge woon vragen stellen hoor. Bent u niet bang dat er mis bruik wordt gemaakt van uw verkiezingshotline? „Nee, waarom? Als ik ga slapen, zet ik mijn voicemail aan, dan bel ik later terug. Dus van nachtelijke telefoontjes heb ik geen last." Uw telefoonnummer is makke lijk te vinden, mensen kunnen u toch altijd al bellen? „Ik heb het vermoeden dat het voor veel mensen een drempel is: je moet het nummer eerst opzoe ken en dan nog bellen." Wanneer gaat de telefoon aan? „Maandag, ergens in de loop van de ochtend." STooiirion tioE$rf!>©PiSEii Tegen inlevering van deze (originele) adv.: Dagkaart 3e klasse voll. traject: Volw. 9,- i.p.v. 11,-, kind (4-12) 4,50 i.p.v. 5,50. Max. 4 pers. per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2012. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl SeS0SesXSfXKSG3UX&7^B. 'Ik ben voor de oorlog geboren in Goes. Ik heb de dc dinsdag nog op de Grote Markt meegemaakt. Al wi ik toen niet dat het dinsdag was. Na al die tijd op a Markt zou ik weg mij zijn daar de 2 De Brede School in Wolphaarts- dijk, die deze week in gebruik ge nomen werd, kostte 3,4 miljoen euro: bijna drie keer zo weinig. „Dat komt omdat Wolphaartsdijk een veel kleiner dorp is", aldus Kosten. „Kapelle is - afgezien van de steden - één van de grootste dorpen van Zeeland; de school krijgt straks vijf- tot zeshonderd leerlingen." Het is nog niet duidelijk hoe de energie bespaard en opgewekt kan worden, zegt Kosten. „Er zijn voor beelden van scholen die al zo wer ken. Je kunt denken aan zonnecel len of warmtepompen, maar ook aan bijvoorbeeld de oriëntatie van het pand op de kavel: als je de ra men richting het zuiden richt scheelt dat met verwarming." De bouw van de school is ver traagd door problemen bij de ver werving van de grond. Uitwijken naar de Zuidhoek bleek geen optie na verzet van de scholen; uiteinde lijk is deze zomer alsnog overeen stemming bereik over de aankoop van de grond aan de Vroonlandse weg. Kosten denkt dat de school over drie jaar open kan. De ge meenteraad bespreekt de plannen op 28 augustus. Op 18 september valt een besluit. Verkeerscontrole Kans OD Skatepark tew©rt piiffïii twaalf mine op Heinlcenszand Is klein KORTGENE - Een verkeerscontrole op Noord-Beveland heeft de poli tie en de belastingdienst donder dag bijna twaalfduizend euro opge leverd. De controle vond plaats tussen 14.00 en 23.00 uur op de ie Delta weg en de Oost Westweg. In totaal 7254 voertuigen passeerden de scanauto. De apparatuur scant ra zend snel de kentekenplaten. De scan leverde 71 'hits' op maar door de verkeersdrukte werden 58 automobilisten aangehouden. Ne gen personen bleken nog een boe te open te hebben staan. Dat lever de 794,51 euro op. Verder zijn be keuringen uitgeschreven voor een groot aantal andere zaken. Door de belastingdienst is 10.664 euro geïnd. Er zijn 31 beslagen gelegd. Zeven auto's en één aanhangwa gen zijn geconfisceerd en afgeta keld. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De skatebaan bij het gemeentehuis in Heinkens- zand blijft vooralsnog beperkt tot een halfpipe. De gemeente heeft geen geld voor de aanleg van een skatepark. Het park is een wens van een aantal jongeren in Hein- kenszand dat begin dit jaar een ac tie begon voor de aanleg ervan. De plek bij het gemeentehuis, waar de halfpipe al staat, was in beeld, maar dat is een van de zoek- gebieden van de nieuwe super markt. Als zich een concrete kandidaat aandient komt de tweede super markt bij de Stenevate. Een aantal locaties is in beeld. Een van die locaties is het terrein van de scoutingvereniging. De scou ting is bereid te verhuizen naar de overkant van de straat. De gemeente zoekt nog wel naar een andere geschikte plek voor het skatepark maar de kans dat deze voorziening er daadwerkelijk komt, is klein. „We zoeken naar een andere locatie maar de ruimte is beperkt en we hebben geen geld", aldus een woordvoerder. De jonge skaters vonden de speel tuin bij de Ganzestraat een ge schikte plek. In deze speeltuin is echter geen plaats voor een skatebaan, liet het bestuur van speeltuinvereniging 't Zandkasteel eerder weten. In een nieuw plan voor deze speeltuin is een pannaveldje voorzien. Deze speeltuin staat hiermee vol en bovendien staan de huizen te dicht bij de speeltuin. De gemeente Borsele wil een skate baan alleen op een plek waar in een omtrek van vijftig meter geen huizen staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 112