Eisen aan alcohol op evenementen BEVELANDEN/THOLEN Klaar voor de Yerseker Vlaggetjesdag almanak Samenwerking ZATERDAG 18 augustus 2012 21 Zitbank Markt Goes wijkt voor terras 22 Zeeuwse gemeenten stellen voorwaarden om jonge jeugd te beschermen door Nadia Berkelder GOES - Evenementen in Zeeland mogen volgend jaar alleen nog al coholhoudende drank verkopen als ze zich houden aan strengere al- coholregels: de Zeeuwse overhe den willen voorkomen dat kinde ren die jonger zijn dan zestien jaar alcohol drinken. Als het mogelijk is, moeten evene menten waar alcohol geschonken wordt gaan werken met polsband jes waaraan direct te zien is hoe oud iemand is. Er mag geen alco hol meer verkocht worden aan mensen die drank doorgeven aan te jonge kinderen; jongeren die nog geen zestien zijn, mogen zelf niet achter de biertap; sterke drank is helemaal verboden en er moet alcoholvrije drank te krijgen zijn. Mobiele tappunten, zoals bij voorbeeld een biertap in een soort rugzak, zijn verboden. De nieuwe strengere eisen sluiten aan bij de Zeeuwse campagne 'Laat ze niet verzuipen', die erop gericht is alcoholmisbruik en -ge bruik bij jongeren terug te drin gen. De campagne is eind 2010 be gonnen nadat duidelijk werd dat jongeren op steeds jongere leeftijd gaan drinken en ook steeds meer drinken. Alcohol kan schade ver oorzaken aan onder meer de herse nen van jongeren. Normaal gesproken mogen er bui ten café's, discotheken, restaurants en sportkantines - die een vergun ning hebben - geen drankjes met alcohol worden verkocht. Wie een evenement organiseert, bijvoor beeld een braderie, een popfesti val, een jaarmarkt of kermis en drank wil schenken, moet een ont heffing aanvragen bij de gemeente. De burgemeester verleent zo'n ont heffing en mag er ook voorwaar den aan verbinden. Voor jongeren is de drempel om bij evenementen alcohol te kopen veel lager dan bij de reguliere hore ca: je loopt er makkelijker binnen en het toezicht is er bovendien veel minder streng. In de gemeen teraad van Reimerswaal worden de nieuwe regels deze maand be sproken. „Ook landelijk wil men de regels voor de verstrekking van alcohol aan jongeren verscher pen", zegt burgemeester Jan Huis man van Reimerswaal. „Wij lopen daar als gemeenten nu wat op vooruit." In Reimerswaal zijn 2010 31 en in 2011 veertig ontheffingen verleend voor de verkoop van alco hol. De nieuwe regels gaan als het goed is, per volgend jaar in. YERSEKE - De kermis staat, de terrastenten zijn ingericht, de dranghekken staan op de pak en de bassins waarin straks de mosselper celen worden nagebootst staan opgesteld: vrij dagmiddag konden de vrijwilligers en mede werkers van Mosseldag even uitblazen bij de gepavoiseerde schepen aan de Yerseker haven kade voor de drukte van het grootste evene ment van het schelpdierendorp vandaag los barst. Het wordt een tropische editie, maar er wordt geen mossel minder om gekookt en ge bakken dan andere jaren. Dit jaar zijn er zelfs weer gratis mosselen - voor de kinderen dan. De mosselproducenten delen pluchen mossel knuffeltjes uit. www.mosseldagyerseke-nl. foto Willem Mieras YERSEKE Buslijn 27 en 37 rijden nieuwe route De gemeente Reimerswaal heeft met vervoersmaatschappij Con- nexxion de route van buslijn 27/37 Yerseke-Goes gewijzigd. Er komt een extra halte bij zorgcentrum Moerzicht. De route loopt over de Damstraat-Molenlaan-Breeweg-Ho- geweg-Zweedijkseweg-Grintweg-L angeville-Marijkelaan-Molen- laan-Damstraat. In december rij den de buslijnen de nieuwe route. LEWEDORP Laptops gestolen bij inbraak in Lewedorp In een woning op de Postweg in Le wedorp is vrijdagochtend ingebro ken. Daarbij werd een ruit gefor ceerd en de woning werd door zocht. De bewoners missen drie laptops, sieraden, kleding, drie ca mera's, een iPad en een nog onbe kend geldbedrag. Ook in Middel burg was het raak: uit een woning in De Weerhaan werden sieraden en geld gestolen. Kunstspoor op Noord-Beveland Tip? redactie@pzc.nl Vanaf 11.00 uur opent Kunstspoor 2012: lokale kunstenaars tonen van daag en morgen werk verspreid over Noord-Beveland, met gastkun- stenaars als twee kunstenaressen uit het Franse St. Donat sur V Her- basse in Galerie Kats en Appel en Corneille in de Katse kerk. Zater dag 25 en zondag 26 augustus is Kunstspoor ook te volgen. www.kunstspoor.nl De PZC en Omroep Zeeland werken in verkiezingstijd samen. Gebroeder lijk interviewen zij vooraanstaande politici, die de provincie aandoen om hun partij te promoten. Die inter views worden live via internet uitge zonden. Een Bevelandse verslaggever van de omroep kon de samenwer king wel waarderèn, al voelde het nog wat vreemd aan. Zeker toen in afwachting van het interview met Alexander Pechtold (D66) op de web site van de PZC ook het nieuws van de omroep was te zien. „Voor het nieuws van Omroep Zeeland gaat u naar de site van de PZC", twitterde hij. Een Zeeuws-Vlaamse verslagge ver van de PZC diende hem van re pliek. „Geen probleem, hoor. Al jullie nieuws hebben wij toch al gehad."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 111