Beland 125 GroenLinkser start verkiezingshotline Borsele doet aangifte computercriminaliteit 'Toename van vossen is zorgelijk' Scooterrijder gewond geraakt Autocross op andere locatie zaterdag 18 augustus 2012 De akkerdistel (Cirsium arvense) is de in Nederland meest voorkomende vederdistel. De soortaanduiding arvense betekent akker. De Nederlandstalige naam komt dus overeen met de botanische naam. HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele heeft vrijdagmorgen aangifte gedaan van computercriminaliteit. Het netwerk van de gemeente was eind vorige week besmet met een virus. We hebben behoorlijk wat schade geleden. Twee dagen geen netwerk en geen dienstverlening. Hoeveel de schade bedraagt moet de evalua tie nog uitwijzen", aldus een woordvoerder van de gemeente. De afgelopen week is met man en door Romain van Damme TERNEUZEN - Het aantal vossen in Zeeuws-Vlaanderen neemt gestaag toe. In een rapport dat eind augus tus verschijnt, staat dat het aantal vossen met maar liefst twintig pro cent is gestegen. Er is weinig tegen te doen. Vorig jaar liepen er ongeveer 550 vossen rond in Zeeuws-Vlaande ren. Dat zijn er volgens de recent ste tellingen inmiddels al meer dan zeshonderd. De gegevens zijn aangedragen door de telteams van Zeeuws-Vlaamse Wildbeheereen- heden. De stijging heeft, aldus Wim van Remortel van het team Vossen Coördinatie Zeeuws-Vlaan deren, grote gevolgen voor de vo gelstand. Op de bodem broedende vogels als weidevogels zijn gemak kelijke prooien voor vossen. „In heel Zeeuws-Vlaanderen zie je dat, ook in het Verdronken Land van Saeftinghe." De Wildbeheereenheden kunnen weinig doen tegen de groeiende vossenstand, omdat de jacht op vossen is ingeperkt. „De vos mag het hele jaar bejaagd worden, maar niet 's nachts met kunstlicht. Terwijl het een nachtdier is. De provincie Zeeland geeft geen ver gunning voor het jagen met kunst licht. Logisch dat het aantal vossen dan stijgt", zegt Van Remortel. In onder meer Zuid-Holland en Overijssel mag wel 's nachts met kunsdicht worden gejaagd. Van Re mortel: „In die provincies is het aantal vossen aanzienlijk terugge drongen en is er weer evenwicht in de natuur. Zolang er in Zeeland niet met kunstlicht mag worden gejaagd, zal het aantal vossen blij ven toenemen." Het team Vossen Coördinatie ZeeuwsVlaanderen vreest dat het niet lang meer duurt voordat ZeeuwsVlaanderen veel meer vossen telt dan het gebied ei genlijk kan herbergen. macht gewerkt om het netwerk schoon te krijgen en te houden. Op dit moment worden geen nieu we virusmeldingen meer gerappor teerd. Het virus bracht schade toe aan het netwerk door bestanden digitaal te vernietigen. Voor zover bekend zijn er geen bestanden ver loren gegaan. De beschadigde be standen konden uit de backup worden teruggeplaatst. Het gehele netwerk wordt nu extra gecontro leerd op Verdachte' activiteiten. door Nadia Berkelder Carel Bruring uit Goes is kandidaat-Tweede-Ka- merlid voor GroenLinks. Hij staat op de 25ste plaats op de kieslijst. Vanaf maan dag plakt zijn telefoon continu aan zijn oor. Wie vragen heeft over ver kiezingen of over GroenLinks mag hem bellen op 06 - 5746 7734. De PZC doet alvast een poging, op zijn reguliere nummer. U neemt niet op! „De telefoon gaat maandag pas aan." Waarom doet u dit? „Omdat mij blijkt dat heel veel mensen vragen hebben over de verkiezingen. De makkelijkste ma nier om vragen te stellen is even bellen. Vandaar." U bent één van de meest fanatie ke twitteraars van Zeeland. Is dat niet voldoende? „In 140 tekens, de omvang van een tweet, kun je niet zoveel kwijt. Twitter is niet echt een medium voor discussie. Je stelt een vraag, krijgt antwoord, stelt weer een vraag: dat schiet niet op. Bellen is dan eenvoudiger. Overigens mo gen mensen mij op Twitter ook ge woon vragen stellen hoor. Bent u niet bang dat er mis bruik wordt gemaakt van uw verkiezingshotline? „Nee, waarom? Als ik ga slapen, zet ik mijn voicemail aan, dan bel ik later terug. Dus van nachtelijke telefoontjes heb ik geen last." Uw telefoonnummer is makke lijk te vinden, mensen kunnen u toch altijd al bellen? „Ik heb het vermoeden dat het voor veel mensen een drempel is: je moet het nummer eerst opzoe ken en dan nog bellen." Wanneer gaat de telefoon aan? „Maandag, ergens in de loop van de ochtend." KOUDEKERKE - Een 19-jarige man uit Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrijdag gewond ge raakt bij een eenzijdig ongeval op de Zwaanweg in Koudekerke. De man van de weg en reed tegen een boom. Hij is door personeel van de ambulance en traumahelikop ter behandeld en met hoofd- en rugklachten overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. hoofdplaat - Stichting Autocross Zeeland heeft de wedstrijd van vandaag noodgedwongen moeten verplaatsen van Cadzand naar Hoofdplaat. De boer van het land waarop de cross zou worden verre den wil een gewas langer op zijn akker wil laten staan. In overleg met de gemeente Sluis is het ge lukt een andere locatie te vinden, de Oostlangeweg bij Hoofdplaat. Langs de Krooneveldweg in Middelburg staan volop akkerdistels. foto René Schrier Doormanstraat 10 Koudekerke Ruime tussenwoning met garage gelegen op dorpscentrum. 5 automi- JSÜÊ nuten van het strand en de a*.p''Tl "'i voorzieningen van zowel I - Middelburg als Vlissingen. ij 'k*- Deze woning is luxe afge- - -1- werkt met o.a volledig -Ijsdj kunststof kozijnen.iuxe keu ken eh badkamer Vraagprijs 159.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 105