Meer kansen Dorpshuis Ouwerkerk SCHOUWEN-DUIVELAND 'Als hij op maximale snelheid rijdt, houd je 'm niet bij' almanak Samenwerking ZATERDAG 18 augustus 2012 21 Renovatieplan Bruinisse oogst applaus 22 Dorpsraad krijgt 15.000 euro van Oranjefonds door Ali Pankow OUWERKERK - Het Oranjefonds heeft een aanvraag voor subsidie van de dorpsraad Ouwerkerk geho noreerd met 15.000 euro. Dat be drag is bestemd voor renovatie en een gedeeltelijk nieuwe inrichting van Dorpshuis 't Trapgeveltje. „Wij hadden wel goede hoop op een bijdrage, maar het is toch een verrassing dat dit bedrag nu echt is toegekend", zegt voorzitter Peter Vijverberg van de dorpsraad. Hij laat weten dat met dit geld het dorpshuis nog aanzienlijk beter kan worden opgeknapt dan aan vankelijk mogelijk leek. „Dat ver groot ook weer de kans voor meer activiteiten", zegt Vijverberg. Zo krijgt de grote zaal een schilder beurt en wordt de kleine vergader ruimte ingericht als een soort huis kamer als ontmoetingsplek bij in loopochtenden. „Dat zaaltje doet nu ook dienst voor opslag, maar daar gaan we op de zolder ruimte voor maken." Vijverberg is ook blij met de bereidheid van eigenaar en verhuurder Zeeuwland de kosten en de werkzaamheden voor ver bouwing van de keuken voor zijn rekening te nemen. Dat karwei is inmiddels begonnen. De leden van de dartvereniging ne men zelf hun lokaal op de boven verdieping onder handen, zodat de kosten binnen de perken blij ven. De dorpsraad zelf investeert circa vijfduizend euro in de volledi ge opknapbeurt. Het dorpshuis van Ouwerkerk be hoort niet tot de stichting 'Dorps- en gemeenschapshuizen Schou- wen-Duiveland'. De inwoners van Ouwerkerk besloten vorig jaar tij dens een openbare vergadering van de dorpsraad dat het dorps huis zelfstandig moet blijven. „Dat valt in de praktijk,knap te gen. Tenminste, het vergt heel veel werk voor de dorpsraad, kan ik constateren nu we zo'n anderhalf jaar bezig zijn", zegt de voorzitter. Volgens hem is die inzet wel een :^<v".-v^^z^x<fyA<>zcr^^i:ü^s^t^:zc^5sssssü^S6S6WSsas^sssssssssss5SSSSsaiecs& bewuste keuze, want het dorps huis geldt als belangrijke voorzie ning. De exploitatie van de bar is uitbesteed aan Johan van Dongen, dorpsbewoner met professionele horecaervaring. Vijverberg verwacht dat renovatie en inrichting half december klaar zijn. Hij hoopt het vernieuwde dorpshuis tijdens de nieuwjaarsre ceptie breeduit te kunnen tonen. In de tussentijd zullen de vaste ge bruikers gewoon terecht kunnen, zij het soms met wat overlast. P ip 1 g| BROUWERSHAVEN - Dijken maaien met een op afstand bedienbare maaier. Het lijkt een re laxed werkje, maar volgens Joost Veerresen van Wouts Groenprojecten uit Hoogerheide valt dat wel mee. „Je loopt er toch een hele dag achteraan." In opdracht van de gemeente Schouwen-Duiveland onderhoudt hij enkele dijken in de gemeente waar een tractor met maaiarm niet zo gemakkelijk bij kan, zoals de Noordwal in Brouwershaven. „Deze machine gebruik ik vandaag voor het eerst. Een soort testrit zou je kunnen zeggen." De maaier be schikt over rupsbanden die hellingen aan kan tot 55 procent. „Snel is hij ook. Als hij op maximale snelheid rijdt, houd je hem niet bij." foto Dirk-Jan Gjeltema BROUWERSHAVEN Inbrekers maken geld buit op camping Inbrekers hebben donderdag tus sen 19.10 en 20.15 uur hun slag ge slagen op een camping aan de Schouwsedijk in Brouwershaven. Terwijl het nog volop licht was, for ceerden ze een raam waardoor ze de woning - die tevens dienst doet als campingreceptie - konden door zoeken. De inbrekers vonden daar geld. Hoeveel ze hebben buitge maakt, weet de politie niet. BURGH-HAAMSTEDE Diefstal op recreatieterrein Op een recreatieterrein aan de Wes- terseweg in Burgh-Haamstede zijn in de nacht van donderdag op vrij dag diefstallen gepleegd. Uit een boot werden een benzinetank met inhoud en twee duikhorloges ge stolen. De boot stond op een aan hanger op het terrein. Verder zijn uit voortenten van ver schillende caravans elektronica, geld en autosleutels gestolen. AAGTEKERKE Na diefstal ook foto's overleden kind weg Uit een woning aan de Prelaatweg in Aagtekerke zijn donderdagmid dag tussen 13.30 en 15.00 uur diver se spullen weggenomen. De hele woning is doorzocht, waarna on der meer een laptop en een fotoca mera zijn meegenomen. Vooral de camera is voor de bewoners van grote emotionele waarde, omdat die nog foto's bevat van hun on langs verleden kleinzoontje. De PZC en Omroep Zeeland werken in verkiezingstijd samen. Gebroeder lijk interviewen zij vooraanstaande politici, die de provincie aandoen om hun partij te promoten. Die inter views worden live via internet uitge zonden. Een Bevélandse verslaggever van de omroep kon de samenwer king wel waarderen, al voelde het nog wat vreemd aan. Zeker toen in Tip? redactie@pzc.nl afwachting van het interview met Alexander Pechtold (D66) op de web site van de PZC ook het nieuws van de omroep was te zien. „Voor het nieuws van Omroep Zeeland gaat u naar de site van de PZC", twitterde hij. Een Zeeuws-Vlaamse verslagge ver van de PZC diende hem van re pliek. „Geen probleem, hoor. Al jullie nieuws hebben wij toch algehad."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101