zeeland naz mer festival PZC DfIMEII Bank -iroLoterij Strides VOORSTELLINGEN SEIZOEN 2012/2013 wordt mede mogelijk gemaakt door Zeeland Nazomerfestival wordt georganiseerd door: theaterproductiehuis zeelandia Subsidiënten Raad van Toezicht, directie en medewerkers van Theaterproductiehuis Zeelandia: Ministerie van Onderwijs, Cultuur en PfOVinciö Z66l3nd Wetenschap ÜVSBfonds sns rsaal 9 p8kcs Mediapartners Sponsors waterbedrijf omroep zeeiand T» zeeland seaports VRIEND SCHAP Zijn het ministerie van OCW, de provincie Zeeland en de gemeente Middelburg zeer erkentelijk voor de subsidie die zij ontvangt, Waarderen bijzonder de ondersteuning-van Delta Zeeland Fonds, Fonds voor Cultuurparticipatie en familiefonds Flurgronje, Stichting Moerman Promotie Vlissingen, VSBFonds, SNS Reaal Fonds en Jaar van het Water, Beseffen de waarde van onze mediapartners Omroep Zeeland en de PZ.C, Zijn overtuigd van het feit dat de substantiële bijdragen van DOW, Zeeland Seaports, Westerscheldetunnel, Evides, café- restaurant Vriendschap en de gemeenten Schouwen-Duiveland, Veere en Vlissingen in 2012 voor een bijzonder programma hebben gezorgd, Zijn van mening dat zonder de ondersteuning van DeltaSafe Security, de Drvkkery, Frisbee, Schelde Damen, en Vereniging Ondernemers Middelburg en een aantal onderdelen van het festival niet te realiseren valt, Zijn content met de bijdragen, in welke vorm dan ook, van Adriaanse van de Weel Advocaten, Bandstafette, Bouman Kantoor Totaal, Citybloem, DRV Accountants en Belasting-adviseurs, Haar van Boven/Zij van Beneden, Fleineken Brouwerijen, Köller Advocatenkantoor, POPAANZEE, Seventy Seven, Scoop, Smit Interieurbouw en Advies, Taxicentrale Renesse, Weekblad Bode, Industrieel Museum Zeeland, Nationaal Voetbalmuseum/ Voetbal Experience, Delta-Rent, Met dank aan: adverteerders festival krant, omwonenden Abdij, gemeente Terneuzen, Lex de Meester, het Minïtheater, Theaterverkoop Zeeland, Schouwburg Middelburg B.V, Zeeuws Archief, Rasa, De VeyMestdagh, Werkgroep Industrieel Erfgoed Zeeland, vrijwilligers Zeeland Nazomerfestival en iedereen die wij vergeten zijn of die komen na verschijning van deze krant. Van 4 tot en met 8 september wordt de productie opgevoerd in het DeLaMar Theater in Amsterdam. In Am Ziel (De Bestemming! bereiden een moeder en dochter zich voor op het vertrek naar hun zomerhuis aan de Nederlandse kust. Deze jaarlijks terugkerende reis wordt gekenmerkt door rituelen. Maar dit keer is het anders, want in een impuls nodigde de moeder de gevierde 'dramatische' schrijver van het succesvolle toneelstuk Redde wie zich redde kan uit. Am Ziel is geschreven doorThomas Bernhard (1931-1989), die wordt beschouwd als een van de belangrijkste Oostenrijkse toneelschrijvers van na de Tweede Wereldoorlog. In de pers "Schrijver Crunberg en regisseur De Rijke maken toneel geschiedenis." (Kester Freriks in NRC Handelsblad) "Crunberg laat schrijver en acteur versmelten." (Hein Janssen in De Volkskrant) "Een magistrale tekst tot leven gewekt" (Willem Nijssen in PZC) tekst Thomas Bernhard vertaling Tom Kleijn regie Judith de Rijke spel Raymonde de Kuyper (moeder), Gusta Geleijnse (dochter), Arnon Grimberg (schrijver), Myrthe Burger (dienstmeisje) Tournee van 21 november 2012 tot en met 16 februari 2013. Met Coupure schreef Heieen Verburg een zachtaardig stuk over de harde werkelijkheid, een aangrijpend verhaal over littekens die nog elke dag pijn doen. Het is een fictief dubbelportret - anno 2012 - van een man en een vrouw die slachtoffer werden van de Watersnoodramp. Het is al zo lang geleden, die ramp van 1953. Die dag waarop zij haar kind verloor en hij een beslissing nam die hem zijn leven lang zou blijven achtervolgen. Zij hebben beiden verschrikkelijk hun best gedaan dat ene kleine grote stukje uit hun leven te knippen. Om te vergeten of juist niet te vergeten. Het is ze niet gelukt. Natuurlijk niet. Het leven laat zich niet knippen. En nu ontmoeten ze elkaar bij de bushalte. De man en de vrouw. Begin 2013 is het zestig jaar geleden dat de Watersnoodramp in Zuidwest-Nederland plaatshad. Het is daarom dat deze bijzondere voorstelling doorTheaterproductïehuis Zeelandia opnieuw wordt geproduceerd. idee Bram Kwekkeboom tekst Heieen Verburg regie Stefan Perceval spel Bram Kwekkeboom en Marlies Hamelynck zeeuwse invalshoek Theaterproductiehuis Zeelandia maakt voorstellingen met een Zeeuwse invalshoek en wil daarmee een authentieke en vernieuwende bijdrage leveren aan de productie van theater in het Nederlands taalgebied. participatie Zeelandia wil het publiek voor theater in de regio vergroten door professioneel theater dichter bij de mensen te brengen. Dit betekent in de praktijk dat de voorstellingen niet alleen in de schouwburgen staan, maar ook in dorpshuizen en andere (kleine) zalen. subsidie Theaterproductiehuis Zeelandia krijgt tot en met 2012 subsidie van het ministerie van OCW. Voor de periode 2013 - 2014 ontvangt Zeelandia subsidie in het kader van de Deelregeling meerjarige activiteitensubsidies Fonds Podiumkunsten. info/speellijsten: www.theaterzeelandia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 100