6| rinneniand Veel gehandicapte kinderen thuis Blfstandtrekkers laks omdat schoolbus Is wegbezuinigd bij zoeken van baan Ouderwets zeilen Politie haalt meisjes (7 en 8) uit snikhete auto BOEK ONLINE of bel 0900-9697 .5cPm KRAS.N L vrijdag 17 augustus 2012 den haag - Ouders van gehandi capte kinderen komen ernstig in de problemen nu gemeenten ver der bezuinigen op het vervoer naar school. Diverse kinderen zitten daardoor thuis en ouders moeten minder gaan werken. „Gemeenten realise ren zich veel te weinig dat dit de gevolgen zijn van hun beleid", zegt de woordvoerder van de Chro nisch zieken- en gehandicapten raad CG. Gemeenten hebben de wettelijke plicht om het vervoer voor kinde ren naar school te regelen als die meer dan twee kilometer van hun woning ligt. In de praktijk gaat het vooral om li chamelijk en geestelijk gehandicap te jongeren. Maar ook kinderen van wie de ouders bezwaar maken tegen de richting of levensbeschou wing van de dichtstbijzijnde school maken gebruik van het ver voer. Hieronder valt ook de Vrije School. Scholen met een bepaalde lesmethode, zoals Montessori en Dalton horen daar niet toe. „Ge meenten hebben deze verplich ting doorgaans ruim geïnterpre teerd, ze deden meer dan strikt noodzakelijk is", stelt de woord voerder van de Vereniging Neder landse Gemeenten (VNG). „Ze krijgen nu echter minder geld van de rijksoverheid en kunnen hun taak daardoor niet meer zo 'luxe' uitvoeren." In totaal gaat het om ongeveer honderdduizend kinderen. Vol gens een ruwe schatting van de Vereniging Nederlandse Gemeen ten kost het aangepast vervoer als busjes en taxi's jaarlijks 225 mil joen euro. In het gemeentefonds is voor dit speciale leerlingenvervoer zo'n 150 miljoen euro beschikbaar. In de praktijk betekent dit dat een gemeente meer en meer bekijkt wat een leerling aan kan. In naar schatting zo'n honderd ge meenten leidt dit ertoe dat een kind niet meer met een speciaal busje wordt opgehaald, maar de stadsbus moet nemen of naar een dichterbij gelegen school moet. „Het gevolg is dat menig kind al moe op school aankomt of op een school terecht komt die niet bij hem of haar past", stelt de woord voerder van Chronisch zieken- en gehandicaptenraad CG. De woordvoerder: „De normale si tuatie is daarom beslist geen luxe. Ieder kind heeft er recht op om naar school te kunnen en daar on derwijs te krijgen dat bij hem of haar past." den haag - Bijstandontvangers denken te vrijblijvend over de solli citatieplicht. Volgens een onder zoek van het ministerie van Socia le Zaken vindt 43 procent het voor al belangrijk dat ze 'zin hebben' in werk dat hun wordt aangeboden. Bijna de helft (49 procent) vindt dat een baan geen lange reistijd mag hebben. Ook zien ze tijdelijk werk niet voor vol aan. Staatssecretaris Paul de Krom vindt dat er een cultuuromslag no dig is bij bijstandontvangers, maar ook bij gemeenten en werkgevers. Uit het onderzoek komt naar vo ren dat gemeenten bijstandsgerech tigden te weinig achter de broek zitten bij het zoeken van een baan. „Sociale diensten moeten bij standsontvangers meer stimuleren tijdelijk werk aan te pakken", schrijft De Krom. „tijdelijk werk is altijd beter dan een uitkering." Vol gens de bewindsman moeten bij standsontvangers beseffen dat ze verplicht zijn aan de slag te gaan als ze dat kunnen. „Sociale dien sten handhaven die verplichting te weinig. Dat moet veranderen." Nog niet de helft van de bijstands ontvangers heeft de indruk dat de gemeente controleert of ze vol doende solliciteren, slechts 14 pro cent heeft wel eens een waarschu- wing of sanctie gehad. Dat er kans is op het vinden van laagge- oi schoold werk blijkt volgens De Krom uit het feit dat er 300.000 Midden- en Oost-Europeanen der gelijke banen vervullen. Van de va catures voor laaggeschoold werk wordt 58 procent ingevuld door uitzendbureaus. Een derde van de bijstandontvangers staat bij een uitzendbureau ingeschreven. ENKHUIZEN - Twee Barentsz scheepsboten zijn onderweg van het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen naar Harlingen. Met de oversteek wordt een belangrijke tocht uit de Nederlandse maritieme geschiedenis herdacht: die van Willem Barentsz en zijn bemanning in 1597. De boten worden bemand door studenten en scholieren uit Groningen. foto Jerry Lampen/ANP tilburg - Twee meisjes van 7 en 8 jaar zijn woensdagmiddag op de Ringbaan Zuid in Tilburg door een baliemedewerkster van de po litie uit een snikhete in de volle zon geparkeerd staande Audi ge haald. De kinderen waren nat van het zweet. De portieren waren af gesloten, de ramen stonden maar een paar centimeter open. Op aan wijzing van de politiemedewerk- ster kon een van de meisjes het portier openen. De kinderen ver- telden dat ze al 45 minuten in de auto zaten, ze durfden daar niet uit te gaan omdat hun moeder dan boos zou worden. Ze werden opgevangen op het politiebureau, waar ze afkoelden en drinken kre gen. Na een kwartier kwam de moeder van één van de meisjes naar het bureau. Zij vertelde dat ze wat af moest geven, maar dat dit 4 uitgelopen was. Individuele reizen Groepsreizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservdringskostèn eh Calamiteitenfonds alléén vertrek 12 september exclusieve vluchten voor KRAS.NL 11-daagse reizen tegen bodemprijzen eerst stemmen, dan op vakantie! eenmalige actie, OP=OP! waarom zou je meer betalen Voordeelreis Venetiaanse Rivièra 399 Verblijf in Lido di Jesolo, op 50 m van het zandstrand! incl. vlucht, transfers, verblijf en ontbijt Zie www.kras.nl/38583 Fly-drive Venetië omgeving Deluxe 599 Verblijf in 4-sterren designhotel! •incl. vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto Zie www.kras.nl/38382 Fly-drive Venetië Toscane 599 Inclusief 4 nachten aan het Gardameer! incl. vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto Zie www.kras.nl/38587 Rondreis Adriatische kust/Venetië Florence 499 2-daagse excursie Rome mogelijk! incl. vlucht, transfers, ontbijt, NL-sprekende reisleiding en excursies Ziewww.kras.nl/38584 Rondreis Venetië, Florence Cinque Terre 599 Met o.a. Bologna, Lucca, Pisa, Gardameer en Verona! incl. vlucht, rondreis, verblijf, ontbjjt, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38585 Fly-drive Venetiaanse Rivièra Istrië 649 Ontdek Venetië, Triëst, Porec, Pula en Rovinj! incl. vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto Zie www.kras.nl/38581 Rondreis Venetië Kroatië 789 Zéér complete rondreis incl. ontbijt diner! •incl. vlucht, rondreis, verblijf/vele maaltijden, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38586 Fly-drive Gardameer Venetiaanse Rivièra 699 Combinatie van schitterende steden en het Gardameer! incl. vluchf verblijf, ontbijt en huurauto Zie www.kras.nl/38582

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6