Vuelta belooft meer spanning dan Tour PTA Sumrnéf 281 sport 3300 Jong Ambon slaat vlak na de rust hard toe Flikweert en Kuypers op koers in Philippine f J I A Vp vrijdag 17 augustus 2012 Z Ksssawsassas5 door Henk van de Voorde hulst - Het West Zeeuws-Vlaam- se duo Kim Flikweert/Maud Kuy pers ligt op koers voor de eindzege in de vrouwendubbel-5 poule van het elfde Mosselkrauwertennistoer- nooi te Philippine. Het favoriete tweetal pakte tegen Kim van den Berg en Claire van Damme uit Hulst de eerste set met 7-5 in de tiebreak en in het tweede bedrijf werd het 6-3. Wat opviel was dat alle vier de speelsters met de backhand excel leerden. „Het ging wel goed bij ons. Ik heb meer rust in het hoofd, waardoor ik vaster ben ge worden", vertelde de in Breskens woonachtige Kim Flikweert. Eerder overleefden Lotte Roeland en Stephanie de Schepper twee matchpoints bij 5-4 in de derde set tegen Van den Berg en Van Damme. Uiteindelijk wonnen ze middelburg - Jong Ambon is de strijd om de districtsbeker uitste kend begonnen. De kersverse zon dag-derdeklasser uit Middelburg won op vreemde bodem met 3-1 van - de eveneens kersverse - zater dag-tweedeklasser Oostkapelle. Za terdag-tweedeklasser SSV'65 was veel te sterk voor het één klasse la ger acterende Noad'67. De Goese- naren wonnen na een 3-1-rust- stand met 5-1. Oostkapelle-Jong Ambon 1-3: In de eerste helft ging het duel rede lijk gelijkop. In de tweede helft kwam de thuisploeg matig uit de startblokken. Binnen een tijdsbe stek van amper tien minuten trof Jong Ambon drie keer doel via Le vi Waisapy en twee keer Martin Waisapy. „Tegen een technische vaardige, wendbare en snelle ploeg als Jong Ambon kun je jezelf dit niet permitteren. Voor je het weet loop je dan achter de feiten aan", zei trainer Harro Hazelaar van Oostkapelle. Het deed de oefenmeester deugd dat zijn ploeg zich niet bij voor baat bij een nederlaag neerlegde en op zoek ging naar een treffer. Die kwam er in de zeventigste mi nuut van Wouter Verduijn, maar tot meer grootse daden kwam Oostkapelle niet. Uiteraard was Ha zelaar niet tevreden over de ver richtingen van zijn ploeg. Ik heb best wel goede dingen gezien, maar er vallen nog aardig wat din getjes te verbeteren. We moeten het hebben van ons collectief En daar zag ik te weinig van terug. Het wordt dus nog een kwestie van accenten leggen op de training en in de komende wedstrijden." SSV'65-Noad'67 5-1: De bezoekers uit Sint-Philipsland kwamen via Corné de Frel op voorsprong. SSV'65 stelde snel orde op zaken en ging met een 3-1-voorsprong rusten dankzij treffers van Richard Schouten, Christian Boon en we derom Schouten. In de 55e mi nuut werd het 4-1 via Pim Bruins. Daarna zakte het spelpeil ziender ogen. Schouten, overgekomen van Kloetinge 2, vervolmaakte in de slotfase van het duel zijn niet ge heel zuivere hattrick, waardoor hij de 5-1-eindstand vastlegde. Het parkoers van de Vuelta heeft dit jaar een lengte van 3300 kilome ter. de tiebreak van de derde set een voudig van het enigszins aangesla gen Hulsterse tweetal. In de mixed-5 plaatsten Irene Kne- gtel uit Axel en Robert Zegers uit Sluiskil zich betrekkelijk eenvou dig voor de halve finales ten koste van Jacqueline Adriaanse en Bert Dutree van het Sasse Drive. In de eerste set had Knegtel al bij 5-2 de kans om de partij uit te serveren, maar na een ellenlange game werd het 5-3. Het bleek uitstel van execu tie want vervolgens leverde ook Adriaanse haar service in. In de tweede set werd het 6-1. „Het ging echt lekker. In de eerste set maakten zij wat onnodige fout jes. In de tweede set was het vaak deuce, maar wonnen wij toch meestal de game", aldus Irene Kne gtel die veel af maakte aan het net. Zegers bediende zich als vanouds van een sterke dubbelhandige backhand. De Vuelta a Espana begint zater dag met een ploegentijdrit in Pamplona. Met een blik vol ren ners op zoek naar eerherstel be looft de derde grote ronde op de wielerkalender meer span ning op te leveren dan de Tour de France. door Geert Langendorff den haag - Een foto van een klei ne Spanjaard op een racefiets zette enkele maanden geleden de toon. Gehuld in een blauw shirt met het logo van een goed doel erop ge drukt, trapte de man richting de top van een steile col. Het zweet drupte langs zijn kin op het asfalt. Hij leed zichtbaar pijn, maar hield net voldoende adem over om te la chen in de lens van de camera en naar omstanders die zijn naam scandeerden. Alberto Contador, hij was het, bereidde zich voor op een grootse comeback om zijn cri ticasters hard om de oren te slaan. Zijn schorsing van een jaar voor de aanwezigheid van een minieme hoeveelheid clenbuterol in zijn lichaam liep af voor de start van de Vuelta. 'El Pistolero', die ter voorbereiding de Eneco Tour reed, wil daar toeslaan als nooit tevoren. Buiten de aanwezigheid van Con tador (Saxo Bank) bestaat het deel nemersveld uit meer renners die in Spanje iets recht willen zetten. Andy Schleck moest zich door een breukje in zijn bekken afmelden voor de Tour de France. Zijn her stel verliep minder, vlot dan ge hoopt. Zijn rentree laat op zich wachten. Tegenover Schlecks afmelding stond een valpartij in de Tour. Tij dens de etappe naar Metz gingen veel renners met aspiraties voor het klassement hard onderuit. On der hen bevonden zich Raboren- ners Robert Gesink en Bauke Mol- lema, Nederlanders met uitzicht op een podiumplaats. De Ronde van Frankrijk werd in één klap ontdaan van spanning. De onge- lukkigen toonden zich na hun voortijdige afscheid strijdbaar. In de Vuelta wilden ze hun vorm to nen. Voor Christopher Froome was de situatie mogelijkerwijs nog wran ger. De Brit van Team Sky moest zijn eigen kansen op de gele trui in Frankrijk opzij schuiven -voor de latere winnaar Bradley Wig gins. Dat hij sterker oogde dan zijn kopman en na enkele aankomsten op zijn tanden moest bijten om geen onwelvoeglijke taal te gebrui ken, bood hoop voor de Vuelta. In de vorige editie moest hij knech ten voor Wiggins. Ondanks deze ondersteunende rol eindigde hij als tweede, achter Juan José Cobo maar vóór Wiggins. Ditmaal hoeft Froome met niemand rekening te houden. Met Froome, Contador en Cobo als publiekstrekkers hoeft de orga nisatie zich niet te schamen. En achter hen zitten gretige schaduw- favorieten die zich het hele sei zoen al tot de besten van het pelo ton mogen rekenen. Mollema, vo rig jaar vierde, en Gesink - al eens zesde en zevende - behoren tot die categorie. Thomas De Gendt kan zich tussen hen voegen. De Vla ming, rijdend voor Vacanso- leil-DCM, eindigde als derde in de laatste editie van de Giro d'Italia. Niettemin verscheen hij niet aan de start van de Tour. Zijn huwe lijk, gepland op de dag van het Grand Départ, kreeg voorrang. De afwezigheid van de verrassing van het voorseizoen liet zich voelen. Terwijl De Gendt vakantie vierde, stapte het merendeel van zijn ploeggenoten in Frankrijk af In Noord-Spanje, zuidelijker dan Ma drid komt de Vuelta niet, kan hij met een goede uitslag bijdragen aan het eerherstel van zijn werkge ver. Hij zal enige druk voelen. Het management van Vacansoleil leg de hem geen strobreed in de weg, toen hij meldde zijn trouwplan nen niet te willen wijzigen. Aan zijn helpers zal het niet liggen. De Gendt krijgt in het hooggebergte onder meer steun van Rob Ruijgh, die door diverse verwondingen Pa rijs evenmin haalde. Een van de opvallendste renners is zonder twijfel Thomas Dekker. Op de valreep kreeg hij een telefoon tje van de teamleiding van Gar- min-Sharp. Zodoende maakt Dek ker voor het eerst sinds 2007 weer zijn opwachting in een grote ron de. Na een tweejarige schorsing voor het gebruik van epo krijgt ook hij de kans op eerherstel. Niet als titelkandidaat, maar in de scha duw van kopman Andrew Talans- ky. Team Argos-Shimano, de derde Nederlandse ploeg, wil zich na drukkelijker revancheren. Na het wegvallen van topsprinter Marcel Kittel in de Tour kon het team wei nig meer uitrichten. In de Vuelta wacht een nieuwe kans, ditmaal met John Degenkolb als afmaker. Pieter Weening (Orica-GreenEd- ge) wil zich ook bewijzen, na een energie vretende Ronde van Frank rijk. Een ritzege, zoals vorig jaar in de Giro, is zijn doel. Het parkoers (3300 kilometer) biedt voldoende mogelijkheden voor vermaak van de buitencatego rie. Met dertien bergetappes, een ploegentijdrit, een individuele tijdrit en tal van nieuwe aankomst plaatsen lijkt succes verzekerd. Al le aandacht, met het oog op het klassement, gaat uit naar de konin- ginnenrit, verreden op 3 septem ber, van Gijón naar Valgrande-Paja- res. De finish ligt bovenop de Cui- tu Negru. Met een, vrijwel zeker, getergde coureur als winnaar. MIDDELBURG MIDDELBURG PT A GOES Pearyweg 11 Tel.: (0113) 22 06 20. PTA VLISSINGEN Pres. Rooseveltlaan 768 Tel(0118) 42 04 20. PT A TERNEUZEN Productiestraat 4 Tel.: (0115) 68 35 30. PTA MIDDELHARNIS Kastanjelaan 41-43 Tel. (0187)48 30 94. AUTOMOBIELBEDRIJF DE NOBELPOORT B.V. Zierikzee - Agent Oudeweg 2-6 Tel(0111) 41 44 53 Genoemde adviesprijs is incl, btw, model kon afwijken van de werkelijkheid. Vraag ir fouten voorbehouden. Dit aanbod geldt alleen o| PEUGEOT allen. Deel lb (30-07-2012). Basketbalster Rijnberg Van Liere naar vijfde debuteert in Oranje plaats in Pavo Cup Basketbalster Kim Rijnberg maakt komend weekeinde haar debuut in het nationale team voor meisjes on der vijftien jaar. Nederland speelt in de Apollohal in Amsterdam om de North Sea Development Cup te gen Denemarken, Zweden en Duitsland. De vijftienjarige Rijnberg, afkom stig uit Oost-Souburg, heeft jaren gespeeld voor BV Souburg. Zij baS- ketbalt dit seizoen bij Binnenland uit Barendrecht. Via de Zeeuwse se lectie en de Zuid-Nederlandse se lectie kreeg de Walcherse in mei een uitnodiging voor trainingen van de Nederlandse selectie. Na en kele zware trainingsweekenden hoorde ze deze week dat ze haar de buut in Oranje zal maken. Dressuuramazone Dinja van Liere is donderdag tijdens de Pavo Cup in Ermelo bij de vijfjarige paarden op de vijfde plaats geëindigd met de hengst Capri Sonne jr. De score van de inwoonster van Kapelle be droeg 182 punten. Thamar Zweistra uit Schore eindigde met Hexagons Charon op de vierde plaats. Zij be haalde 171,5 punten. Van Liere en Zweistra hadden zich dinsdag gekwalifeerd voor de fina le. Daarin eindigde Van Liere ook op de tweede plaats. De Pavo Cup is onderdeel van de KNHS Paardendagen, waarin jonge dressuurtalenten het tegen elkaar opnemen. Zij worden in Ermelo ge selecteerd tijdens centrale keurin gen. MIDDELBURG Smerdiek legt het af tegen Jong Galatasaray Smerdiek heeft een oefenwedstrijd tegen Jong Galatasaray met 2-0 ver loren. De ploeg uit Sint-Maartens dijk was qua handelingssnelheid en overzicht de mindere van de uit Nederlandse Turken bestaande for matie. Smerdiek bleef echter rede lijk op de been dankzij een grote portie strijdlust en fysieke kracht. Jong Galatasaray staat onder lei ding van oud-Feyenoordspits Jan Peters. Hij scout Nederlanders van Turkse origine voor de club uit Istanboel. Inmiddels heeft een aan tal jongens de overstap naar prof clubs elders in Europa kunnen ma ken. Bestuurslid en hoofdsponsor Ruud Cogels heeft contacten met Peters en kon zodoende Jong Gala tasaray naar Zeeland halen. REGISTRATIE VOORDEEL C2-.99.0' Gem verbr. 208 (afh. van 3,4-5,8; km/l: 29,4-17,2; CO,: 87-135 gr/km.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66