22 Zi 'Bellen we de dierenpolitie ook voor al die hondjes die in wagentjes zitten?' Inwoners vrezen dat Westdorpe nog meer geïsoleerd raakt almanak Rico Sandrini: vrijdag 17 augustus 2012 door Raymond de Frel Deze rubriek heet Web wijs, maar zo langza merhand kunnen we dit hoekje beter omdo pen in Dierenmanieren, Dieren leed of iets anders van dezelfde strekking. Want als het om het welzijn van dieren gaat, dan re gent het doorgaans reacties op in ternet. Ook op onze website. De afgelopen twee weken wond u zich vooral op over de gruwelijke daad van een Axelaar, die vanwe ge relationele problemen bij de buurtschap De Knol twee pony's de hals doorsneed. Deze week le verde een bericht over trektoch ten met huskyhonden bij Groede veruit de meeste reacties op. De eigenaren zouden hun dieren met hoge temperaturen voor hun karretje hebben gespannen. Waar schijnlijk was een videootje op YouTube voor de dierenpolitie aanleiding om poolshoogte te ne men. De eigenaren bestrijden dat zij hun dieren leed aandoen. Het gros van de reageerders heeft echter aan het nieuwsbericht over het ingrijpen van de dierenpolitie genoeg om een oordeel te vellen. Die zijn allemaal te categoriseren onder het kopje 'schandalig'. Toch zijn er ook mensen die met iets meer onderbouwing tot een con clusie komen. Neem bijvoorbeeld 'Rudi'. „Husky's zijn winterhon- den en hebben een heel dikke vacht om extreem lage temperatu ren aan te kunnen. Ze verliezen echter een deel van deze vacht in de zomer, maar zitten er nog steeds warm in. Daarom wordt er wereldwijd bij het overschrijden van 15 graden niet meer met deze dieren gewerkt... Een Husky kan zijn lichaamstemperatuur alleen onder controle houden via de tong en voetzolen. Dat is te wei nig om met dit weer zijn tempera tuur op peil te houden." Reageerder Wijnand de Putter komt tot een soortgelijk oordeel. „Ek heb zelf een kennel met zeven tien husky's. Als je observeert met deze temperatuur, wordt echt duidelijk dat ze niet willen werken. Onze honden zitten niet in kennels, maar hebben grote ruimte met gras. Nu liggen ze voor apegapen in de schaduw, 's Avonds, als het afkoelt, komen ze pas echt tot leven... Wat warm- te-isolatie betreft: vergeet het maar. Deze honden kunnen abso luut niet tegen warmte." 'Natasha' weet wel een passende straf voor de eigenaren van de husky's. „Mensen die het normaal vinden om hun hond te laten ren nen met dit weer zouden nu zelf eens een dikke winterjas moeten aantrekken en gaan rennen. Kij ken hoe lang ze het volhouden." Zij heeft in 'Rose' geen medestan der. „Het is te gek voor woorden hoe mensen tegenwoordig met hun dieren omgaan, het wordt al lemaal vermenselijkt met hun jas jes aan en behandelingen alsof het baby's zijn. Alsof ze daar blij van worden!" 'Beb' vindt dat de meeste reacties getuigen van weinig relativerings vermogen. „Ja mensen, relative ren. Bellen we ook de dierenpolit- tie voor al die hondjes die in wa gentjes zitten? De spieren en bot ten worden hierdoor zwak. Die honden hebben fysiotherapie no dig om weer gezond zelfstandig hond te kunnen zijn!" Reageer ook op artikelen op de website van de PZC. Post uw bijdrage on deraan een bericht. WESTDORPE - Inwoners van West dorpe vrezen dat hun dorp nog meer geïsoleerd raakt na de ver dubbeling van de Tractaatweg. In het gemeenteblad Terneuzen In formatie meldt Wies Saman van de Kring van Werkgevers Kanaal zone dat de komst van de Sluiskil tunnel en een nieuwe zeesluis een zegen is voor de regio. De Tractaat weg zal mede daardoor als een be langrijke internationale verbin ding gaan fungeren. De dorpsraad van Westdorpe uit daarover zor gen in een brief aan Zeeland Seaports, de gemeente en de pro vincie. Nabij Westdorpe, aan de Eversdam en Molenstraat, zijn tweereusachtige' viaducten voor zien. De inwoners vrezen niet alleen dat hun leefbaarheid achteruitgaat, maar ook van al het moois in na tuurgebied Canisvliet. Tip? redactie@pzc.nl Foto's én muziek zijn belangrijke pij lers in zijn leven. Hij kan er tot in zijn tenen van genieten. Verder - het moet gezegd - houdt hij veel van vrouwen. Hij is niet zo van langduri ge relaties, maar stuitert vaak van beloftevolle spanning, iets wat nog komen gaat: een ontmoeting die wel licht geïntensiveerd gaat worden. Zo ook tijdens dat geweldige muziekfes tival. Mooie foto's gemaakt en toen zag hij haar! Dat was tien jaar gele den. Het duurde even voor zij hem herkende. Destijds had hij immers nog een weelderige haardos. Zij ob serveerde hem intens, nam zijn hoofd in haar warme handen en sprak: je hebt prachtige oren, zo symmetrisch en ze passen zo goed bij je kale kop'. Het leek het begin van iets moois. Rondemiss Corrie Verschelling en haar hofdames van het wielerspektakel Tour du Flic werden gekapt door Ria Sandrini. AANKONDIGING OPENBAAR ONDERZOEK Op 20 juli 2012 heeft de Vlaamse Regering het gewestelijk ruimtelijk uitvoeringsplan "Zwin en Zwinbosjes" in de gemeente Knokke-Heist voorlopig vastgesteld. De Vlaamse Regering zal pas een definitieve beslissing over deze plannen nemen na een openbaar onderzoek dat loopt van 31 augustus 2012 tot en met 29 oktober 2012. Elke burger kan aan dat onderzoek deelnemen. De plannen liggen tijdens die periode op de volgende plaatsen ter inzage: in de betrokken gemeentehuizen bij de afdeling Ruimtelijke Planning van het Departement Ruimtelijke Ordening, Woonbeleid en Onroerend Erfgoed, in het Phoenixgebouw, Koning Albert Il-laan 19, 1210 Brussel. U kunt de plannen ook downloaden van de website www. Vlaanderen, be/ruimteljkeordening. Adviezen, opmerkingen of bezwaren over deze plannen kunt u schriftelijk indienen tot uiterlijk 29 oktober 2012. Overhandig uw brief tegen ontvangstbewijs bij de betrokken gemeente of verstuur de brief aangetekend naar de Vlaamse Regering, p/a Afdeling Ruimtelijke Planning, Koning Albert II- laan 19 bus 16, 1210 Brussel. Uw adviezen, opmerkingen of bezwaren moeten wel betrekking hebben op percelen die in deze ontwerp ruimtelijke uitvoeringsplannen zijn opgenomen. Kijk naar beelden van de kijkdag bij aannemersbedrijf Krieckaert in Hengstdijk op www.pzc.nl/video Kijk naar beelden van het ongeluk op de Scheldeboulevard in Terneuzen op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl SBffiM8ESKBE88NBSMBBB8BSRBlVRROT(mWMMM8SNNHWNMRffllW 'Zeven jaar geleden zijn we uit de Vlooswijkstraat ver trokken. Toen de zaak dicht was, hebben we er nog drie jaar gewoond. Het pand was toen al verkocht aan de gemeente. Er werd niks meer aan gedaan. En nu staat er in een paar jaar tijd een enorme vlierstruik'. De kapsalon van Kees Vink toen Ria decennia geleden overnamen. Ria en Rico Sandrini voor hun oude kapsalon. „Goh, dat raampje van de woonkamer is ingegooid. Ach, wat maakt het uit.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60