Onderhoudspark chemie krijgt vorm Spookfacturen voor gemeentegids ZEEUWS-VLAANDEREN 'Bedrijf is in elk geval keurig achtergelaten' Fiscale wanbetaler verzet zich tegen inbeslagname van auto 'J VRIJDAG 17 augustus 2012 21 Dow sluit met Delta-dochter Indaver overeenkomst voor bouw door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het bij Dow Benelux geplande kennis- en werkpark voor onderhoudsbedrijven in de chemie, het Maintenance Value Park, krijgt steeds meer vorm. Dow in Terneuzen en het milieu concern Indaver, onderdeel van het Zeeuwse nutsbedrijf Delta, te kenden deze week een contract voor langdurige samenwerking voor het schoonmaken van proces apparatuur. '<XS6SSS!SSSZSSXKtC£eÉS6S^S'jSSZeCËiSSSSOOi Het contract biedt Indaver zeker heid voor de toekomst, waarmee het mogelijk wordt een flinke in vestering te doen in een nieuwe in stallatie voor het reinigen van pro cesapparatuur. Hoeveel geld met de investering is gemoeid, wil het bedrijf niet bekend maken. De nieuwe installatie vervangt een be staande bij Dow Terneuzen die aangepast moet worden aan mo derne technologie. De samenwerking biedt zowel Dow als Indaver voordelen. Dow hoeft niet zelf te investeren in een nieuwe installatie. Indaver, dat sinds 2006 het industrieel afvalwa ter van Dow beheert, krijgt de kans de dienstverlening naar ande re klanten uit te breiden. De bouw van de installatié direct naast het Dowterrein bij de weg naar de Westerscheldetunnel begint in sep tember en moet eind februari 2013 afgerond zijn. De investering van Indaver kan worden gezien als een eerste, zicht bare stap naar de totstandkoming van het 'gedroomde' wereldwijd toonaangevende kennis- en werk park voor onderhoudsbedrijven in de chemie. Dit Maintenance Value Park moet aan de oostzijde van de weg naar de Westerscheldetunnel komen, in het nog maagdelijke deel van de Nieuw-Neuzenpolder. Indaver bouwt aan de westzijde van de weg, aan de Dow-kant, maar dat is geen probleem, aldus programmadirecteur Rob Rutjens. Tussen de terreinen is een verbin ding gepland. Dow, Cargill Sas van Gent, Yara Sluiskil en Zeeland Refinery (voor heen Total Vlissingen) zijn de trek kers van het park, waarbij ruim twintig onderhoudsbedrijven en de school voor middelbare beroepsopleidingen ROC betrok ken zijn. Alles is erop gericht on derhoudswerk in de chemie op een hoger plan te tillen. Innovatie projecten, zoals werken op hoogte, zijn al in gang gezet. De bouw van het park moet in de loop van 2013 beginnen. HENGSTDIJK - Wim Crepain is donderdag spe ciaal uit Gent naar Hengstdijk gekomen. Hij werkt als klusser in de bouw en zoekt kleine gereedschappen van zijn gading. „Tot bovenin Nederland bezoek ik kijkdagen voor veilingen. Alles is hier veel goedkoper dan in België waar je voor tweedehands gereedschap vaak de nieuwprijs betaalt." BVA-Auctions heeft de kijkdag in Hengstdijk belegd bij het eind juni failliet verklaarde aanneembedrijf Krieckaert. Super druk is het er niet. Het is een komen en gaan van belangstellenden. Wim heeft interes se in een boormachine, een ander ziet in de spullen 'snelle handel'. „Het bedrijf is in elk ge val keurig achtergelaten", zegt die handelaar. Een akkerbouwer uit Hulst meldt te willen bie den op een schaftcontainer. „Als kantine voor het personeel." Een hobbyist laat zich ook zien. Hij was 6 juli ook al op de kijkdag voor de veiling bij het failliete grondverzetbedrijf De Feijter Groep uit Biervliet. „Ik ga maar weer eens kijken of er wat voor mij bij zit." De veiling van in totaal 626 kavels loopt via in ternet tot 23 augustus. foto Mark Neelemans Op de Zoetevaart in Hulst is woens dag een 60-jarige man uit de ge meente Terneuzen aangehouden. Agenten zagen de man rijden zon der gordel en trokken het kenteken na. Daaruit bleek dat de man te boek stond als fiscale wanbetaler en dat op zijn auto beslag moest worden gelegd namens de Belas tingdienst. De man wilde niet mee werken aan de beslaglegging en wilde wegrijden toen hij de takel wagen zag. De man maakte slaan de en schoppende bewegingen naar de agenten. De 60-jarige man werd daarop aangehouden. Ook kreeg hij een proces-verbaal voor het rijden zonder gordel. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Verschillende organi saties, bedrijven en instellingen in de gemeente Terneuzen hebben de voorbije dagen spooknota's ont vangen voor het plaatsen van ad vertenties in de Gemeentegids 2012-2013. Zij werden telefonisch benaderd of kregen meteen een factuur in de brievenbus. De gemeente Ter neuzen liet daarom donderdag een waarschuwing uitgaan. Zij wijst er op dat Lokaal Totaal/De Telefoon gids BV de enige partij is waarmee de gemeente zaken doet over de gids. Alle andere bedrijven die bel len of facturen sturen voor de ge meentegids, werken dus niet voor de gemeentegids van Terneuzen. De gids is begin deze zomer huis aan huis verspreid bij alle huishou dens in de gemeente. Ze zijn ook verkrijgbaar bij de publieksbalies van de gemeente Terneuzen. Vorig jaar werden ondernemers ook al lastiggevallen door een be drijf dat spookfacturen stuurde. Toen ging het om Centrale Be- drijfs Registratie, dat rekeningen stuurde voor zogenaamde 'admini stratieve handelingen.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59