•OP zeeland 125 ■RUI; Qaumdi m€ 1,50 Gedachten in een notendop sieren duinovergang Stationsbrug was weer even open ÏMINGI Zeelandplant ruimt 1 de voorraad op! ZEELRflDPL! Woningcorporatie herinnert huurders vaker aan koopkans De Ga mee met Ladies Only reis naar het prachtige Rome vrijdag 17 augustus 2012 Elk water, ook de Vlissingse binnenhaven, is welkom om af te koelen. Daar meken deze jongens dankbaar gebruik van. foto Ruben Oreel daad wat extra water mee in de au to. Dat kunnen de mensen zelf wel bedenken." Extra controles van de politie verwacht ze niet. „Als iedereen in de file staat hoe ven we niet te flitsen." Strandwachten roepen ouders op dit weekeinde goed op hun kinde ren te letten. In heel Nederland zijn dit jaar al 100 kinderen ver mist. En een tip: een verdwaald kind loopt meestal met de zon in de rug weg. Meisjes met lange ha- MIDDELBURG - De Stationsbrug in Middelburg is donderdag weer even open geweest voor gemotori seerd verkeer. Dat was voor het eerst sinds de afsluiting voor alle auto's (behalve lijnbussen en hulp diensten) en motoren vorige week woensdag. Aanleiding voor de tij delijke openstelling van de Sta tionsbrug was een defect aan de Schroebrug. Rond 12.00 uur ging deze brug niet meer dicht. De ver keersopstopping die dit tot gevolg had, deed de politie besluiten het verkeer onder meer via de Sta tionsbrug om te leiden. Tot 50% korting op het hele sortiment tuinplanten. Hortensia's rozen vaste planten buxus taxus haagplanten bomen mediterrane planten Alleen op zaterdag 18 augustus van 9:00 - 16:00 uur. kwekerij: Ravesteinweg 3 Grijpskerke www.zeelandplant.nl lnfo@zeelandplant.nl 06 - 215 486 45 VLISSINGEN - Woningcorporatie l'Escaut in Vlissingen gaat haar huurders regelmatiger wijzen op de mogelijkheid hun huurwoning te kopen. De corporatie deed dat al om de paar jaar, maar is van plan dat voortaan jaarlijks te doen. Ze hoopt er zo meer van de hand te doen. Nu zijn dat er dertig tot veer tig per jaar. Onlangs heeft l'Escaut driehon derd woningen aan haar aanbod toegevoegd: dertig monumentale twee-onder-een-kappertjes in de Rooie Buurt, eengezinswoningen in de Albert Cuyplaan, de Bea- trixlaan, Jan van Goyenlaan, Zee wijksingel, Pieter Louwersestraat, Padweg en nog een rij flats in de Schaepmanstraat. Daarvan is tot dusver één woninkje verkocht, in de Rooie Buurt. Het geld dat de verkopen opleve ren, gebruikt l'Escaut voor her structurering elders in Vlissingen. door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE - De zestien haiku's langs duinovergang 't Martgat in Zoutelande zijn donderdag ont huld. Initiatiefneemster Lut Lie- vense zag hiermee de kroon op haar project. In hardstenen platen is het werk van leden van de Hai ku Kring Zeeland gezandstraald. De werkjes maken nu deel uit van de jaarlijkse Kunst- en Cultuurrou te Zoutelande, die donderdags be gon. Cultuurwethouder René Mo lenaar, tevens dorpsbewoner, ont hulde de eerste vijf. De schrijvers gaven vervolgens hun eigen haiku prijs. Kleinzoon Floris van het Zeeuws-Vlaams haiku-echtpaar Boekhout onthulde die van 'opa Jaap'. René Molenaar: „Dit is een schitterende manier om mensen elkaar te laten ontmoeten, al pra tend over wat ze lezen." Voorzitter Janke de Vries van de Haikuvereniging De Fluweelboom van West-Vlaanderen gaf aan dat zij gaat proberen ook de Belgische kust op deze manier te voorzien van de dichtwerken. Molenaar had voor de gelegenheid zelf een haiku gemaakt. „Dat valt nog niet mee. Het keurslijf van die zeventien lettergrepen is heel dwingend. Je moet in een noten dop je gedachten vastleggen. In mijn haiku heb ik mijn dorpsgeno- te Lut gevat." Lachend: „Ik heb er drie avonden aan gewerkt." Een vrouw met geestkracht en visie haar voetstap wist de branding niet uit. ren lopen echter vaak tegen de wind in. Dan nog even over de weersverwachting. Die loopt voor het Zeeuwse amper uiteen. Zo meldt Zeelandnet voor Bath zater dag 31 graden, Weeronline 32 gra den, Zoover 30, maar voor zondag 32, evenals Weerplaza. Weeronli ne denkt aan 32 voor zaterdag. De zondag is bij de meeste voorspel lers voorzien van hoge temperatu ren, maar ook van een donkere wolk. Strandgangers lezen een haiku van Lut Lievense, één van de zestien langs de duinovergang. foto Ruben Oreel 'sxa&sgEazaseei WEEKENDAANBIEDING opril Grote Markt 4-6 j.d. van Mellestraat 32 oostsingel 44 Tel 0113 215614 www.densoeteninval.nl AMBACHTELIJKE KWALITEIT SINDS 1882 MIDDELBURG Motorrit voor hulp aan Molukken Vanaf de Markt in Middelburg wordt morgen een sponsor-motor- rit gereden voor een hulpproject van stichting Domiliana op de Mo lukken. De motoren vertrekken om 14.00 uur op de Markt en komen daar rond 17.00 uur weer terug. Deelne men kan voor 15 euro, een passa gier voor 5 euro. VLISSINGEN Stiltewandeling door de stad Liefhebbers van rust kunnen zon dag meelopen in een stiltewande ling in Vlissingen: door een deel van de oude stad, langs de haven en over de Groene Boulevard. De wandeling begint om 10.30 uur voor Cine City. De tocht duurt minstens een uur. Informatie: Marjan Schot (0118-476949). MIDDELBURG Boekenmarkt op Markt Op de Markt in Middelburg wordt morgen een boekenmarkt gehou den. Op de markt zijn veel verschil lende soorten boeken te koop, van oud tot nieuw en van goedkoop tot duur. De boekenmarkt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. sasaamsBisssaow^seeöSisseeKeK^sciissKgmsasesscscasi -I KijK-snétvoor meerinfo/öp ymvw.parsonaltouchtravel.nl/alice-sancira of op f _ANVg_ Perso nsVTsr Tout I ravel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55