Jong en oud vermaakt K Zorg om overgang C1000 naar AH Huurwoningen van jongeren voor jongeren zijn allemaal al vergeven 22 land Interesse voor panden Rabobank die vrijkomen Zaterdag 18 augustus NACHTMARKT van 19.00 t/m 24.00 uur BURGH-HAAMSTEDE Tot 70% korting op alles! ■IHIIE3EH vrijdag 17 augustus 2012 tamxammBBu door Claudia Sondervam KAMPERLAND - Ciooo-supermarkt ondernemers in Zeeland zijn hoogst onzeker over hun toe komst. Vier van hen wachten on derhandelingen met Albert Heijn over de ombouw van hun winkels naar AH-formule, maar ze hebben geen idee wanneer. Het fiat van de Nederlandse Mededingingsautori teit (NMa) kwam vorige week. „Het kost me veel geld. Als ilc er niet uitkom met Albert Heijn, ga ik praten met Jumbo", zegt super markteigenaar Gert Jan Clement van Ciooo in Kamperland. De Crooo-formule is gekocht door Jumbo, maar de NMa stelde als voorwaarde dat ruim honderd winkelvestingen naar andere for mules moesten gaan. Dat werden Albert Heijn en Coop. In Zeeland gaan vier Ciooo vesti gingen naar Albert Heijn: naast Kamperland zijn dat Kapelle, Tho- len en Domburg. Twee kleinere Ciooo-vestigingen in Hulst en IJ- zendijke gaan over op de Coop-for- mule. Op de keuze van de formule had Clement weinig invloed, erkent hij. Al voor de zomer stelden de betrokken supermarktonderne mers dat zij de kosten die gepaard gaan met de afgedwongen winkel omzetting door de nieuwe winkel verhuurders gecompenseerd wil len zien. Clement: „Het huidige, nieuwe Ciooo-winkelinterieur heb ik nog niet eens afbetaald en nu moet ik weer gaan investeren in een heel nieuwe inrichting. Als ik er niet uitkom met Albert Heijn, ga ik weer praten met Jum bo." Voor de klanten maakt de over gang weinig uit, zegt Clement. „Al- bert Heijn is in prijs al vergelijk baar geworden met Ciooo." Clement is temeer bezorgd omdat komend najaar de procedures be ginnen voor de vestiging van een Aldi-supermarkt in Wissenkerke. Dat gaat nadelig werken voor de winkel in Kamperland, die klan ten uit heel Noord-Beveland trekt. Een nieuwe naam en inrichting kan daarin weer een klein voor deel zijn, beaamt Clement Het hangt er van af hoe Aldi de markt gaat bewerken", stelt hij. „Aldi is allang geen discounter meer, net zo min als Lidl. Het is een grote organisatie waar ik als zelfstandig ondernemer niet tegen op kan. In de stille maanden draai ik verlies. Dan moet je de koek in de zomer niet ook nog eens hoe ven delen." door Luc Oggel GOES - Het lijkt erop dat Rabo bank Oosterschelde niet bang hoeft te zijn om met lege kantoor panden te blijven zitten. Sinds de bank deze maand aankondigde acht van de veertien kantoren in de regio te zullen sluiten, zijn er al twee verkocht. Op april volgend jaar valt het doek voor de kantoren in Kruinin- gen, Krabbendijke en 's-Gravenpol- der. In september volgen de vesti gingen in Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland, Burgh-Haamstede en Bruinisse. Ook het kantoor aan de Dam in Goes wordt afgestoten. De panden in Kruiningen èn Krab bendijke zijn al verkocht, zegt di rectievoorzitter Ad de Korte van Rabobank Oosterschelde. Hij is 'niet pessimistisch' over het kwijt raken van het onroerend goed. „Door de publiciteit hebben zich ook al' belangstellenden gemeld voor het kantoor aan de Dam in Goes, al is dat nog niet heel con creet." De Korte verwacht dat de mede werkers van Dam eind volgend jaar verkassen naar het Rabo-kan- toor aan de Livingstoneweg. Dat moet nog worden aangepast om als volwaardig bankgebouw te kun nen functioneren. Hij denkt niet dat het afstoten van het kantoor op de Dam, toch een A-locatie, tot minder aanloop zal leiden. „Het wordt waarschijnlijk zelfs drukker, onder meer omdat we aan de Li vingstoneweg veel meer parkeerge legenheid hebben." De Korte meldt dat er op dit moment wel wordt gekeken naar mogelijkhe den om de geld- en afstortingsau tomaat op de Grote Markt onder te brengen. „Vooral voor de mid denstanders is dat toch wel makke lijk." Verbouwingsuitverkoop Het voormalige bietenhaventje in Waarde biedt vertier voor jong en oud. Toch is het er na de onlangs uitgevoerde werk zaamheden niet beter op gewor den, stelt inwoner Henk Koe man. door Rob Paardekam oeman maakte zich boos toen het waterschap een tijd geleden de renovatie van het haventje aankondigde. Met name het plan om één van de oude wanden van basalt te vervan gen door een talud viel niet in goe de aarde bij hem en enkele andere dorpsbewoners. Graag hadden ze gezien dat de wand bleef zoals hij was, gewoon omdat dat mooier zou zijn. Achter af bezien, nu de werkzaamheden zijn afgerond, staat Koeman nog steeds achter die oproep. Volgens hem is het beeld van de haven be hoorlijk aangetast. Bovendien zijn door de komst van het talud, dat meer ruimte in be slag neemt dan een muurtje, een aantal plekken voor bootjes verlo ren gegaan. Tot voor kort bood de haven plaats aan acht zogeheten slikleggertjes, nu zijn dat er nog zes. „We kregen als gebruikers te horen dat twee bootjes moesten verdwijnen", zegt Koeman, die zelf ook een bootje heeft. „Ik was één van de pechvogels die zijn bootje zou moeten weghalen, maar gelukkig voor mij bood ie mand anders aan om zijn vaartuig je naar Yerseke te verplaatsen. Nog door Tom Kiel logusgoes.nl HEINKENSZAND - Alle woningen van het nieuwbouwproject voor jongeren van woningcoörporatie R&B Wonen zijn al bezet. Leerlin gen van Bouwopleiding Zeeland (BOZ) werken aan het complex in de Dorpsstraat van Heinkenszand. Het nieuwbouwproject omvat tien woningen voor jongeren en twee winkelpanden. Leerlingen van de BOZ doen erva ring op met timmeren, metselen en tegelzetten. Ze bouwen de ap partementen voor huurders van hun leeftijdsgroep, namelijk jonge ren tussen de achttien en vijfen twintig jaar. De aannemer, Bouw- groep Peters, verwacht dat het ge bouw dinsdag zijn hoogste punt bereikt. De bakker en de bloemist uit het dorp verhuizen naar de begane grond van het gebouw. Op zowel de eerste als op de tweede verdie ping komen vijf appartementen. Aan de achterzijde van het ge bouw zijn vijftien privéparkeer- plaatsen die zowel de huurders als de ondernemers kunnen gebrui ken. De buitenzijde van het gebouw be staat uit bruinrood gevelmetsel werk. Er komen kunststof kozij nen in het basaltgrijs, agaatgrijs en crème. De woningen hebben een huurprijs van 450 euro per maand. Jongeren onder de drieën twintig betalen 84 euro minder met een huurprijs 366 euro per maand. Alle woningen zijn al ver geven. Jongeren onder de drieëntwintig I hebbën een lagere huurgrens waar voor ze huurtoeslag kunnen krij gen. R8cB Wonen wil dat alle be woners van het pand de mogelijk heid hebben om huurtoeslag aan te vragen. Daarom betalen jonge ren onder de drieëntwintig min der. Naar verwachting kunnen de jongeren vanaf december hun ap- B3 partement betrekken. Een groepje jongeren zoekt verkoeling in het haventje van Waarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52