sport 129 Sanchez extra jaar bij Rabobank Hansen wil drie grote rondes uitrijden Fraai affiche Tjoba-toernooi Autocrossers rijden in Hoofdplaat Reynaerttoernooi bij Rapide JVOZ-home en Roompot Cup Theo Middelkamp Classic De Australiër Adam Hansen gaat er vanaf zaterdag alles aan doen om de Ron de van Spanje te volbrengen. De wielrenner van Lotto-Belisol zou dan de enige coureur zijn die dit jaar zowel de Giro, Tour als Vuelta heeft uitgereden. „Drie grote ronden rijden is inderdaad iets speciaals, het is voor mij een doel op zich", sprak Hansen in aanloop naar het drie weken durende wielerspektakel. vrijdag 17 augustus 2012 Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.ni/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl De Stichting Autocross Zeeland houdt op een tij delijk circuit op de kruising van de Kaaidijk en de Oostlangeweg in Hoofdplaat een cross. Het autocrossen in Zeeland komt voort uit het mod- dercrossen. Dit gebeurde vooral in de omgeving van Breskens en Hoofdplaat. Onderverdeeld in acht categorieën wordt vanaf 12.00 uur gereden in de regioklasse, de toerwagenklasse, de catego rie met verlaagde Kevers, de sprinters en de jeugdklasse. In totaal worden er 32 manches verreden. De fmalemanche begint omstreeks 16.30 uur. Christopher Froome kan in de Vuelta voor zijn eigen kansen gaan. Vorig jaar eindigde de Brit op luttele seconde van eindwinnaar Juan José Cobo. foto Yorick Jansens/EPA RIJSWIJK - Luis Léon Sanchez blijft nóg een jaar langer bij de Rabo- bank-wielerploeg. De Spanjaard won dinsdag de klassieker Clasica San Sebastian en bezorgde vorige maand zijn werkgever ook al een mooie prijs, toen hij een tour rit op zijn naam schreef. De coureur had in juni al voor twee extra jaren bijgetekend, maar daar is nu nog een seizoen bijgeko- men.Daardoor staat Sanchez in elk geval tot 2015 bij Rabobank onder contract, zo meldde de Nederland se equipe donderdag. 9 De Sloveense wielrenner Jure Kocjan heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Ronde van de Li mousin. De 28-jarige renner van Team Type 1 schreef de derde etap pe op zijn naam, een rit over ruim 189 kilometer van Jumil- hac-le-Grand naar Trélissac. Koc jan won het in de sprint van de Franse renners Armindo Fonseca (tweede) en Julien Simon (derde). De Sloveen, die ook al de eerste etappe had gewonnen, heroverde tevens de leiding in het algemeen klassement. Kocjan verdrong Eval- das Siskevicius uit Litouwen van de eerste plaats. 9 De Zuid-Afrikaanse wielrenner Jay Thomson schreef donderdag de eerste etappe van de Ronde van Portugal op zijn naam. Thomson kwam na ruim tweehon derd kilometer als eerste over de fi nish in Oliveira do Hospital. De renner van UnitedHealthcare zorg de voor het tweede Zuid-Afrikaan se succes in Portugal, nadat landge noot Reinardt Van Rensburg woensdag al de proloog had ge wonnen. Thomson kwam na een zware bergrit solo aan de finish. De ploeggenoot van Boy van Pop- pel nam tevens de leiding in het al gemeen klassement over van land genoot Van Rensburg. 9 De Italiaanse wielrenner Sacha Modolo heeft donderdag de Cop- pa Bernocchi op zijn naam ge schreven. De 25-jarige renner van Colnago-ISF schreef de Italiaanse eendagskoers op zijn naam door de massasprint te winnen. Land en ploeggenoot Sonny Colbrelli eindigde in Legnano als tweede, de Argentijn Mauro Abel Richeze werd derde. Op de erelijst van de Coppa Bernocchi volgt Modolo de Wit-Rus Jaoeheni Hoetarovitsj op. Het oefentoernooi van korfbalvereniging Tjoba in 's-Heer-Hendrikskinderen (aanvang 10.00 uur) is goed bezet met deelname van ereklasser Eibernest/Vrolijk, de hoofdklassers SKF en Tem po, de Belgische topploeg Voorwaarts en over- gangsklasser Avanti. Overgangsklasser TOP Arne- muiden, dat bij Tjoba in de klasse is ingedeeld, treft op het eigen voorbereidingstoernooi vanaf 13.10 uur tweedeklasser ODO en de overgangs klassen Rust Roest en Sporting Delta. Bij de Goese derdeklasser Togo zijn vanaf 10.00 uur acht clubs te gast, waaronder Ondo uit Sint-Laurens en de Belgische clubs Verde, Artemis Schoten en Putse. De Zeeuws jeugdvoetbalopleiding JVOZ is defini tief verhuisd van Kortgene naar Vlissingen. Ter gelegenheid hiervan wordt het vernieuwde JVOZ-home aan het Baskensburgplein feestelijk geopend. Vrijwilligers hebben maandenlang ge werkt aan een opknapbeurt van het gebouw. Na de opening is er tussen de bekerwedstrijden door nog meer jeugdvoetbal van hoog niveau te zien. Sparta Rotterdam Bi en NAC Bi komen naar het sporpark aan de Irislaan om te spelen om de eerste Roompot Cup. Die ploegen nemen het in een mini-toernooi ook op tegen JVOZ Bi. De eerste wedstrijd begint om 13.30 uur. De 54e editie van het Reynaerttoernooi op de velden van MHC Rapide in Hulst gaat zaterdag om 10.00 uur van start met de voorrondes. Er wordt gespeeld op een half veld met teams van acht personen. Er doen ploegen uit binnen- en buitenland mee, waaronder uit Engeland. Er is ook een toernooi voor trimmers. Zondag beginnen de wedstrijden om 15.00 uur. Er is ook volop ander vertier zoals een DJ-Con- test en het zogeheten Sla Je Slag, waarbij met een snelheidsmeter wordt gemeten hoe hard iemand slaat met bal en stick. De toerclub van de Zeeuwse wielrenvereniging ZR8cTC Theo Middelkamp houdt de tweede toertocht van het jaar. Het gaat om de Theo Mid delkamp Classic. De oud-wereldkampioen bij de profs is de naamgever van de club. Inschrijven is mogelijk tussen 9.00 en 11.00 uur in Brasserie Stelleplas te Heinkenszand. De ren ners en rensters kunnen kiezen uit een tocht van zeventig of honderdtwintig kilometer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29