Meer aandacht voor Veerse dorpen Stationshrug even open voor verkeer WALCHEREN Sebastiaan Sturm wordt opnieuw Zeeuws kampioen ringrijden almanak Tip? redactie@pzc.nl Oren VRIJDAG 17 augustus 2012 21 Op de pedalen voor Tropisch eind van ALS-patiënten 22 de vakantie 24 Gemeente wil in ieder dorp basisvoorzieningen voor dorpsbewoners en verenigingsleven door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Veere wil nog steviger inzetten op de leefbaarheid van de dorpen. Dat is nu duidelijker terug te vinden in de aangepaste struc tuurvisie waarin de toekomst van de gemeente wordt geschetst. Naar aanleiding van forse kritiek van de raadsfracties op de ont- werpvisie, heeft het college deze nader bekeken en aangescherpt. De 52 zienswijzen van dorpsbewo ners, waarvan het merendeel uit Biggekerke kwam, en de opmer kingen van de fracties zijn hierin nu verwerkt. Om in kaart te bren gen waar dorpen behoefte aan heb ben, zegde wethouder financiën René Molenaar tijdens de behan deling van de Voorjaarsnota al een extra budget van 60.000 euro toe om voor de kleinere kernen een to taalvisie op te stellen. Molenaar: „De indruk bestond dat alleen de dorpen waar onze grote projecten lopen, aandacht krijgen. Dat wil len we weerleggen met die visies op de andere kernen. Voor Veere, Domburg, Serooskerke en Vrou wenpolder liggen die er al. Westka- pelle en Oostkapelle denken er over." Molenaar geeft aan dat een speerpunt in de toekomstvisie van de gemeente de leefbaarheid is. „Ieder dorp moet een basisvoorzie ning hebben of krijgen waarin de dorpsbewoners elkaar kunnen ont moeten en waar het verenigingsle ven zich afspeelt." Dat gaat verder dan de grote multi functionele centra die aanvanke lijk alleen aan Oostkapelle en Kou- dekerke waren voorbehouden. Biggekerke kan daar een schrale troost uit putten. De dorpsraad en stichting dorpshuis Biggekerke vechten al geruime tijd voor het behoud van de voorzieningen in het dorp. Het dorp vraagt drin gend om een nieuw functioneel centrum waarin zowel dorpshuis als school, sportzalen en buiten schoolse opvang een plekje moe ten krijgen. Dorpsraad en dorpsbe woners spraken herhaaldelijk in tij dens raadsvergaderingen. In het voorjaar werd tevens een handte keningenactie opgezet. Dat resul teerde in 262 handtekeningen die aan de gemeente werden aangebo den. Molenaar: „Of er nieuwbouw komt voor de school, wordt defini tief duidelijk in december. De schoolbesturen zijn nu bezig met een spreidingsplan voor onder wijs. Maar wij willen scholen die vier groepen kunnen vormen, in stand houden. Die bal ligt nu echter bij de school besturen. Zij werken, samen met Kinderopvang Walcheren en de ge meente, aan het plan dat volgende week wordt gepresenteerd. MIDDELBURG - Sebastiaan Sturm uit Gapinge 2012. Sturm won donderdag het kampioen- ook andere wedstrijden verreden en andere volgden de wedstrijden. foto Ruben Oreel steekt de 10 millimeter-ring vlak nadat zijn schap, dat elk jaar op het Molenwater in Mid- bekers verdeeld. In totaal deden bijna twee opponent Roel Willemse de ring miste en delburg wordt gehouden, voor de vierde keer honderd leden van de Zeeuwse Ringrijders zie ook www.pzc.nl/video en wordt daarmee Zeeuws kampioen ringrijden (eerder in 2007, 2008 en 2010). Er werden Vereniging deden mee. Honderden mensen pagina 23 (wedstrijdverslag) raaaniH9B8i9SBnaiisn swam door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De Stationsbrug in Middelburg is donderdag weer even open geweest voor gemotori seerd verkeer. Dat was voor het eerst sinds de afsluiting voor alle auto's (behalve lijnbussen en hulp diensten) en motoren vorige week woensdag. Aanleiding voor de tijdelijke open stelling van de Stationsbrug was een defect aan de Schroebrug. Rond 12.00 uur ging deze brug niet meer dicht. De verkeersop stopping die dit tot gevolg had, deed de politie besluiten het ver keer onder meer via de Stations brug om te leiden. Tegen 12.45 uur was het probleem met de Schroe brug opgelost. De politie beslist voorlopig nog niet over het wel of niet openstel len van de Stationsbrug als omlei dingsroute. Zij doet dat tot de ge meente Middelburg het protocol klaar heeft over omleidingen. Uit gangspunt daarin is volgens ver keerskundige Rob Vermeer van de gemeente dat de Stationsbrug niet wordt ingezet als omleidingsroute. „Het verkeer wordt dan omgeleid door het aquaduct." Foto's én muziek zijn belangrijke pij lers in zijn leven. Hij kan er tot in zijn tenen van genieten. Verder - het moet gezegd - houdt hij veel van vrouwen. Hij is niet zo van langduri ge relaties, maar stuitert vaak van beloftevolle spanning, iets wat nog komen gaat: een ontmoeting die wel licht geïntensiveerd gaat worden. Zo ook tijdens dat geweldige muziekfes tival. Mooie foto's gemaakt en toen zag hij haar! Da t was tien jaar gele den. Het duurde even voor zij hem herkende. Destijds had hij immers nog een weelderige haardos. Zij ob serveerde hem intens, nam zijn hoofd in haar warme handen en sprak: je hebt prachtige oren, zo symmetrisch en ze passen zo goed bij je kale kop'. Het leek het begin van iets moois.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21