Sites wijd open voor hackers Zeeland gaat tropisch weekeinde tegemoet [Lowlands wordt Wetlands Russische noodlanding in IJsland PZC Morgen als bijlage bij de PZC: Pechtold (D66) wil een minister voor krimp BIDDINGHUIZEN - De organisatie van muziekfestival Lowlands heeft de bezoekers laten weten dat wa terpistooltjes het terrein op mo gen en dat is met de verwachte tro pische temperaturen vragen om een watergevecht. Op Facebook is een evenement aangemaakt om morgenmiddag een massaal water gevecht te houden, ruim 9000 mensen hebben aangegeven dat ze eraan mee doen. Het evenen ent is georganiseerd door Ferry Plc eger. Het is de bedoeling dat alle d elne- mers zaterdagmiddag bij de c ames- wc's voor de Alpha-tent verzame len 'om daarna hét waterballet in volle hevigheid te starten'. Het driedaagse muziekfestival Low lands begint vandaag. DE STELLING Ik verheug me op het warme weekeinde Reageer op pzc.nl UW MENING 318 reacties Ik weet nog niet op wie ik ga stemmen Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 sHriióssussssso11 Als het waait, gaat het kriebelen Verbonden met de elementen Vlas leidde tot eigen volkscultuur graden wordt als maximumtempera tuurvoor zaterdag afgegeven. plekken vormen de flessenhalzen in het Zeeuwse wegennet: de Vlaketunnel en de Deltaweg. procent van de vaste accommodaties van De Roompot in Zeeland is dit weekeinde bezet. kilometer Noordzee strand in Zeeland bekeuringen schrijft de gemeente Veere gemiddeld op een warme dag uit voor foutparkeerders aan de kust. MIDDELBURG - Alexander Pechtold, lijsttrekker van D66, wil dat er een minister komt die zich bezig gaat houden met krimp. Die taak moet niet overgelaten worden aan een staatssecretaris. „We hebben een minister voor grote-stedenbeleid gehad. Die hield zich bezig met oude stadswijken, maar de leef baarheid op het platteland is min stens zo belangrijk", zei Pechtold tegen de PZC en Omroep Zeeland. pagina 2 en 3: Hedwige meteen onder water DEN HAAG - Russische hackers heb ben de afgelopen maanden weten in te breken bij zeker tweehon derd databases, omdat de beheer ders daarvan de toegang niet goed afschermden. Zelfs nadat ze op de hoogte wer den gesteld van de inbraak, ver zuimde een aantal het gat te dich ten. Dat meldt het computerblad PC-Active deze maand. „Het lijkt alsof de ernst van dit soort zaken maar niet wil doordringen. En sommige beheerders van websites lijken domweg niet in staat om de poorten te sluiten", stelt Brenno de Winter, schrijver van het arti kel. In de door de inbraakgolf ge troffen sites was geen rode draad te ontdekken. Ze leken bij toeval gekozen. Er zaten geen financiële- dienstverleners bij. De Winter waarschuwt voor onderschatting van diefstal van cliëntgegevens. „Mensen zeggen: het waren alleen maar e-mailadressen. Maar na zo'n diefstal zie je dat de houders van die adressen worden bestookt met mailtjes om hun bankgege vens afhandig te maken. Het is echt kwaadaardig, dit is georgani seerde misdaad." Het is onduide lijk hoeveel internetadressen daad werkelijk zijn gehackt. De Winter vermoedt dat het er veel meer zijn dan de tweehonderd die nu aan het licht zijn gekomen. Hij vindt het opvallend dat de daders niets hebben ondernomen om hun spo ren te wissen. Het nieuws over de gehackte databases volgt op de ont dekking vorige week van het Dori- fel-computervirus, dat van min stens 549 bankrekeninghouders de inloggegevens had verzameld en tal van overheidscomputers plat legde. „Staatssecretaris Teeven van Justitie noemde dat 'een komkom- merverhaal'. Dat bewijst hoe wei nig serieus dit soort criminaliteit wordt genomen", zegt De Winter. MOSKOU - Een Russisch passagiers vliegtuig met aan boord 256 men sen heeft donderdag een noodlan ding moeten maken in IJsland na een valse bommelding. Het toestel, een A330 van lucht vaartmaatschappij Aeroflot, was van New York onderweg naar Mos kou. De IJslandse politie fouilleer de de passagiers en speurde het vliegtuig en de bagage af naar ex plosieven, maar vond niets. Vol gens het Russische persbureau ITAR-Tass kwam de anonieme bommelding binnen bij de politie van New York, vlak nadat het toe stel was opgestegen. De piloten zet ten het vliegtuig daarop aan de grond op de luchthaven Keflavik in IJsland. Volgens de IJslandse burgerbescherming zijn alle passa giers in veiligheid en worden ze op het vliegveld opgevangen door het Rode Kruis. Strandtenthouders Zeeland Nazomerfestival biedt een programma om naar uit te zien. SSeesmSSBBmBSSBÊSaSSfeSaBaaSBBSSaSgaBSSSÊBBSm foto Ruben Oreel hebben extra vaten bier ingeslagen.Zeeland gaat een tropisch weekeinde tegemoet. Er wordt een run op de kust verWacht: pagina 24 err 25: toch tropisch eind van de vakantie: Corendon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1