sport25 Lokerse weer op NK Rabobank wil de goede lijn doortrekken Guis en Zohlandt dicht bij stunt in Philippine donderdag 16 augustus 2012 Rinus Kornelis kreeg zaterdag tijdens een afscheidsreceptie in de kantine van w Schoondijke de gouden speld van de KNVB als lid van verdienste. Daarnaast werd hij benoemd tot erevoorzitter van de zondagclub. De scheidende voorzit ter ontving van de spelers een T-shirt met opschrift: 'Rinus dé voorzitter'. door Koen de Vries MIDDELBURG - Timko Lokerse is de meest ervaren speler die komend weekeinde in Scheveningen op het NK beachvolleybal in actie komt. „Dit wordt op z'n minst m'n twintigste NK", meldt de in woner van Dishoek. „En nu Ri chard Schuil niet meedoet, ben ik ook nog de oudste speler van het toernooi. Richard is 39, ik ben 37." Timko Lokerse en zijn tien jaar jongere partner Bart Bolsterlee zijn als zevende geplaatst. Titelaspi- raties hebben ze daardoor niet, ook al omdat ze het dit seizoen beiden behoorlijk druk zijn met andere zaken. Lokerse met zijn ar chitectenbureau, Bolsterlee met zijn promoveren aan de TU in Delft. „Het gaat niet slecht", vindt Lokerse, „maar vorig jaar ging het beter. Toen wonnen we drie toer nooien. Dit jaar nog niet één. Maar we zijn wel steeds bij de bes te vier geëindigd." Op het NK wordt dat moeilijker, omdat er drie koppels meedoen die anders voornamelijk in het buitenland spelen. Die teams zijn moeilijk te kloppen. In de poule treffen Bol sterlee en Lokerse zo'n team, Stiekema/Varenhorst. „Als we daar van winnen, zou het toer nooi al een eind geslaagd zijn", vindt Lokerse. Dit jaar speelt hij slechts twee keer in het buitenland. In Novi Sad (Servië) haalde het koppel het hoofdtoernooi, waarna ook nog een Servisch koppel werd uitge schakeld. „Dat was mooi", geniet Lokerse nog na. „Het hele stadion was tegen ons." Later dit jaar gaat hij nog naar Sici lië, voor een toernooi uit de Euro pese Tour. Op het NK in Scheveningen is één nederlaag nog niet fataal. Elk team is pas na twee nederlagen uitge schakeld. UTRECHT - De Nederlandse wieier- formatie Rabobank wil de goede prestaties van de laatste weken vanaf zaterdag in de Vuelta voort zetten. Dat zegt ploegleider Adri van Houwelingen. „Als ons dat lukt, staan ons mooie weken te wachten." Het team is in goede vorm, zegt Van Houwelingen. „We hebben een paar sterke weken achter de rug. Nu willen we deze lijn door trekken." Zo waren er recentelijk overwinningen in Burgos, in de Eneco Tour en in de Clasica San Sebastian. „Laten we wel realis tisch blijven", aldus Van Houwelin gen. „Gemakkelijk zal het niet wor den." Rabo start in Spanje met twee kop mannen, Robert Gesink en Bauke Mollema. Ze konden in de Ronde van Frankrijk, als gevolg van val partijen, niet imponeren. „Ze zijn erop gebrand nu wel op de voor grond te treden", zegt Van Houwe lingen. „Met deze renners gaan we voor het klassement." Liefst tien aankomsten zijn berg op. Van Houwelingen: „Het wordt zwaar, vooral in combinatie met het warme weer. Maar alle renners zijn in orde. Dat hebben ze in de afgelopen wedstrijden wel bewe zen." Rabo gokt niet alleen op het klasse ment. Van Houwelingen: „Natuur lijk willen we ook heel graag'een etappe winnen. Ik denk dat Molle ma daarop kans maakt. Maar ook Lars Boom en Matti Breschel zet ten hun zinnen op dagwinst." De formatie start met Lars Boom, Matti Breschel, Stef Clement, Lau rens ten Dam, Juan Manuel Gara- te, Robert Gesink, Bauke Mollema, Grischa Niermann en Dennis van Winden. AMSTELVEEN NK tennis zonder Zeeuwse inbreng Het NK tennis in Amstelveen moet het dit jaar stellen zonder Zeeuwse deelnemers. Titelverdediger Lesley Kerkhove uit Zierikzee en Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke zijn bei den niet van de partij. Kerkhove kiest voor een toernooi in Charleroi, waar ze meer punten voor de wereldranglijst kan verdie nen. Van der Meet had het NK wel op haar programma staan, maar kampte de afgelopen weken met een buïkspierblessure. VROUWENPOLDER Hardlooptoppers in Kustloop De Kustloop, de zware halve mara thon met start en finish in Vrou wenpolder, krijgt dit jaar een ster ke bezetting. Op zaterdag 1 septem ber staan veelvoudig winnaar Anjo- lie Engels, voormalig wereldkam pioene duatlon en Kustmarathon winnaar Irma Heeren, Martine Lust, Ilonka van den Hengel (bei den ook Kustmarathonwinnaar) en Marianne de Kok aan de start Bij de mannen doen onder meer Neals Strik, Anthony Pochet en Rik Wolswinkel mee. PHILIPPINE - In het 11e Mosselkrau- wertoernooi van tennisvereniging Philten te Philippine waren in de mixed-6 Martijn Guis van het Sas- se Drive en Ciska Zohlandt van de thuisclub dicht bij een stunt tegen het jeugdige tweetal Judith van der Meijden (Drive) en Yanniek Ivens (Hulster Ambacht). Eerstgenoemden pakten de eerste set met 6-4, maar de favoriete com binatie kwam langszij via 6-3. In de beslissende set stonden de rou tiniers met 3-0 voor, maar Van der Meijden en Ivens bogen de score om in een 6-4-setwinst. Zowel Guis als Ivens bedienden zich veelvuldig van korte balletjes over het net. Zohlandt en Van der Meijden zijn behoorlijk vast van achteruit. Eerder waren de win naars met twee keer 6-2 te sterk ge bleken voor Nynke van der Ploeg en Mike van Ee. Ook in de mixed-5 is Judith van der Meijden, samen met Pie- ter-Bas Dijkman, door naar de hal ve finale via twee keer 6-2 tegen moeder en zoon Emanuela en Mei vin Bracke. In die halve eindstrijd krijgen ze opnieuw te maken met een moeder-zoon-combinatie: Em my en Duncan Blackman. In het dubbel-4 is het als eerste ge plaatste duo Wesley van Noord en Wesley Raemdonck door naar de finale door met 6-2 6-3 te winnen van Coen Kayser en Jan Maarten van de Vrie. In Op het enkel-5 ver sloeg Jurgen Zohlandt in de eerste ronde Pieter-Bas Dijkman met 6-1 6-4. Vervolgens was de lokale favo riet ook tegen schema-aanvoerder Nicky Samijn van TC Drive op dreef. Uiteindelijk won de snelle Sassenaar in drie sets: 6-12-6 6-2. In het dubbel-6 bereikten Remco, Klaassen en Ingmar Vermeulen van het Terneuzense Animo de laatste vier door het Sluiskil-duo Benny Boerjan/Peter Rompa met 6-3 6-4 te bedwingen. Rinus Kornelis heeft de voorzittershamer doorgegeven aan Werner Braspenning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67