'Belang husky staat voorop' 20| zeeland Ambassadrice dienstencheques Hulst regioagenda donderdag 16 augustus 2012 z Wouter en Mieke Decaluwe van Husky Event 'Het is vreselijk als mensen je, zonder enige kennis van de toedracht, beschuldigen van dierenmishandeling' De uitbaters van Husky Event in Groede, die maan dag werden bekeurd voor een 'illegale trektocht' met sledehonden, zijn zich van geen kwaad bewust, door René Hoonhorst Een beetje beduusd zitten ze woensdagmiddag aan de keukentafel, Wouter en Mieke Decaluwe. In de an derhalfjaar dat ze het bedrijf Hus ky Event in de polders bij Groede uitbaten, hebben ze vaker contro leurs op visite gehad, vanwege mel dingen dat ze hun sledehonden niet goed zouden verzorgen. Maar zo'n stortvloed aan in temetreac ties als gisteren hadden ze nog niet eerder ervaren. Mieke werd maandagnamiddag tij dens een tochtje met de honden aangehouden door een functiona ris van de dierenpolitie. Ze zou honden illegaal als trekdieren ge bruiken. De dieren zouden ook on der te hoge temperaturen 'wer ken'. Het echtpaar Decaluwe ver moedt dat de agent is gealarmeerd door een 'dierenliefhebber' die een filmpje op YouTube zette. De cineast beweert daarin dat de honden maandagmiddag om half vijf bij 27 graden in de volle zon fietskarren met mensen voorttrok ken met een snelheid van zo'n 18, 19 kilometer per uur. Mieke be aamt dat zij maandagmiddag met een aantal honden en een groepje mensen een klein rondje in de pol der heeft gemaakt. „De tempera tuur was toen echter geen 27 maar 19 graden. Hoog, maar niet te hoog voor een klein rondje met sledehonden." De aanname dat een husky zich dood zou lopen als zijn baas daar niet voor uitkijkt, gaat alleen op voor racehonden, stelt het echtpaar Decaluwe. „On ze dieren gaan gewoon zitten als ze niet verder willen. En dan ha len we ze op. Meer dan twee keer is dat overigens niet gebeurd." Wouter en Mieke benadrukken dat ze er normaal helemaal niet op uittrekken als hoogzomerse tempe raturen heersen. „Maar een gezel schap met een meervoudig gehan dicapte jongen had speciaal drie uur in de auto gezeten om een rit je te maken. Daarom hebben we gewacht tot de temperatuur onder de twintig graden was gezakt. Tus sen de vijftien en twintig graden mag je een klein tochtje van min der dan vijf kilometer maken. En dat deden we die namiddag. We gingen met een behoorlijk vaartje, niet omdat de honden hard moes ten trekken, maar omdat de fiet sers lekker meetrapten." Belangrijker dan de wet vindt het echtpaar Decaluwe het welzijn van hun honden. Wouter: „We houden van onze husky's. Mensen hoeven dat niet te geloven. Maar als ze ons verwijten dat we de hon den commercieel uitbuiten, verge ten ze dat we van de activiteiten van de honden leven. We zouden ons dus enorm in de vingers snij den als we ze slecht behandelen." Het echtpaar legt uit dat de Siberi sche husky één van de vijf honden rassen is, die gebruikt mag worden als 'trekkracht'. Dat ze hun twintig Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. DONDERDAG 16 AUGUSTUS AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Het Trefpunt, 13.00 uur; Biljarten; BRESKENS - Restaurant de Boeg, 19.30 uur: Bridge; Haven west, 10.00 uur: Rondvaart over Wes- terschelde; WV kantoor, 10.00 uur: Natuurtocht naar het Voorland bij Nummer Eén; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten, volksdansen; HULST - Korenmarkt, 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 14.00 uur: Zangclub nooit Gedacht; De Lieve, 9.00 uur; Vrij biljarten, pedicure, vluchtelingenwerk; 13.00 uur: Biljarten, pe dicure; 18.30 uur: Bridge; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 14.00 uur: Zangers van Toen; LAMSWAARDE - Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; Een zesspan husky's trekt een fietskar, meetrappende, toeristen het erf in Groede af. foto's Peter Nicolai honden, waaronder enkele pups die nog niet als sledehond worden ingezet, goed verzorgen, bewijst een deel van hun klanten. Clubjes dierenartsen komen speciaal een weekeinde langs om er met de honden op uit te trekken. De Ant werpse politie heeft hier zelfs een verdwaalde husky gebracht, omdat ze wist dat wij er goed voor zor gen." De Decaluwes zijn geen heili gen, geeft Wouter toe. Maar dat ze hun dieren niet goed verzorgen, is kwaadsprekerij. „We hebben wel eens drollen die de honden onder weg deponeren, vergeten op te rui men. Maar dat de dieren tot hun nek in de ontlasting zitten, is niet waar. Die indruk kan gewekt zijn, omdat we kampen met stankover last. Het waterschap heeft beloofd dat probleem met een koolstoffil- ter in het riool op te lossen." Om belangstellenden te laten zien dat de husky's liefdevol worden verzorgd, houdt Husky Event (Catsweg 6, Groede) zaterdag 18 augustus van 14.00 tot 18.00 uur open dag. Mieke met Skye, die door de Antwerpse politie aan hen is toevertrouwd. door Harmen van der Werf CLINGE - Ze mag zich voortaan 'am bassadrice van de dienstencheque' noemen, Maria Verbraeken uit de Frans Halsstraat in Clinge. Ze dankt de titel aan een bijzondere uitverkiezing. De Clingse mocht woensdagmiddag de eerste offi ciële dienstencheques van Hulst in ontvangst nemen van wethouder Frank van Driessche. Ze kreeg ook nog een paar zoenen én een fraai bosje bloemen. Bij aankomst van Van Driessche bleek al direct waar Maria de dien stencheques voor gebruikt. Een medewerker van sociale werkvoor ziening Dethon was de ramen aan het lappen. Twee mannen van re-integratiebedrijf Piblw namen de voortuin onder handen. „De tuin is me te veel geworden", ver telde Maria, „en de ramen kan ik nog wel schoonmaken, maar niet het bovenste stuk van de kozij nen." Al sinds eind vorig jaar maakt de Clingse gebruik van de klussendienst, maar de daarvoor noodzakelijke dienstencheques wa ren er nog niet. Maria kreeg de eer ste gedrukte exemplaren, gratis de ze keer. Het kost anders vijftien eu ro om twee medewerkers voor één uur in te huren voor karwei tjes in en om het huis. „Mensen kunnen langer zelfstan dig blijven wonen, als ze op deze manier diensten kunnen inhu ren", prees Van Driessche het ini tiatief aan, „en mensen met een af stand tot de arbeidsmarkt hebben er via Piblw en de Dethon werk door." De cheques zijn op diverse plekken in Hulst verkrijgbaar, bij de gemeentewinkel, De Blaauwe Hoeve en De Lieve in Hulst, Sint- Antonius in Kloosterzande, Mal pertuus in Clinge en De Warande in Sint-Jansteen. Meer informatie via meldpunt Hulst voor Elkaar, 0114-684700. Wethouder Frank van Driessche reikt Maria Verbraeken uit Clinge de eer ste, officiële dienstencheques van Hulst uit. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64