inenland 15 ESf DPK lanceert 'denktrant' donderdag 16 augustus 2012 xmammKSSaBBSBmfSSSmss&smma&sm De meest recente verkiezingspeilingen De SP komt in de meest recente opinie peilingen van EenVandaag uit op 39 zetels, ze heeft er nu 15. De WD zakt van 34 naar 31 zetels. De PvdA stijgt een zetel en komt uit op 17, 13 minder dan nu. PVV en CDA verliezen een zetel en staan respectievelijk op 16 en 13. DEN HAAG - De Partij van de Ar beid heeft een boekwerk van ze ventig pagina's voor het verkie zingsprogramma, maar het DPK van Hero Brinkman heeft genoeg aan een speech van zes pagina's. „Het is een denktrant", verklaarde Brinkman tijdens de presentatie. De voormalige PW'er, die met zijn eenmansfractie is gefuseerd met Trots (op Nederland), heeft genoeg aan vier hoofdpunten om Nederland uit de crisis'te helpen. Gedurende twee jaar mogen over heid en bedrijven geen mensen ontslaan. Volgens Brinkman geeft dit een 'enorme zekerheid', waar door mensen weer geld durven uit geven. En het bespaart uitkerin gen. De tweede hoofdmaatregel is dat overheidssalarissen worden be vroren. Verder wil Brinkman ban ken als ING en ABN Amro opsplit sen in zaken- en privébanken. Ten slotte wil hij de euro opsplitsen in een West-Europees en een Zuid-Europees deel. Lukt dat niet, dan moet Nederland een eigen munt invoeren, de florijn. Over hoe dit allemaal moet wor den uitgevoerd, wat het oplevert en hoeveel op de overheidsuitga ven wordt bezuinigd, kon Brink man weinig zeggen. Hij weigert zijn programma door het Centraal Planbureau te laten doorrekenen, want dat is een 'communistisch' bureau, in dienst van de minister van Financiën. Hij heeft ook geen eigen inschatting van de financiële gevolgen van zijn programma, maar denkt wel dat het binnen Icm 2-jarig Vodafone iPhone Vaak 50 (Incl. 200 minuten onbeperkt sms 500MB) Lijsttrekker Hero Brinkman van het Democratisch Politiek Keerpunt tijdens de presentatie in Nieuwspoort van de visie van het DPK over de aanpak van de huidige crisis in Europa en in Nederland. foto Phil Nijhuis/ANP vijf jaar tot begrotingsevenwicht kan leiden. „Denk je dat de burger, de textiel arbeider in Twente, wil weten of we twee of drie miljard euro bezui nigen? Het zal hen een biet zijn of het tekort 2,7 of 3 procent is. Ze willen zeker zijn van hun baan, volgend jaar hun hypotheek kun nen betalen en op vakantie gaan." Brinkman verwacht dat veel par tijen zijn plannen zullen omar men. Ook in het buitenland. „Ik ben ervan overtuigd dat Francois Hollande (socialistische Franse pre sident, red.) dit binnen een maand overneemt." zie onze website: binnenland Bekijk videobeelden van de presenta tie van Hero Brinkman Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 49 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 115» Vlissingen Walstraat 99 Delft Hulst Waalwijk Spijkenisse Oud-Beijerland Naaldwijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5