zeeland19 In de bres voor travalje Mossels Weinig onrust onder inwoners van Ouwerkerk 'Nog geen dode vissen of vogels gevonden' donderdag 16 augustus 2012 Het alarm over de alg in Ouwerkerk kwam nadat de alg in de Oosterschelde werd aangetroffen. De alg kon de mosselpercelen van de kwekers bedreigen. Al snel bleek dat er met de mossels niets aan de hand was. Ze zijn helemaal schoon. De onrust over de algen- bloei in de kreek bij Ou werkerk was niet groot in het dorp. Dat zegt voorzitter Peter Vijverberg van de dorpsraad. „Nee, op het dorp viel het wel mee." Maar wat hem wel erg heeft ge stoord is dat de dorpsraad nauwe lijks werd geïnformeerd nadat de alarmfase werd afgekondigd. „De communicatie was verschrikkelijk. Je werd van het kastje naar de muur gestuurd en je kreeg nie mand aan de telefoon. Nee, ik ben blij dat we nu te maken hebben met het waterschap en niet meer met de Veiligheidsregio. Het water schap heeft gelijk het initiatief ge nomen om ons te informeren." De laatste dagen krijgt Vijverberg wel vragen van agrariërs. Die wil len weten hoe het staat" met de af watering van het gebied nu het ge maal voor een deel stilstaat. Ik heb nog geen melding gehad van dode vissen of vogels." Dat zegt voorzitter Rudy Ver- cruysse van hengelsportvereniging Oosterschelde. De visvereniging zit al 55 jaar in de kreken en heeft veelvuldig vis uitgezet, zoals pa ling en forel. Daar gaat de zorg van de vereniging dan ook wel naar uit. Natuurlijk, Vercruysse snapt best dat de belangen van de 450 le den van zijn vereniging nu niet de hoogste prioriteit hebben bij het waterschap. „Dat hebben de boe ren, want dan komt andermans eten in gevaar." Toch heeft hij wel zijn zorg uitge sproken. Doordat het water op een andere manier moet worden weg- gepomt, mixen het schone en vie zere water. „En als onze vissen doodgaan weet ik het waterschap wel te vinden, dat ben ik verplicht tegenover de leden." OUDELANDE Muziek, optocht en vliegen bij Oogstfeest De dorpsgemeenschap van Oude- lande heeft voor zaterdag 18 augus tus weer een spetterend Oogstfeest op touw gezet. Behalve de agrarische producten die in Oudelande geproduceerd, verwerkt en verhandeld worden, staat muziek centraal, van Djembé Mzungu, de Koorschool, het Zee manskoor en 's avonds een show. Er is om 15 uur een optocht en wie wil kan een rondje met een helico pter. YERSEKE De Haven en kerk open op Mosseldag Kerkelijk centrum De Haven in Yer- seke is tijdens de Mosseldag, op za terdag 18 augustus, open van 9 tot 17.00 uur. Ook de protestantse kerk is open van 10 tot 16.00 uur. Daar hangt de tentoonstelling over trou wen in de kerk met bloemsier- kunst en andere producten van creativiteit. De protestantse kerk is bovendien tot en met Monumentendag ook op woensdag en zaterdag open van 11 tot 15 uur. WOLPHAARTSDIJK Duitse automobiliste is haar rijbewijs kwijt Op de Muidenweg langs het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk is in de nacht van dinsdag op woensdag een een 71-jarige Duitse automobi liste betrapt op rijden onder in vloed van alcohol. De automobiliste werd rond mid dernacht aangehouden. Uit de ade manalyse op het politiebureau bleek dat ze ruim 2,5 maal de toege stane hoeveelheid had gedronken. De politie heeft haar rijbewijs inge- WILHELMINADORP Fietstocht rond Goes voor ouderen Het Goese Ouderenwerk houdt vanmiddag, donderdag, weer een fietstocht voor ouderen langs de mooiste plekjes in en rond Goes. De tocht meet 25 kilometer en start om 13.30 uur bij dorpshuis het Wilhelminahuis in Wilhelmina- dorp. De route is toegesneden op 55-plussers. Deelnemers hoeven zich niet op te geven en kosten zijn er niet. THOLEN Laatste zomerconcert op antiek davecimbel Het laatste zomerconcert in het oude stadhuis in Tholen wordt op zaterdag 18 augustus verzorgd door Jan de Viet. Hij bespeelt een kopie van het ze- ventiendeeeuwse davecimbel van Joannes Ruckers uit Antwerpen. De Viet speelt werk van Jan Pie- tersz. Sweelinck. Gerard de Waardt bespeelt na afloop het carillon in het stadhuistorentje. De muziek is te beluisteren in de tuin. Aanvang 15.30 uur. HANSWEERT Stoel meenemen voor oecumenische dienst De protestantse en katholieke ker ken in Hansweert hebben samen met de evangelische gemeenschap Rafaël in Goes een oecumenische openluchtdienst voorbereid die op zondag 19 augustus wordt gehou den. Om 10.00 uur begint de openlucht- dienst op het grasveld bij het jeugd honk Answest aan de Binnenha ven. Wie de dienst wil meevieren wordt verzocht zelf een stoel mee te nemen. HEINKENSZAND Tweede toerdassic van Theo Middelkamp De Zeeuwse race en toerclub Theo Middelkamp (ZR8cTC) houdt zon dag 19 augustus de tweede toer tocht van dit jaar. Deze Theo Mid delkamp Classic begint bij Brasse rie Stelleplas in Heinkenszand en voert over afstanden van 70 en 120 kilometer. Voor beide afstanden kunnen toer- fietsers zich inschrijven tussen 9.00 en 11.00 uur bij de Brasserie in Stelleplas Heinkenszand. Inschrij ven kost vier en vijf euro. KORTGENE Werkzaamheden aan twee wegen De Emelissedijk tussen de Kort- geenseweg en Colijnsplaatseweg is tussen dinsdag 21 augustus en don derdag 23 augustus gesloten. Ook aan de Provincialeweg tussen Geersdijk en aan de Oost Westweg wordt gewerkt. Weggebruikers worden omgeleid. De busdienst kan in overleg met verkeersrege laars wel van de afgesloten wegen gebruik maken. door Mieke van der Jagt GOES - Heemkundige Kring De Be- velanden en de Stichting Vrienden van het Travalje, willen zich tot het uiterste inspannen om een tra valje achter het Hof Welgelegen aan het Pykeswegje in Goes op te knappen. Bij het Hof Welgelegen kwam nog niet zo lang geleden een ouderwet se hoefstal aan het licht. De pro jectontwikkelaar ABC Vastgoed, die de dorpse bebouwing Aria tus sen het Pykeswegje en Overzuid ontwikkelt, knapte de boerderij op om er een verkoopcentrum in te vestigen. Potentiële klanten voor een woning in Aria, kunnen in het Hof Welgelegen maquettes en plannen bekijken en bijvoor beeld keukens en tegels uitzoeken. Het is uiteindelijk de bedoeling dat het Hof Welgelegen wordt geïntegreerd in Aria. Het Pykes wegje wordt als het ware de hoofd ader voor het 'dorpje', waar 339" huizen moeten verrijzen. Mensen van de Heemkundige Kring hebben vastgesteld dat het travalje weliswaar nog min of meer intact is, maar dat er snel conservering nodig is. De belang rijkste elementen van de hoefstal, de twee poorten, worden nog maar door één diagonale stang bij- elkaar gehouden. De vrees bestaat dat het travalje een gebruik als steuntje voor de zware tegel- dispays, die rondom tegen de schuur staan, niet zou overleven. Het travalje bij de boerderij heeft zoveel waarde omdat hoefstallen meestal middenin een dorp te vin den zijn. Dat er bij het Hof Welge legen één staat bewijst dat boeren met veel paarden vroeger zelf een travalje lieten zetten. De Heem kundige Kring roept mensen die daar nog wat van weten, bijvoor beeld of de smid van het dorp kwam of dat een handige knecht het deed, contact op te nemen met 0113-312597. Of ABC Vastgoed zelf iets van plan was met het travalje is ondui delijk. Op de kantoren is niemand bereikbaar. De Heemkundige Kring en de travaljevrienden gaan er een brief over sturen. Nog maar één van twee diagonale stangen zit vast. foto Ronald den Dekker In de oostelijke kreek van Ouwerkerk wordt een klein stukje water afge damd. Dit is nodig om proeven te kunnen doen met de bestrijding van de algen met waterstofperoxide. Als de proef slaagt, wordt ook het overige water van de getroffen kreek be handeld. Hoe lang de bestrijding nog gaat duren is nog niet bekend. foto Pieter van der Laan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57