Grondpot voor boeren in Zeeland BEVELANDEN/THOLEN Poelbos als papierfabriek Ton valt in Goes almanak Poffertjes DONDERDAG 16 augustus 2012 17 Bestrijding van algen gaat beginnen 18 en 19 Lancering Kavelruilbureau door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Zeeland krijgt een Kavelruilbureau. Deze gezamenlij ke grondpot is bedoeld om de structuur van de landbouw te ver beteren en om projecten waarbij grond van boeren is betrokken, vlotter te laten verlopen. De grondpot wordt gevoed met percelen, afkomstig van het Bu reau Beheer Landbouwgronden (BBL). Dit is een organisatie van het Rijk. De rijksoverheid hevelt deze taak over naar de provincies. Provincie en waterschap nemen de gronden van de BBL over die vervolgens in de grondpot worden gestopt. Om hoeveel hectare het gaat, is nog niet duidelijk, zegt woordvoer der Peter de Koeijer van land bouworganisatie ZLTO. „Er is in middels wel overeenstemming over de financiële afwikkeling tus sen Rijk en provincies." Het Zeeuwse Kavelruilbureau is volgens De Koeijer handig voor boeren die grotere percelen dich ter bij huis willen hebben. „Ook is sneller zaken te doen met boeren die grond moeten inleveren, bij voorbeeld voor de verdubbeling van de Sloeweg. Het Kavelruilbu reau maakt het mogelijk meerdere alternatieven te bieden." De Borselse wethouder Ad Schenk gelooft in het Kavelruilbureau. „Het werkt efficiënter en effectie ver. Nu is veel grond in bezit van verschillende overheden zoals ge meenten, provincie en water schap. Borsele heeft een tijdje gele den grond verkocht aan de provin cie om het project verdubbeling Sloeweg vlot te trekken. Eigenlijk liepen wij hiermee vooruit op de doelstelling van het Kavelruilbu reau. Er is op dit gebied al een goe de samenwerking tussen provin cie, gemeenten en waterschap maar dat gebeurde een beetje hap snap. Nu komt er een betere struc tuur." De lancering van het Kavelruilbu reau is op 5 september op zorg- en kaasboerderij Pitteperk in Koude- kerke. Het Kavelruilbureau is al ac tief op facebook. GOES Kinderburgemeester is baas van de stad Het centrum van Goes wordt zater dag omgetoverd tot kinderstad. Op verschillende pleinen vermaken kinderen zich met onder meer een springkussen, schminken, dansen en zingen. De activiteiten duren van 11.00 tot 16.00 uur en zijn alle maal gratis. KAPELLE Gemeentehuis voor invaliden toegankelijk Het gemeentehuis in Kapelle heeft de ingang voor scootmobielgebrui- kers verbeterd. Links van de hoofd ingang is een enkele schuifdeur ge maakt. Door op de schakelaar naast de deur te drukken, schuift die open. Voorheen moest men door een korte sluis van twee deuren. GOES - Bijna volautomatisch worden de komende we ken een heleboel populieren uit het Poelbos bij Goes ge haald: duizend kuub in totaal. De stammetjes worden verkocht aan een papierfabriek. Staatsbosbeheer hoopt dat door het dunnen van het bos ook andere boom- en plantensoorten de kans krij gen om te groeien. Er wordt echter niets aangeplant: de jonge boompjes moeten uit zichzelf ontkiemen. De houtvesters zijn nog een week of vier bezig. foto Ronald den Dekker •S33yyzoxecass66G09scmi castasssawwstsssa &7ss85856BsssatMm&as!6ase0Bumsi»v^aw<f6txtta. Tip? redactie@pzc.nl GOES - Op een staatslot dat is ver kocht bij Agrimarkt aan de Van Doomestraat in Goes is woensdag een prijs van 100.000 euro geval len. „We vinden het erg leuk dat het winnende lot van een ton in onze winkel is verkocht", aldus Pascal Zurek, assistent filiaalmana- ger. De winnares heeft het lot ca deau gekregen. Toen ze naar de winkel ging om het lot te controle ren kwam ze erachter dat ze een ton had gewonnen. Het was weer kruip-door-sluip-door tijdens de braderie in Burgh, de helft die onlosmakelijk verbonden is met wederhelft Haamstede. Niet alleen het Schouwse dorp mocht zich in een ruime belangstelling verheugen, het gold zeker voor de poffertjeskraam. De verkoopster had voor alle water tandende liefhebbers een vriendelijk woord en stralende glimlach. Ook voor die meneer van middelbare leef tijd die verlekkerd een portie poffer tjes bestelde, maar zich meteen tegen over zijn huisarts verontschuldigde: „Weet u, eigenlijk mag ik ze niet van mijn dokter, mijn cholesterol is te hoog." Behalve poffertjes gaf de vriendelijke verkoopster hem ook advies: „Als ik u was, nam ik een andere huisarts!" Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55