Geweldige Kampioen met 1.000,- inruilpremie Kavelruilbureau voor boeren in Zeeland :eeland 121 Zanger coverband als topact naar festival Huil 1,000." Zaterdag 18 augustus NACHTMARKT van 19.00 t/m 24.00 uur BURGH-HAAMSTEDE Gemeente wil plan landhuizen doorzetten donderdag 16 augustus 2012 m v-'-v m *.s&l$ij€5z*.*£g?4>3v door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Zeeland krijgt een Kavelruilbureau. Deze gezamenlij ke grondpot is bedoeld om de structuur van de landbouw te ver beteren en om projecten waarbij grond van boeren is betrokken, vlotter te laten verlopen. De grondpot wordt gevoed met percelen, afkomstig van het Bu reau Beheer Landbouwgronden (BBL). Dit is een organisatie van het Rijk. De rijksoverheid hevelt deze taak over naar de provincies. Provincie en waterschap nemen de gronden van de BBL over die vervolgens in de grondpot worden gestopt. Om hoeveel hectare het gaat, is nog niet duidelijk, zegt woordvoer der Peter de Koeijer van land bouworganisatie ZLTO. „Er is in middels wel overeenstemming over de financiële afwikkeling tus sen Rijk en provincies." Het Zeeuwse Kavelruilbureau is volgens De Koeijer handig voor boeren die grotere percelen dich ter bij huis willen hebben. „Ook is sneller zaken te doen met boeren die grond moeten inleveren, bij voorbeeld voor de verdubbeling van de Sloeweg. Het Kavelruilbu reau maakt het mogelijk meerdere alternatieven te bieden." De Borselse wethouder Ad Schenk gelooft in het Kavelruilbureau. „Het werkt efficiënter en effectie ver. Nu is veel grond in bezit van verschillende overheden zoals ge meenten, provincie en water schap. Borsele heeft een tijdje gele den grond verkocht aan de provin cie om het project verdubbeling Sloeweg vlot te trekken. Eigenlijk liepen wij hiermee vooruit op de doelstelling, van het Kavelruilbu reau." De lancering van het Kavel ruilbureau is op 5 september op zorg- en kaasboerderij Pitteperk in Koudekerke. DOMBURG - Als 'frontman' van de band Snow Control staat zanger-gi tarist Olof Sinke (41) uit Domburg vrijdag op het hoofdpodium van Tribfest in Huil (Engeland), waar schijnlijk het grootste coverband festival ter wereld. „Listen to the beautiful ballads, and jump along with their gui tar-hits", prijst het festival de Ne derlandse band van Olof Sinke aan. Die speelt louter nummers van de alternatieve rockband Snow Patrol. In Nederland doet Snow Control al enkele jaren van zich spreken. De band, die verder bestaat uit Limburgers en Braban ders, treedt twee tot drie keer per maand op. Op Tribfest treden dit weekend zo'n honderd cover bands op. „Als tribute-band wil je daar gewoon spelen. Het is zo'n beetje als meedoen aan de Olympi sche Spelen voor coverbands." Hij staat met Snow Control op het hoofdpodium, met nog twintig an dere bands. „We werden uitgeno digd nadat we brutaal een aantal van onze YouTube-filmpjes had den ingestuurd." Sinke is in het dagelijks leven mu ziekdocent bij het ROC in Goes. THOLEN - Ondanks een negatieve uitspraak van de Raad van State willen de gemeente en ontwikke laar Florestede de bouw van vier woningen aan de Mosselhoekse- weg bij Tholen doorzetten. Vier boeren uit de buurt zien de komst van de landhuizen niet zit ten. Ze vrezen te worden beperkt door klachten over stank- en ge luidsoverlast. Ze stapten naar de Raad van State en wonnen. Vol gens de Raad komen de landhui zen te dicht bij de akkers te staan. De gemeente zou onvoldoende hebben aangetoond dat de toekom stige bewoners een goed woon- en leefklimaat krijgen en dat de agra riërs niet belemmerd zullen wor den. Het college gaat bekijken of een aangepast plan toch door kan gaan. De ontwikkelaar liet al we ten de gemeente aansprakelijk te willen stellen voor de alle schade. Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. ^RDFlESTBCHflilPlONS EDITION Hi INRUILPRET^ De best verkochte auto van Europa in zijn klasse word je niet voor niets. Daarvoor zijn echte kampioenskwaliteiten nodig. Bijvoorbeeld de krachtigste 14% diesel in het segment. Superzuinig en ook nog eens wegenbelastingvrij. Om het nog mooier te maken stellen we u graag voor aan de nieuwe Fiesta Champions Edition. Uiterst compleet uitgerust, aantrekkelijk geprijsd en met meteen al een prijsvoordeel van 690,- aan opties. Bovendien ontvangt u nu ook nog een extra inruilpremie van maar liefst 1.000,-. Per 1 juli is de belasting op nieuwe auto's verhoogd. Door onze tijdige inkoop profiteert u nog van gunstige tarieven bij uw Ford dealer. Alle bedragen in euro's. Prllzen zijn Intl. BTW/SPM. e.icL kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Walgingen voorbehouden. Afgebeelde auto kan afwi|ken van standaardspecltlcatles. Genoemde prijzen betreffen auto's waarvan het kenteken voor I juli is aangevraagd. Gemiddeld brandstofverbruik en CO,-uitstoot: km/liter: 15.6-30.3; liter/100 km; 3,3-6,4; C02 gr/km: 87-149.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53