19 Open dag AH bij telers Schouwen-Duiveland LSD nog niet overtuigd van locatie klimbos Mossels Weinig onrust onder inwoners van Ouwerkerk 'Nog geen dode vissen of vogels gevonden' Zorg om travalje in verval donderdag 16 augustus 2012 Het alarm over de alg in Ouwerkerk kwam nadat de alg in de Oosterschelde werd aangetroffen. De alg kon de mosselpercelen van de kwekers bedreigen. Al snel bleek dat er met de mossels niets aan de hand was. Ze zijn helemaal schoon. De onrust over de algen- bloei in de kreek bij Ou werkerk was niet groot in het dorp. Dat zegt voorzitter Peter Vijverberg van de dorpsraad. „Nee, op het dorp viel het wel mee." Maar wat hem wel erg heeft ge stoord is dat de dorpsraad nauwe lijks werd geïnformeerd nadat de alarmfase werd afgekondigd. „De communicatie was verschrikkelijk. Je werd van het kastje naar de muur gestuurd en je kreeg nie mand aan de telefoon. Nee, ik ben blij dat we nu te maken hebben met het waterschap en niet meer met de Veiligheidsregio. Het water schap heeft gelijk het initiatief ge nomen om ons te informeren." De laatste dagen krijgt Vijverberg wel vragen van agrariërs. Die wil len weten hoe het staat met de af watering van het gebied nu het ge maal voor een deel stilstaat. Ik heb nog geen melding gehad van dode vissen of vogels." Dat zegt voorzitter Rudy Ver- cruysse van hengelsportvereniging Oosterschelde. De visvereniging zit al 55 jaar in de kreken en heeft veelvuldig vis uitgezet, zoals pa ling en forel. Daar gaat de zorg van de vereniging dan ook wel naar uit. Natuurlijk, Vercruysse snapt best dat de belangen van de 450 le den van zijn vereniging nu niet de hoogste prioriteit hebben bij het waterschap. „Dat hebben de boe ren, want dan komt andermans eten in gevaar." Toch heeft hij wel zijn zorg uitge sproken. Doordat het water op een andere manier moet worden weg- gepomt, mixen het schone en vie zere water. „En als onze vissen doodgaan weet ik het waterschap wel te vinden, dat ben ik verplicht tegenover de leden." DE STELLING Een distributiecentrum voor de Zierikzeese binnenstad is overbodig Reageer op pzc.nl door Ton van den Nouweland NIEUWERKERK - Ter gelegenheid van 125 jaar Albert Heijn houdt de Nieuwerkerkse groenteteler Mts Slootmaker open huis op 18,19 en 25, 26 augustus. Het aardappelbe- drijf van de familie Den Boer in Kerkwerve kan alleen komende za terdag worden bezocht. De jubilerende grootgrutter wil zijn ldanten laten zien waar de ver se bloemkool en aardappelen van daan komen. Dat doet AH met medewerking van 175 boeren en telers in geheel Nederland. Zij leveren de groen ten aan de supermarkten. Tijdens de open dagen laten AH en de telers zien hoe zij werken aan kwaliteit en smaak van de pro ducten. Verder geven zij inzicht in de manier waarop de groente zo snel mogelijk naar de winkels wordt vervoerd. Bij Slootmaker aan de Krabben- hoekseweg 2 in Nieuwerkerk kun nen kinderen een telersdiploma behalen. Verder kan het maisdool- 3- Mk hof worden gelopen, zijn er po ny's om te berijden en kan er wor den geschminkt. De open dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Het akkerbouwbedrijf van de fami lie Den Boer ligt aan de Zandweg 8 in Kerkwerve. ZIERIKZEE Met Van Oeveren naar RTM-museum Met een touringcar van Van Oeve ren uit 1986 naar het RTM-mu- seum in Ouddorp, een ritje in de stoomtram, een rondvaart met ms. De Grevelingen (Hamburg 1959) en weer terug met tram en bus naar Zierikzee. Dat kan vandaag, donder dag, om 12.00 uur vanaf het bussta tion aan de Grachtweg in Zierik zee. Dit middagje uit kost 29 euro per persoon en eindigt om 17.30 uur. Reserveren: 06-43030683. RENESSE Avondmarkt met klimwand Durfallen kunnen zich morgen, vrijdag, uitleven tijdens de Avond- markt in Renesse. Dan staat name lijk een enkele meters hoge klim wand opgesteld. De markt zelf telt ongeveer zestig kramen, waaron der die van enkele plaatselijke on dernemers. Tijdens de markt zijn de winkels van Renesse ook geo pend. De markt op de Rekes rond de kerk begint om 15.00 uur en is om 23.00 uur afgelopen. BURGH-HAAMSTEDE Jongerensoos Big S gaat 'back to school' Jongerencentrum Big S in Burgh-Haamstede houdt vrijdaga vond een 'end of summer - back to school-party'. Het feest begint om 19.00 uur en is om 20.30 uur afgelo pen. Het feest is de afsluiting van het zomerprogramma van Big S. Deelname aan het feest kost twee euro en dat is inclusief drankje en hapje. Ook ouders zijn vrijdaga vond welkom bij Big S aan het Sluispad 48-50. OUDDORP Lichtjestour op de fiets door het dorp De Lichtjestour, een Ouddorps tra ditie, wordt morgenavond, vrijdag, weer gehouden. Vanaf half negen kunnen fietsers starten bij het VW-kantoor 't Blaeuwe Huus'. Huizen en tuinen langs de route zijn verlicht in een poging de fiet sers te verblinden. Voor de deelne mers zijn voor 2 euro routekaarten en lichtjes beschikbaar. De op brengst gaat dit jaar naar de Oud- dorpse Reddingsbrigade. GOES - Heemkundige Kring De Bevelanden en de Stichting Vrienden van het Travalje willen zich tot het uiterste inspannen om een travalje achter het Hof Welgelegen aan het Pykeswegje in Goes op te knappen. Bij het Hof Welgelegen kwam nog niet zo lang geleden een ouderwetse hoefstal aan het licht. De projectontwikkelaar ABC Vastgoed, die woonwijk Aria tussen het Pykeswegje en Overzuid ontwikkelt, knapte de boerderij op om er een verkoopcentrum in te vestigen. De Heemkundige Kring heeft vastgesteld dat het travalje welliswaar nog min of meer intact is, maar dat er snel con servering nodig is. De belangrijkste elementen van de hoefstal, de twee poorten, worden nog maar door één diagonale stang bij elkaar gehouden. door Joeri Wisse UW MENING 725 reacties Wie zijn auto langs het water parkeert, moet zelf attent zijn WESTENSCHOUWEN - Ze vinden het een geweldig idee, maar waarom het klimbos niet nabij de Adriaan van der Weijdeweg kan worden ge realiseerd, is voor Jacqueline van Burg van Leefbaar Schouwen-Dui veland nog niet helder. „Het is een leuk initiatief maar we zijn niet enthousiast over de plek bij de Excursieschuur in de Bos- wachterij. We vinden de Van der Weijdeweg een betere plek, daar is al een groot parkeerterrein met mooi sanitair en daar is bijvoor beeld al een mountainbikeroute. We vinden dat natuurgerichte re creatie beter gebundeld kan wor den op één plek." Het klimbos kan daar echter niet komen omdat in het Natura 2000-gebied geen nieuwe vaste ge bouwen mogen worden gereali seerd, antwoordt het college van B&.W op de schriftelijke vragen die LSD eerder had gesteld. Op de vervolgvraag of de geplande hore ca - waar het vaste gebouw voor nodig is - ook achterwege gelaten kan worden om het klimbos te rea liseren heeft Van Burg geen bevre digend antwoord gekregen. Bovendien vraagt LSD zich af of er eerst niet een behoefteonderzoek naar nieuwe horeca moet komen. In de oostelijke kreek van Ouwerkerk wordt een klein stukje water afge damd. Dit is nodig om proeven te kunnen doen met de bestrijding van de algen met waterstofperoxide. Als de proef slaagt, wordt ook het overige water van de getroffen kreek be handeld. Hoe lang de bestrijding nog gaat duren is nog niet bekend. foto Pieter van der Laan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51