Oosterland wil een herinneringsbos SCHOUWEN-DUIVELAND Zeewering Tweede Maasvlakte is klaar almanak Poffertjes DONDERDAG 16 augustus 2012 17 PZv, Bestrijding van algen gaat beginnen 18 en 19 Dorpsraad presenteert plan voor Leugenpitpark aan rand dorp door Ton van den Nouweland OOSTERLAND - Een boom voor een overleden dierbare, een struik voor een pasgeboren (klein-)kind of zomaar een bankje als herinne ring aan een gezellige middag in het park. De dorpsraad Oosterland wil er in het Leugenpitpark aan de Hofweg ruimte voor maken. „Nee, nee, het wordt geen asver- strooiveld na crematies," bena drukt dorpsraadvoorzitter Jeanette Bolle. „Een boom voor een overle dene is prima, maar het mag geen herinneringsbos voor alleen maar dode mensen worden. Juist ook voor geboortes en voor andere vro lijke gebeurtenissen. Het idee is om het Leugenpitpark nog mooier te maken dan het nu al is." De dorpsraad denkt hierbij aan een extra bankje, een speeltoestel of een 'klapbanke' voor de Ooster- landse senioren. „Inwoners kun nen die neerzetten. Wij, van de dorpsraad, zorgen ervoor dat er een plaatje of een bordje aan wordt gemonteerd met de naam, de gelegenheid of een andere re den dat het ding er is geplaatst." Budget voor het herinneringsbos heeft de dorpsraad nog niet. Bolle: „Misschien kunnen we er van de gemeente subsidie voor krijgen of anders betalen de inwoners die boom of bank gewoon zelf. We zullen ook de school vragen of ze mee wil werken." Bolle meent zich te herinneren dat de gemeente ooit een visstei- ger voor aan de vijver heeft be loofd. „Die zou er ook mooi bij passen. Het ding heeft jarenlang bij de gemeente in opslag gelegen en is uiteindelijk naar Ouwerkerk gegaan. We zullen B en W nog eens herinneren aan hun toezeg ging van destijds." Het Leugenpitpark zelf, genoemd naar het vroegere Leugenpitbos, is het initiatief van de Oosterlandse jeugd. Om te vissen moesten de kinde ren de N59 oversteken. Daarom wilden de jongeren een visvijver aan de rand van het dorp. Uitein delijk werd het in 2007 een parkje, compleet met picknicktafels, bank jes en een dierenparkje. Het plan voor een herinnerings bos wordt dinsdag 23 oktober be sproken in de openbare vergade ring van de dorpsraad. Op de agenda staat die avond ver der het afscheid van voorzitter Jea nette Bolle, die het na twaalf jaar tijd vindt om te stoppen met de dorpsraad. OOSTVOORNE - Een maand nadat koningin Beatrix het startsein gaf voor de sluiting van de zeewering van de Tweede Maasvlakte, is goed te zien dat bescherming tegen de zee van het nieuwste stukje Nederland klaar is. Het gaat hier om de eerste grote zandsluiting sinds de bouw van de Philipsdam 25 jaar gele den. De komende maanden wordt van beide zijden de infrastructuur op elkaar aangeslo ten. Vanaf eind oktober kunnen dan zowel de weg als het spoor op Maasvlakte 2 in gebruik worden genomen. Daarna is de toegang voor de scheepvaart aan de beurt. De bestaande Yangtzehaven (linksboven) wordt doorgegra ven zodat een toegang naar de nieuwe havens van Maasvlakte 2 ontstaat. foto Aeroview MIDDELBURG Politie: 'Aanrander valt vaker meisjes lastig' Op de Oude Vlissingseweg in Mid delburg is dinsdag rond 22.10 uur een meisje lastig gevallen door een man met een mediterraan uiterlijk en een opvallend grote neus, aldus de politie. Volgens de politie zou die man eerder op die dag in Mid delburg-zuid meerdere meisjes en jonge vrouwen hebben aangespro ken. De laatste tijd komen meer soortgelijke meldingen binnen. SINT JANSTEEN Dronken automobilist ramt gevel woning In de Hemelstraat in Sint Jansteen is woensdagochtend rond 00.30 uur een 24-jarige man uit Hulst met zijn auto tegen de gevel van een leegstaande woning gereden. De bestuurder had gedronken, zo bleek uit een ademproef op het po litiebureau. Hij kreeg een rijverbod van vier uur en een proces-verbaal. De auto raakte bij het ongeval be schadigd en is weggetakeld. GOES Supermarkt verkoopt lot ter waarde van ton Op een staatslot dat is verkocht bij Agrimarkt in Goes is woensdag een prijs van 100.000 euro geval len. „We vinden het erg leuk dat het winnende lot in onze winkel is verkocht", zegt Pascal Zurek, assis tent-filiaalsmanager. De winnares had het lot cadeau gekregen. Toen ze naar de winkel ging om het lot te controleren kwam ze erachter dat ze een ton had gewonnen. Het was weer kruip-door-sluip-door tijdens de braderie in Burgh, de helft die onlosmakelijk verbonden is met wederhelft Haamstede. Niet alleen het Schouwse dorp mocht zich in een ruime belangstelling verheugen, het gold zeker voor de poffertjeskraam. De verkoopster had voor alle water tandende liefhebbers een vriendelijk woord en stralende glimlach. Ook Tip? redactie@pzc.nl voor die meneer van middelbare leef tijd die verlekkerd een portie poffer tjes bestelde, maar zich meteen tegen over zijn huisarts verontschuldigde: „Weet 11, eigenlijk mag ik ze niet van mijn dokter, mijn cholesterol is te hoog." Beha lve poffertjes gaf de vriendelijke verkoopster hem ook advies: „Als ik u was, nam ik een andere huisarts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49